2021.11.28 17:04

A lygos sezono kulminacija: į žemesnę lygą iškrito „Dainava“, liko – „Banga“

LRT.lt2021.11.28 17:04

Sekmadienį Lietuvos futbolo A lygoje baigėsi 2021 metų sezonas. Dramatiškai išsigelbėjusi Gargždų „Banga“ išliko A lygoje, o į žemesnį divizioną iškrito Alytaus „Dainava“.

„Dainava“ išvykoje 1:0 (0:0) palaužė Marijampolės „Sūduvą“, tačiau pergalės neužteko – kitame stadione tris taškus iškovojo „Banga“.

Alytiškiai pergalingą įvartį pasiekė 79-ąją minutę ir kuriam laikui į priešpaskutinę poziciją buvo nustūmę gargždiškius, tačiau pastarieji dvikovoje su „Kauno Žalgiriu“ įmušė 84-ąją minutę ir išvengė iškrito į Pirmąją lygą.

„Bangai“ pavyko ne tik išlikti A lygoje, bet ir pakilti į septintąją poziciją. Aštuntąją vietą užėmė Telšių „Džiugas“, pralaimėjęs čempionui Vilniaus „Žalgiriui“.

„Dainava“ užėmė devintąją vietą ir į žemesnį divizioną iškrito kartu su Kėdainių „Nevėžiu“, kuris per visą sezoną pasiekė vos dvi pergales.

Čempionas: Vilniaus „Žalgiris“

Į atrankos varžybas Europoje pateko: Vilniaus „Žalgiris“, Marijampolės „Sūduva“, „Kauno Žalgiris“ ir „Panevėžys“.

Į Pirmą lygą iškrito: Kėdainių „Nevėžis“ ir Alytaus „Dainava“.

Rezultatyviausi žaidėjai: Hugo Videmontas („Žalgiris“) – 17 įvarčių, Nauris Petkevičius („Hegelmann Litauen“) – 16, Saidas Hamuličius („Dainava“) – 15.