2021.11.29 17:45

Čekijoje paplušėti turėję Lietuvos krepšininkai pirmąjį atrankos langą užbaigė pergale

LRT.lt2021.11.29 17:45

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasiekė antrąją pergalę atrankoje į 2023 metų pasaulio krepšinio čempionatą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Opavoje 74:66 (19:23, 26:9, 9:18, 20:16) nugalėjo Čekijos rinktinę ir įsitvirtino pirmoje grupės pozicijoje.

F grupėje Lietuvos rinktinė kol kas žygiuoja be klaidų – dvi pergalės iš tiek pat galimų. Čekijos krepšininkams tai buvo antrasis pralaimėjimas.

Rungtynės prasidėjo apylygiu abiejų komandų žaidimu, tačiau antrajame kėlinyje galingais žingsniais į priekį pradėjo bėgti lietuviai. K. Maksvyčio auklėtiniai šiame ketvirtyje surinko 26 taškus, o varžovams leido įmesti tik 9. Po dviejų kėlinių komandas skyrė 13 taškų – 45:32.

Rūbinėje išvadas padarę čekai trečiajame kėlinyje grįžo į rungtynes. Gynyboje lietuvius sustabdę šeimininkai sumažino atsilikimą iki 4 taškų. Lietuvos rinktinė per visą trečiąjį kėlinį įmetė tik 9 taškus.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė atkakli dvikova. Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei minute čekai atsilikinėjo tik 2 taškais, tačiau svarbiu metu keturis taškus paeiliui surinko Arnas Butkevičius, o vyšnaitę ant torto uždėjo nuo vidurio linijos paskutinę sekundę pataikęs Mindaugas Kuzminskas – 74:66.

Lietuvos rinktinę į pergalę vedė Eigirdas Žukauskas. Puolėjas nebuvo rezultatyviausias, tačiau buvo naudingas abiejuose aikštės pusėse. Permės „Parma“ klube žaidžiantis krepšininkas per 26 minutes pelnė 11 taškų (2/4 dvit., 2/4 trit., 1/1 baud.), atkovojo 8, perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą ir surinko 18 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose sužaidė būtent rungtynėms su čekais iš Sankt Peterburgo atvykęs Mindaugas Kuzminskas. Jis per 21 minutę surinko 13 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Lietuviams šiame susitikime koją kišo tolimi metimai – vos 6 tritaškiai iš 23 (26 proc. pataikymas).

Čekų stovykloje rezultatyviausias buvo Tomašas Kyzlinkas, į savo sąskaitą įsirašęs 21 tašką.

Čekija: Tomašas Kyzlinkas 21, Jaromiras Bohačik 13 (2 blok.), Martinas Peterka 9 (5 atk. kam.).

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 13 (4 rez. perd.), Martynas Echodas 12 (11 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 11 (8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas ir Tomas Dimša (1/9 trit.) po 8.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Po ketvirtojo kėlinio: Čekija – Lietuva 66:74 (23:19, 9:26, 18:9, 16:20)

Čekai pataiko dvitaškį su pražanga ir lietuvių pranašumas susitraukia iki taško – 54:53.

Čekai lygina rezultatą – iš tolimos distancijos pataiko Lukašas Palyza (56:56).

Lietuvos rinktinei šiame susitikime nekrenta tolimi metimai – iš 17 tikslą pasiekė vos trys (17,65 proc. taiklumas). Tiesa, varžovai demonstruoja identišką statistiką.

Čekai jau priekyje – po dribligo tritaškį pataiko Tomašas Kyzlinkas (59:58). Tačiau kitoje atakoje tuo pačiu atsako Vytenis Čižauskas.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos liks 3 minutėms komandas skiria 2 taškai, priekyje – lietuviai (64:62).

E. Žukauskas smeigia šaltakraujišką tritaškį – Lietuvos rinktinė priekyje 67:62.

Čekai mažina atsilikimą iki 2 taškų, bet Arnas Butkevičius, likus 42,3 sek., pataiko abu baudos metimus ir pranašumas auga iki 4 taškų – 69:65.

Po trečiojo kėlinio: Čekija – Lietuva 50:54 (23:19, 9:26, 18:9)

Trečiąjį kėlinį dviem taikliais metimais pradeda Martynas Echodas – 49:34.

Čekijos rinktinė mažina Lietuvos rinktinės pranašumą iki 9 taškų – 40:49. K. Maksvytis prašo minutės pertraukėlės.

Lietuviai įstrigo čekų gynyboje – trečiajame kėlinyje per daugiau nei 5 minutes įmetė tik 4 taškus.

Eigirdas Žukauskas pataiko itin svarbų tolimą metimą – 54:42. Visgi po tritaškio seka dvi sėkmingos čekų atakos – 46:54.

Intriga keliasi į ketvirtąjį kėlinį – čekai atsilikimą sumažino iki 4 taškų (50:54).

Po antrojo kėlinio: Čekija – Lietuva 32:45 (23:19, 9:26)

Puiki antrojo kėlinio pradžia – penki taškai be atsako. Lietuvos rinktinė pirmą kartą šiose rungtynėse įgyja persvarą – 24:23.

Po Gyčio Masiulio dėjimo iš viršaus Lietuvos rinktinė pirmauja 30:25.

Čekijos rinktinė nuo antrojo kėlinio pradžios žaidžia be vieno iš lyderių – Davidas Jelinekas patyrė čiurnos traumą. Atrodo, kad čekui šios rungtynės gali būti baigtos.

Tomas Dimša pataiko antrąjį Lietuvos rinktinės tritaškį – 37:26.

M. Girdžiūnas išprovokuoja varžovo nesportinę pražangą ir taikliai sumeta abi baudas. Toje pačioje atakoje dvitaškį pridėjo T. Dimša (43:32).

Po dviejų kėlinių lietuviai turi dviženklę persvarą – 45:32.

Po pirmojo kėlinio: Čekija – Lietuva 23:19

Pirmieji taškų sąskaitą šiame susitikime atsidarė čekai – 2:0. Tiesa, kitoje atakoje tuo pačiu atsakė Laurynas Birutis – 2:2.

Čekija rungtynių pradžioje pranoksta lietuvius – 10:4.

Puiki Lietuvos rinktinės atkarpa – Mindaugas Girdžiūnas po perimto kamuolio ir dviejų taiklių baudos metimą švelniną atsilikimą iki 2 taškų – 10:12.

Klaida Lietuvos rinktinės žaidime – prarastas kamuolys ir du čekų taškai (18:12). Čekai pataikė du tritaškius iš trijų, o lietuviai kol kas prametė abu mestus.

Po pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė nuo varžovų atsilieka 4 taškais – 19:23.