2021.11.28 09:40

Nesusipratimas Portugalijoje: komanda į aikštę išleido 9 žaidėjus, praleido septynis įvarčius ir antrajame kėlinyje nebežaidė

LRT.lt2021.11.28 09:40

Portugalijos aukščiausioje futbolo lygoje užfiksuotos precedento neturinčios rungtynės. Lisabonos ekipų akistata buvo nutraukta po pirmojo kėlinio, nes viena iš komandų nebeturėjo užtektinai žaidėjų.

Įvykio epicentre atsidūrė „Belenenses“ komanda, kuri kovoje su šalies grandu „Benfica“ klubu į aikštę nuo rungtynių pradžios išleido tik devynis žaidėjus, tarp kurių buvo du vartininkai – vienas jų tapo aikštės žaidėju.

Į tokią situaciją „Belenenses“ pateko dėl COVID-19 protrūkio komandoje. Pranešama, kad prieš rungtynes su „Benfica“ buvo nustatyta 17 teigiamų viruso atvejų: 13 tarp žaidėjų, dar 4 – tarp trenerių.

Nepaisant to, kad „Belenenses“ neturėjo net 11 žaidėjų, rungtynės su „Benfica“ nebuvo atšauktos. Portugalijos futbolo lyga už tai sulaukė didžiulės kritikos iš vietos žiniasklaidos bei futbolo visuomenės.

Rungtynės tapo tikru farsu – „Belenenses“ jau 1-ąją rungtynių minutę įsimušė į savus vartus, o po pirmųjų 45 minučių „Benfica“ pirmavo 7:0.

Abi komandos į aikštę sugrįžo ir antrajam kėliniui, tačiau rungtynės netrukus buvo nutrauktos: „Belenenses“ į aikštę grįžo turėdama septynis žaidėjus, gynėju šioje akistatoje žaidęs vartininkas Joao Monteiro teisėjui pranešė, kad nebegali žaisti dėl traumos ir aikštėje galiausiai liko vos šeši futbolininkai.

Bet kurios rungtynės, vadovaujantis FIFA nuostatais, yra nutraukiamos, jeigu komandoje lieka žaisti šeši futbolininkai.

Nutraukus rungtynes, „Benfica“ komandai buvo palikta pergalė rezultatu 7:0.

Šios rungtynės buvo plačiai aptarinėjamos socialiniuose tinkluose. Portugalijos rinktinės ir „Manchester City“ klubo narys Bernardo Silva „Twitter“ tinkle stebėjosi, kodėl jos apskritai vyko.

„Kas čia vyksta?, – tik prasidėjus rungtynėms klausė B. Silva. – Ar čia tik aš vienas nesuprantu, kodėl rungtynės nebuvo atšauktos?“