Sportas

2021.12.01 22:08

Moterų teniso asociacijos reakcija – dėl Peng Shuai situacijos neberengs turnyrų Kinijoje

LRT.lt2021.12.01 22:08

Moterų teniso asociacija (WTA), išreiškusi susirūpinimą dėl tenisininkės Peng Shuai, stabdo bendradarbiavimą su Kinija ir tuo pačiu atsisako ateityje rengti teniso turnyrus šioje šalyje, rašo BBC.

Garsi Kinijos tenisininkė tris savaites buvo laikoma dingusi, kai buvusį šalies vicepremjerą Zhang Gaoli apkaltino seksualiniu prievartavimu.

35-erių Vimbldono ir Prancūzijos atvirojo teniso čempionato moterų dvejetų varžybų čempionė apie tai pranešė socialiniame tinkle „Weibo“. Šie kaltinimai buvo greitai pašalinti iš minėto tinklo, o apie Peng Shuai nuo tada neturėta jokių žinių.

Tarptautinei bendruomenei pareikalavus informacijos apie tenisininkės savijautą, po trijų savaičių tame pačiame „Weibo“ tinkle buvo paskelbtos nuotraukos iš turnyro „Fila Kids Junior Tennis Challenger Finals“, kuriose buvo užfiksuota Peng Shuai.

Nepaisant to, tiek tarptautinė bendruomenė, tiek WTA vadovas Steve`as Simonas vis dar abejoja, ar Peng Shuai yra laisva ir saugi.

„Niekaip negalėčiau mūsų sportininkių prašyti vykti į šią šalį žaisti teniso“, – BBC cituojamas Moterų teniso asociacijos vadovas.

WTA turnyrai Kinijoje paskutinį kartą vyko 2019 metais. Prasidėjus pandemijai, visi numatyti WTA renginiai šioje šalyje buvo atšaukti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt