Sportas

2016.11.23 16:18

Ekspertų žodis: burtai palankūs, bet dar svarbiau – kokią komandą turėsime patys?

Kęstas Rimkus, 15min.lt2016.11.23 16:18

Antradienį Stambule ištraukti Europos čempionato burtai atskleidė, jog Lietuvos krepšininkai 2017 metais B grupės varžybose Tel Avive žais su Italijos, Vokietijos, Izraelio, Gruzijos ir Ukrainos komandomis.

Ar tokie varžovai sukels rūpesčių pastarosiose dviejose Europos pirmenybėse 2013 ir 2015 metais sidabrą iškovojusiems lietuviams?

Kokius tikslus turėtų kelti Dainiaus Adomaičio treniruojama mūsų šalies rinktinė per 24 komandų turnyrą, kuris B grupės komandoms rugpjūčio 31 dieną prasidės Tel Avive, o viskas baigsis finalu rugsėjo 17 dieną Stambule?

15min.lt paprašė pasidalyti savo mintimis apie burtus trijų krepšinio specialistų.

Benas Matkevičius, Lietuvos rinktinės štabe dirbęs treneris-skautas:

„Manau, didžiausią norą revanšui prieš Lietuvą jaus Gruzija – per praėjusį Europos čempionatą Jonas Mačiulis padėjo pasiekti pergalę prieš gruzinus. Italija nepateisino vilčių praėjusią vasarą, kai nepateko į olimpines žaidynes. Bet Ettore Messina liko Italijos rinktinės treneriu, tad italai bus nusiteikę geriau pasirodyti. Prieš italus mums visada sunku žaisti, nes jie bando prieš mūsų Joną Valančiūną leisti metikus – mums sunkiau žaisti su žemą sudėtį aikštėje laikančiomis komandomis.

Izraelis neturi daug garsių vardų, bet namie jie bus motyvuoti ir aistringi. Vokietija sunkiai rungtyniavo atrankos varžybose, Dennisas Schroderis neatvyko, Tiboras Pleissas iškeliavo viduryje atrankos. Vokiečiai dar turi išsiaiškinti tarpusavio santykius. Manau, jiems tai pavyks, nes treneris Chrisas Flemingas puikus profesionalas ir puikus žmogus. Ukraina praėjusiame Europos čempionate mums sukėlė daug bėdų – Rygoje viską lėmė paskutinis metimas.

Nors skambių vardų ukrainiečiai lyg ir neturi, išskyrus Kyrilą Fasenko ir Viačeslavą Kravcovą, jie būna ambicingi. Žinoma, padėtis pačioje Ukrainoje yra nepaprasta, todėl nežinia, kurie žaidėjai atvažiuos į Tel Avivą.

Kaip atrodys mūsų komanda? Nemanau, kad metas dar labiau jauninti sudėtį. Jau kelerius metus dirbome ta kryptimi, kad prieš kelerius metus jaunais laikyti žaidėjai nuo 2013 metų Europos čempionato Slovėnijoje augtų iki olimpinių žaidynių Rio de Žaneire. Dabar esame tokiame lygyje, kad galėtume šią talentingą žaidėjų kartą išnaudoti aukštiems tikslams.

Praėjusi olimpiada baigėsi ne taip, kaip norėjome, bet galbūt šįkart vyrai grįžtų su ambicijomis įrodyti, kad Lietuva yra verta daugiau. Aišku, žaidėjai gali norėti daugiau laiko praleisti su šeimomis, bet reikia atminti vieną dalyką – kitą vasarą bus daugiau poilsio nei praėjusią. Pasirengimas prasidės vėliau, nes pats Europos čempionatas vyks kone mėnesiu vėliau nei olimpinės žaidynės. Prieš olimpiadą žaidėjai gavo nedaug poilsio, ypač rungtyniavę Ispanijoje, kur sezonas baigėsi vėlai. Šią vasarą krepšininkai gaus keturias ar daugiau laisvų savaičių. Jie patys norės sportuoti – kodėl gi ne už rinktinę? Juk žaidėjai supranta, kad tai ir garbės bei atsakomybės reikalas.“

Kęstutis Kemzūra, buvęs Lietuvos rinktinės treneris:

„Grupė kaip grupė. Lengva nebus, kaip niekada ir nebūna. Pagal statusą Lietuva yra favoritė, bet visi žinome ir Italijos pajėgumą. Su Vokietijos rinktine teko susidurti šiemet, kai treniravau Austrijos rinktinę. Vokietija – stipri, turi daug Eurolygos žaidėjų, bet šiemet į rinktinę neatvyko Dennis Schroederis ir komandai nebuvo lengva atrankos varžybose.

Žinome, kad ir Gruzija turi talento. Vos pabėgome nuo jos praėjusiame Europos čempionate, kai Jonas Mačiulis sužaidė puikiai. Izraelis – šeimininkas. Ukraina atrodo silpniausia, bet, manau, nebus paskutinė – ukrainiečiai įveikė kontrolinėse rungtynėse Vokietiją dideliu skirtumu.

Svarbiausia, kokia bus Lietuvos rinktinė. Jei atvažiuos visi geriausi, problemų grupėje neturėtų kilti. Žinoma, pirmajame etape reikėtų siekti kuo aukštesnės vietos. Iš A grupės (aštuntfinalyje susidurs A ir B grupių komandos) Prancūzija, Graikija ir Slovėnija atrodo solidžiausiai, bet ir Suomija žais namie, Lenkija gali būti pavojinga. Islandija yra kovinga, bet vis dėlto turėtų būti autsaiderė.

Žvelgiant į šias komandas, jei atvažiuos visi mūsų geriausi, galime visus įveikti. Tikiuosi, kad Dainius Adomaitis turės visus geriausius. Nematau priežasčių, kodėl žaidėjas galėtų neatvažiuoti. Jei liko slogutis nuo olimpinių žaidynių, vadinasi, bus geras šansas tą jausmą išsklaidyti. Juo labiau kad prie žaidėjų branduolio gerai limpa jaunimas. Manau, bus geras šansas šį tą nuveikti.“

Vladas Garastas, buvęs Lietuvos rinktinės treneris:

„Pirmasis įspūdis – gera grupė. Būčiau dabar Lietuvos rinktinės treneriu, – būčiau patenkintas.

Man atrodo, kad Lietuvos rinktinės varžovės pastaruoju metu yra pasmukusios. Italiją įveikėme per pastarąsias pirmenybes. Gruzija turėjo gražias krepšinio tradicijas sovietiniais laikais, bet dabar yra kitokia. Tikrai įveikiama – galime drąsiai užlenkti pirštą. Ukraina irgi nieko ypatinga. Vokietijai daug duodavo Dirkas Nowitzki, bet dabar tokio žaidėjo jie nebeturi.

Neaišku, kokia bus mūsų kompanija – jaučiu, kad gali būti įdomu. Laukia visas sezonas, daug rungtynių, ilgas pasirengimas. Po olimpinių žaidynių dažnai būna komandose persitvarkymai. Šios Europos pirmenybės nebelems olimpinių kelialapių. Olimpiadai visi mobilizuojasi, bet dabar komandos keisis. Europos čempionė Ispanija – taip pat.

Aišku, visi sako, kad Lietuvos rinktinėje visada turi žaisti visi stipriausi žaidėjai. Nors man atrodo, kad verta būtų užmesti akį į ateitį.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt