Sportas

2021.11.27 23:47

Krupeckaitės atsisveikinimą įvertinę kolegos: kiekvienam sportininkui reikėtų pasisemti iš jos energijos

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.11.27 23:47

Gausiai susirinkę sirgaliai Panevėžio „Cido“ arenoje skandavo ačiū, o Lietuvos dviračių treko legenda Simona Krupeckaitė su bėgančiais šiurpuliukais per kūną sprinto kvalifikacijoje lenkė Tokijo olimpinę čempionę Kelsey Mitchell.

Šeštadienį 38-erių lietuvė stojo prie starto linijos vienose iš savo paskutiniųjų varžybų – UCI Čempionų lygos etape Panevėžyje. Nors dar liko du etapai Londono ir Tel Avive, tačiau jau dabar aišku, kad S. Krupeckaitė po jų baigs savo ilgą ir daugybe medalių papuoštą sportinę karjerą.

„Emocijos įvairios, nuo šiurpuliukų ir palaikymo iki nuovargio, nes tikrai buvau nusiteikusi pakovoti ir pakovojau. Nemažai jėgų atidaviau per pirmą savo važiavimą sprinte. Kai važiuoji su olimpine čempione, tai arba viskas, arba nieko. Rizikavau, bet po to jau buvo sunkiau atsigauti. Tačiau esu patenkinta.

Keirine gavosi sudėtingiau, norėjosi praslysti į priekį, bet visi labai greitai važiuoja. Aš manau, kad pateisinau viltis, čia visi yra pasaulio čempionai, olimpiniai, nuostabi kova, smagu čia būti.

Nuostabu netgi, nes šiurpuliukai eina per kūną. Noriu pasakyti visiems ačiū, nes tokio palaikymo dar nemačiau ir negirdėjau niekada. Tikrą dovaną padarė“, – kalbėjo S. Krupeckaitė.

Sportininkė dar neatskleidė, ką veiks po sportinės karjeros pabaigos, tačiau Panevėžyje taip pat startavusi Olivija Baleišytė juokavo, kad Simona būtų puiki trenerė.

„Manau, kad Simona turi labai stiprų charakterį, kuris tinka būti treneriu, manau, kad susitvarkytų su tokia užduotimi“, – sakė 9 vietą strečo ir 7 vietą eliminacijos lenktynėse užėmusi lietuvė.

O. Baleišytės teigimu, S. Krupeckaitė buvo viena iš pagrindinių jos motyvacijos šaltinių.

„Tokios dviratininkės kaip Simona šiai dienai Lietuvoje nematau. Ji buvo viena iš didžiausių mano motyvacijų. Galbūt nedaug man teko treniruotis su ja, bet tos keletą stovyklų, keletas varžybų kartu, man, kaip augančiai sportininkei, labai daug pridėjo. Kiekvienam sportininkui reikėtų pamatyti tokį degantį, užsispyrusį, motyvuotą žmogų ir pasisemti iš jos tos energijos“, – sakė O. Baleišytė.

Jai antrino ir keirino rungties finale važiavęs Vasilijus Lendelis.

„Labai liūdna, kad toks garsus sportininkas palieka mūsų treką“, – sakė sportininkas.

Pats dviratininkas savo pasirodymą įvertino teigiamai.

„Vertinu labai gerai, labai džiugu, kad susirinko tiek daug žmonių. Pasirodymas tikrai yra labai geras, manau, kad padėjo namų sienos ir pasirodžiau geriau, nei pats tikėjausi.

Palyginus su pirmuoju etapu, tai skirtumas labai didelis, palaiko labai daug lietuvių, arena tiek dviračio treko sirgalių nėra mačiusi.

Kituose etapuose mano planai ir tikslai išlieka tie patys – kuo geriau pasirodyti ir gerai praleisti laiką“, – po finišo kalbėjo V. Lendelis.

Jei V. Lendelis savo pasirodymu buvo patenkintas, tai O. Baleišytė, kuri po pirmojo etapo ištvermės rungčių kategorijoje rikiavosi trečia, tikėjosi iš savęs daugiau.

„Mano akimis, tai kova tikrai aštresnė ir stipresnė nei pirmajame etape Ispanijoje. Manau, kad daugelis dar nežinojo ko tikėtis, buvome po pasaulio čempionato, o dabar visi nusiteikę Panevėžyje jau pakovoti.

Esu šiek tiek nusivylusi, norėjau rezultatų geresnių. Iš vienos pusės ta namų arena ir palaikymas padeda, iš kitos pusės taip pat krenta didelis spaudimas ant pečių, nes man tai pirmosios varžybos namie. Kada tiek žmonių atvyko palaikyti, aš pati su tuo spaudimu ir palaikymu nesusitvarkiau.

Tas jausmas prie tiek sirgalių startuoti tikrai yra neapsakomas ir aš garsiai norėčiau visiems padėkoti. Tai tikrai yra ypatinga, susirinko didžioji dalis draugų, giminaičių, nesitikėjau tokių didelių plakatų. Juos pamatyti prieš startą buvo beprotiška. Jei toks palaikymas būtų Europos ar pasaulio čempionatuose, tai skintume medalius“, – pasakojo lietuvė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt