Sportas

2016.11.22 19:43

Lietuvos rinktinė sužinojo savo varžovus Europos čempionate

LRT.lt, DELFI.lt, ELTA 2016.11.22 19:43

Lietuvos vyrų rinktinė antradienio pavakarę sužinojo visus savo varžovus 2017 metų Europos krepšinio čempionato grupių etape. Stambule vykusios burtų traukimo ceremonijos metu Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pateko į B grupę.

Joje lietuviai kartu su jais pasirinkusiais Izraelio krepšininkais žais prieš Ukrainą, Vokietiją, Italiją ir Gruziją. Šios grupės kovos vyks Tel Avivo „Menora Mivtachim“ arenoje.

A grupės rungtynės vyks Helsinkio „Hartwall“ (Suomija), C grupės – Klužo-Napokos „Polyvalent Hall“ (Rumunija), o D grupės – Stambulo „Abdi Ipekči“ (Turkija) arenoje.

A grupė: Suomija, Islandija, Prancūzija, Graikija, Slovėnija, Lenkija.

B grupė: Izraelis, Lietuva, Italija, Gruzija, Vokietija, Ukraina.

C grupė: Rumunija, Vengrija, Kroatija, Ispanija, Čekija, Juodkalnija.

D grupė: Turkija, Rusija, Serbija, Latvija, Belgija, Didžioji Britanija.

Lemiamą 40-ojo Europos čempionato etapą – atkrintamąsias varžybos – priims didžiausias Turkijos miestas Stambulas ir jame įsikūrusi „Sinan Erdem Dome“ arena.

Net pusantros valandos vykusiame burtų traukimo ceremonijos renginyje dar buvo pristatytas čempionato talismanas ir naujasis trofėjus, kuriuo nugalėtojai galės džiaugtis net ketverius metus. Po „Eurobasket 2017“, pagal naują FIBA tarptautinių turnyrų sistemą, Senojo žemyno pirmenybės bus rengiamos nebe kas dvejus, o tik kas ketverius metus.

A. Sabonis po burtų traukimo ceremonijos: šįkart ramiai sėdėjome ir žiūrėjome, kas bus

Stambulo „Ciragan Palace“ viešbutyje, kuriame vyko burtų traukimo ceremonija, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis viską stebėjo iš garbingiausiems renginio svečiams skirtų vietų. LKF vadovas, sužinojęs visus Lietuvos rinktinės varžovams, įvertino grupės, kurioje žais lietuviai pajėgumą.

„Burtai kaip burtai. Per praėjusį čempionatą įspūdis irgi buvo visai kitoks, bet buvo nelengva išeiti į grupės. Šį kartą ramiai sėdėjome ir žiūrėjome, kas bus, – kalbėjo A. Sabonis. – Kiek suprantu mumis grupėje labiausiai džiaugiasi Izraelis, nes jie mus ir pasikvietė. Kalbėjome ir su gruzinais, ir su ukrainiečiais. Su Ukrainos atstovais kartu skridome į Stambulą ir kalbėjome, kad galime patekti į vieną grupę. Taip ir atsitiko. Su visai reikia žaisti, nieko čia naujo“.

Čempionatas vyks kitų metų rugpjūčio 31–rugsėjo 17 dienomis.