Sportas

2021.12.01 14:50

Po triumfo Europos čempionate darbo golbolo rinktinėje netekęs Gecevičius: jei atvirai, tai nustebino

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, Tautvydas Meškonis, Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.12.01 14:50

„Jeigu atvirai, tai nustebino“, – apie netikėtą sprendimą nepratęsti sutarties kalbėjo dabar jau buvęs Lietuvos golbolo rinktinės treneris Valdas Gecevičius.

Nuo 2019 metų golbolininkus treniravęs 60-metis specialistas apie tai pranešė antradienį žinute savo socialinio tinklo paskyroje.

V. Gecevičius su šalies rinktine vasarą Tokijo paralimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalius, o lapkričio mėnesį triumfavo Europos čempionate. Tačiau tokių pasiekimų darbo vietai išsaugoti neužteko.

Golbolo rinktinės treneris apie iškovotą Europos auksą: tikėjau komanda, bet sudėties nebuvome patikrinę

„Oficialų raštą gavau antradienį iš Lietuvos aklųjų sporto federacijos. Pokalbis su organizacijos prezidentu buvo praėjusią savaitę. Supratau, kad mano sutartis nebus pratęsta ir paslaugų bus atsisakyta.

Toks sprendimas buvo priimtas po Europos čempionato, bet mano darbas yra treniruoti, o sutartis nebuvo pratęsta, gal yra geresnis treneris, gal bus dar geresni rezultatai – pamatysime“, – situaciją įvertino V. Gecevičius.

Apie sprendimą nepratęsti sutarties su V. Gecevičiumi kalbėjęs aklųjų sporto federacijos prezidentas Arnoldas Januškevičius patikino, kad buvusio trenerio nuopelnai ryškūs, tačiau yra pradedamas naujas etapas.

„Tiesiog prie šito sprendimo buvo prieita pasibaigus paralimpiniam ciklui po Tokijo žaidynių. Dabar pradedame naują ciklą iki Paryžiaus žaidynių, tai yra pagrindinė priežastis. Pradedame su naujais tikslais ir tiek.

Kadangi žinome, kad golbolo komanda yra paralimpinio sporto elite, tai jai yra keliami aukščiausi tikslai. Kitame cikle kelsim irgi aukščiausius tikslus, todėl buvo nuspręsta visų bendrai nepratęsti su treneriu V. Gecevičiumi sutarties“, – teigė A. Januškevičius.

Tačiau V. Gecevičius užsiminė, kad tokį sprendimą galėjo lemti žaidėjų pasakytas žodis.

„Per pokalbį su federacija nebuvo kažkas naujo pasakyto, tai daugiau sprendimas yra iš žaidėjų, kad jie nelabai nori tęsti darbą su manimi. Didesnio palaikymo nesulaukiau, federacija sako, kad yra verčiamas naujas etapas, iki Paryžiaus paralimpinių žaidynių nori įnešti kažkokių naujų vėjų. Nori visi pokyčių, todėl buvo priimtas toks bendras sprendimas iš federacijos, žaidėjų ir paralimpinio komiteto, kad mano paslaugų nebereikia.

Iki Tokijo žaidynių santykiai su žaidėjais buvo labai geri. Aišku, kaip ir kiekviename kolektyve buvo pokalbiai ir bendri, ir individualūs. Mano tokia filosofija, kad pirmiausi geri kolektyvo santykiai, o vėliau taktiniai, techniniai niuansai. Buvo priekaištų iš žaidėjų dėl sunkios pradžios Tokijo žaidynėse, vėliau bendromis jėgomis radome sprendimą, žaidėme savo žaidimą. Europos čempionate viskas buvo idealu ir jokių pašalinių minčių nebuvo“, – aiškino V. Gecevičius.

Tuo tarpu, A. Januškevičius nuo komentaro dėl žaidėjų ir trenerio santykių susilaikė. Tačiau buvusiam treneriui buvo padėkota už nuveiktus darbus.

„V. Gecevičiaus indėlis buvo didelis, jis dirbo nuoširdžiai, tad visa bendruomenė jam dėkoja“, – teigė aklųjų sporto federacijos vadovas.

Iki etapo golbolo rinktinėje V. Gecevičius yra dirbęs trenerio Rūtenio Paulausko asistentu Vilniaus TEO klube, sėkmingai besivaržiusiame moterų Eurolygoje. Jis net septynerius metus dirbo Lietuvos moterų krepšinio rinktinės administratoriumi ir trumpai treniravo Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkes.

Vis tik šiuo metu apie ateities planus V. Gecevičius konkrečiai atsakyti dar negali.

„Dar nežinau, viskas man nauja. Dar norėtųsi padirbti iki pensijos. Dar galvoju, kad galiu kažkam duoti naudos. Tą parodė ir golbolas, kur nuo nulio pradėjau viską. Tikrai nieko nesugadinau ir prisidėjau prie šlovingos istorijos. Nežinau dar ką darysiu. Dar būsiu apmąstymų ir paieškų kelyje“, – kalbėjo V. Gecevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt