2021.11.27 19:09

Dviračių treko šventė Panevėžyje – Krupeckaitės atsisveikinimas ir kiti lietuvių pasirodymai

atnaujinta 22.36
Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.11.27 19:09

Šeštadienį Panevėžyje susirinko dviračių treko elitas iš viso pasaulio, o UCI Čempionų lygos antrasis etapas į „Cido“ areną sukvietė 3000 žiūrovų.

Šiose varžybose legendinė Lietuvos sportininkė Simona Krupeckaitė šalies publikai kaip profesionali dviratininkė pasirodė paskutinį kartą.

38-erių dukart pasaulio čempionė jau yra paskelbusi apie savo karjeros pabaigą. Plačiau apie tai galime perskaityti čia.

Be S. Krupeckaitės Panevėžyje dar startavo Olivija Baleišytė ir Vasilijus Lendelis.

LRT.lt kviečia kartu sekti įvykius iš Panevėžio.

Varžybų tvarkaraštis (nuo 19 val.):

Moterų sprinto kvalifikacija. Pirmajame važiavime greičiausia buvo prancūzė Mathilde Gros (11,237 sek.), kuri patenka į pusfinalį. Antrajame važiavime nepralenkiama buvo meksikietė Yuli Verdugo (11,322 sek.). Trečioji į pusfinalį pateko Kanados atstovė Lauriene Genest (11,308 sek.). Ketvirtajame važiavime karaliavo ukrainietė Olena Starikova (11,424 sek.).

Penktajame važiavime pasirodė S. Krupeckaitė. Lietuvė pradžioje pasirinko taktiką važiuoti varžovėms iš nugaros, bet likus 2 ratams iki sprinto rato šovė į priekį ir nepaliko vilčių savo konkurentėms. Į pusfinalį ji pateko distanciją įveikdama per 11,422 sek.

Paskutinį kelialapį į pusfinalį nugvelbė olimpinė vicečempionė ir Čempionų lygos sprinto lyderė Emma Hinze (11,013 sek.).

Vyrų keirino rungties kvalifikacija. Pirmajame atrankos važiavime nepralenkiamas buvo Nyderlandų atstovas Harrie Lavreysenas. Antras finišavo prancūzas Rayanas Helalas. Abu jie pateko į rungties finalą.

Antrajame atrankos važiavime startavo V. Lendelis. Lietuvis iki finišo likus dviem ratams ėmė brautis prie lyderių pozicijos, o finišiniame rate jam pavyko apginti antrą vietą ir patekti į rungties finalą. Už lietuvį greitesnis buvo tik vokietis Stefas Botticheris.

Paskutinius du bilietus į rungties finalą nugvelbė olandas Jeffrey Hooglandas ir rusas Denisas Dimitrijevas.

Vyrų skrečo rungtis. Šioje rungtyje 20 ratų greičiausiai įveikė ispanas Sebastianas Mora (5 min. 21,966 sek.). Antras finišavo britas Rhysas Brittonas, o trečias liko amerikietis Gavinas Hooveris.

Moterų sprintas. Pusfinaliai. Pirmajame pusfinalyje savo pranašumą dar kartą įrodė olimpinė vicečempionė E. Hinze (11,193 sek.) ir pateko į finalą.

Antrajame pusfinalyje startavo S. Krupeckaitė. Lietuvė laikėsi taktikos važiuoti tarp savo varžovių, tačiau sprinto rate jos buvo pranašesnės ir S. Krupeckaitė į finalą nepateko. Jame vokietė E. Hinze susikaus su kanadiete L. Genest.

Vyrų keirino finalas. Jame startavo V. Lendelis. Lietuvis vos tik pasitraukus motociklui pasirinko agresyvią taktiką ir iškarto bandė šauti į lyderio poziciją. Tačiau daug jėgų išnaudojęs šiam manevrui galiausiai V. Lendelis finišavo šeštas. Nugalėjo olimpinis čempionas H. Lavreysenas (9,998 sek.).

Moterų skrečas. Šioje rungtyje startavo O. Baleišytė. Lietuvė 20 ratų įveikė finišuodama devintoje vietoje. Nugalėjo britė Katie Archibald (5 min. 58,422 sek.).

Moterų sprinto finalas. Vokietė E. Hinze (11,101 sek.) be didesnio vargo laimėjo prieš kanadietę L. Genest.

Vyrų sprinto kvalifikacija. Tik ką keirino rungtyje triumfavęs H. Lavreysenas (10,191 sek.) laimi pirmąjį atrankos važiavimą ir patenka į pusfinalį. Antrasis į pusfinalį pateko vokietis S. Botticheris (10,210 ske.). Trečiajame važiavime greičiausias buvo rusas D. Dimitrijevas (10,317 sek.). Ketvirtas bilietas į pusfinalį atiteko Nicholasui Paului iš Trinidado ir Tobago (10,371 sek.).

Penktajame važiavime startavo V. Lendelis. Gausiai susirinkusių sirgalių palaikomas lietuvis visą laiką važiavo tarp savo varžovų, tačiau lemiamu metu atakavo pirmąją vietą ir rusui Michailui Jakovlevui (10,137 sek.) nusileido tik per plauką. Nugalėtojui nustatyti reikėjo fotofinišo, po kurio paaiškėjo, kad V. Lendeliui iki pusfinalio pritrūko 3 tūkstantųjų sekundės dalių.

„Vertinu labai gerai, labai džiugu, kad susirinko tiek daug žmonių. Pasirodymas tikrai yra labai geras, manau, kad padėjo namų sienos ir pasirodžiau geriau, nei pats tikėjausi“, – po finišo kalbėjo V. Lendelis.

Šeštuoju pusfinalio dalyviu tapo Kolumbijos atstovas Kevinas Quintero Chavarro (10,180 sek.).

Vyrų eliminacijos lenktynės. Šioje rungtyje triumfavo skrečo nugalėtojas ispanas S. Mora.

Moterų keirino rungties kvalifikacija. Pirmajame važiavime greičiausios buvo vokietė Lea Friedrich ir kolumbietė Martha Pineda. Antrajame važiavime startavo S. Krupeckaitė. Lietuvė finišavo ketvirtą ir į finalą nepateko.

„Emocijos įvairios, nuo šiurpuliukų ir palaikymo iki nuovargio, nes tikrai buvau nusiteikusi pakovoti ir pakovojau. Nemažai jėgų atidaviau per pirmą savo važiavimą sprinte. Kai važiuoji su olimpine čempione, tai arba viskas, arba nieko. Rizikavau, bet po to jau buvo sunkiau atsigauti. Tačiau esu patenkinta.

Keirine gavosi sudėtingiau, norėjosi praslysti į priekį, bet visi labai greitai važiuoja“, – kalbėjo S. Krupeckaitė.

Paskutinius bilietus į finalą pelnė japonė Riyu Ohta ir vokietė E. Hinze.

Vyrų sprinto pusfinaliai. Į finalą pateko H. Lavreysenas ir N. Paulas.

Moterų eliminacijos lenktynės. Jose startavo O. Baleišytė, kuri galutinėje rikiuotėje liko 7-a.

„Mano akimis, tai kova tikrai aštresnė ir stipresnė nei pirmajame etape Ispanijoje. Manau, kad daugelis dar nežinojo ko tikėtis, buvome po pasaulio čempionato, o dabar visi nusiteikę Panevėžyje jau pakovoti.

Esu šiek tiek nusivylusi, norėjau rezultatų geresnių. Iš vienos pusės ta namų arena ir palaikymas padeda, iš kitos pusės taip pat krenta didelis spaudimas ant pečių, nes man tai pirmosios varžybos namie. Kada tiek žmonių atvyko palaikyti, aš pati su tuo spaudimu ir palaikymu nesusitvarkiau.

Tas jausmas prie tiek sirgalių startuoti tikrai yra neapsakomas ir aš garsiai norėčiau visiems padėkoti. Tai tikrai yra ypatinga, susirinko didžioji dalis draugų, giminaičių, nesitikėjau tokių didelių plakatų. Juos pamatyti prieš startą buvo beprotiška. Jei toks palaikymas būtų Europos ar pasaulio čempionatuose, tai skintume medalius“, – pasakojo lietuvė.

Moterų keirino finalas. Jame triumfavo L. Friedrich.

Vyrų sprinto finalas. Varžybų lyderio statusą dar kartą patvirtino olimpinis čempionas H. Lavreysenas.