Sportas

2021.11.30 15:53

Koronaviruso smūgis sportui – atšaukta po 11 dienų turėjusi prasidėti universiada

LRT.lt2021.11.30 15:53

Pasaulio sportas dėl koronaviruso patyrė dar vieną smūgį – atšaukta gruodžio 11 d. Šveicarijos mieste Liucernoje turėjusi prasidėti žiemos sporto universiada.

Kaip praneša šių žaidynių organizatoriai, taip nuspręsta dėl to, kad dėl naujos omikron atmainos Šveicarija apsunkino užsieniečių patekimą į šalį.

Šveicarija nusprendė, kad žmonės iš Australijos, Belgijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Honkongo, Izraelio ir Čekijos šiuo metu turėtų izoliuotis 10 dienų nuo atvykimo į Šveicariją.

Taip jie nespėtų į savo startus, o šveicarai jokių išimčių sportininkams nenumato.

Kaip rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai, neabejojama, kad tokių valstybių netrukus bus ir daugiau.

Be to, pažymima, kad dėl naujų apribojimų nukentėtų ne tik sportininkai, bet ir aptarnaujantis personalas, organizatoriai, žiniasklaidos ir transliacijų atstovai ir t.t.

Ši universiada originaliai turėjo vykti šių metų pradžioje, bet dėl koronaviruso buvo nukelta neribotam laikui. Vėliau pasirinktas gruodžio 11–21d. periodas, bet po šio atšaukimo universiada neįvyks.

Universiadoje daugiau nei 1600 sportininkų turėjo varžytis 60-yje rungčių 10 sporto šakų.

Žiemos universiada istoriją skaičiuoja nuo 1960 metų ir vyksta kas dvejus metus (su išimtimis 1972–1981 m.) bei niekada nebuvo atšaukta.

2023 m. žiemos universiadą numatyta surengti Leikplacide, JAV, 2025-aisiais – Turine, Italijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt