Sportas

2021.11.29 14:08

Rūtenis Paulauskas pasidalino jautria žinute apie anapilin iškeliavusį Budzinauską

LRT.lt2021.11.29 14:08

Praėjusią savaitę Lietuvos krepšinio visuomenė anapilin išlydėjo buvusį krepšininą, trenerį Mindaugą Budzinauską.

48 metų specialistas jau keletą metų kovojo su onkologine liga, o penktadienio vakarą krepšinio pasaulį pasiekė skaudi žinia – M. Budzinauskas mirė.

Pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ žinomas krepšinio treneris Rūtenis Paulauskas pasidalino jautria žinute.

„Atsisveikinu su geriausiu krepšininku tarp muzikų ir geriausiu muziku tarp krepšininkų, su gabiu treneriu, nuostabiu draugu, bendraminčiu ir auklėtiniu. Jaučiuosi kaltas, kad sugadinau Mindaugui karjerą profesionalioje muzikoje, kad kalbinau jį pereiti iš krepšinio mėgėjų į profesionalus, kad jo treniruočių marškinėlių užrašas Metaxa, tapo jo antruoju vardu krepšinio pasaulyje. Esu dėkingas likimui už tokį draugą su kuriuo laiką leidau dėl to kas jis yra nuostabus draugas, kad jis turėjo tai ko aš norėjau išmokti: meniškai sielai būdingo humoro, sąžiningumo, kilnumo, jautrumo ir sportininkui reikšmingo pasitikėjimo, veržlumo, drąsos ir emocinio pastovumo.

Žavėjo jo atkaklumas siekiant pergalių ir jo aistra pačiam trenerio darbui. Žavėjo jo dvasinė jėga grumiantis su liga, kur Mindaugas ne tik skaičiavo pergalingus taškus, bet ir tikėjo galutine sėkme, norėdamas ją dedikuoti savo artimiesiems, draugams ir auklėtiniams. Viename iš mūsų pokalbių paklausiau, gal pasveikęs atsiversi natas ir grįši prie muzikos, juk treniruojant patiri daug streso, kilimų ir nuopuolių? Ilgai negalvojęs man atšovė – tą rytą kai pasijausiu geriau, grįšiu į trenerio darbą, kurio nepaprastai ilgiuosi.

Supratau, kad pasišventimas krepšiniui buvo persipynęs su didžiule meile savo šeimai, žmonai Laimai, drauge ėjusiai, palaikiusiai ir nuo pat mokyklos suolo supratusiai, šio kuklaus ir nepaprasto žmogaus kelionės prasmę.

„Verčiau eičiau su draugu tamsoje, nei šviesoje vienas“ (H. Kelleris). Keliauk, Mindaugai į šviesą, kur tavo siela suras amžiną atilsį“, – rašoma R. Paulausko žinutėje.

Per savo žaidėjo karjerą M. Budzinauskas buvo žaidęs Vilniaus „Sakaluose“, „Statyboje“, Panevėžio „Techase“ (dab. „Lietkabelis“), o su Novo Mesto KRKA rungtyniavęs ir Eurolygoje. 1998 ir 1999 m. jis tapo LKL čempionu.

Kaip treneris jis dirbo „Lietkabelyje“ ir Kėdainio „Nevėžyje“, taip pat Starogardo „Polpharma“ klubuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt