Sportas

2021.11.27 18:34

Tarsi Holivude besijaučianti Krupeckaitė nudžiugo dėl šventės Panevėžyje: Lietuvai yra kuo didžiuotis

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.11.27 18:34

„Dabar suprantu, kad daugiau nebegalėsiu dalyvauti varžybose profesionaliai“, – prieš paskutinį savo, kaip profesionalios dviračių treko atstovės, startą Lietuvoje kalbėjo Simona Krupeckaitė.

38-erių dukart pasaulio čempionė pastaruoju metu gyvena karjeros pabaigos nuotaikomis, tačiau šeštadienį jos laukia dar vienas malonus sportinis iššūkis – UCI Čempionų lygos etapas Panevėžyje.

S. Krupeckaitė neslepia, kad iššluoti visi bilietai į varžybas ir suteikia daugiau motyvacijos, ir prideda spaudimo.

„Jaučiusi gerai, puikiai, nuostabu, kad visi bilietai į renginį yra parduoti. Tas stebina, jaučiu šiokį tokį indėlį į šį renginį. Galbūt ir aš prisidėjau, įnešant tiek meilės į šį sportą. Didžiuojuosi tokia finišo tiesiąja.

Mano visada siekis yra kuo geriau pasirodyti, bet medalis turi dvi puses. Prie lietuviškų širdžių bus dar sunkiau, nes manau jausiu įtampą ir tuo pačiu palaikymą. Tačiau tikrai nepasiduosiu ir stengsiuosi.

Taip, jaudulys prieš startą tikrai yra. Iš pradžių lyg ir galvojau, kad kas čia tos varžybos, šaunus renginys, pozityvus, norisi įnešti kažko gero savo, bet kuo toliau, tuo daugiau informacijos, kad žiūrovų daug susirenka, atsiranda spaudimas, jis kyla kyla aukštyn, bet kaip nors susitvarkysime“, – kalbėjo S. Krupeckaitė.

Panevėžyje S. Krupeckaitės ir kitų dviračių treko elito iš viso pasaulio startus planuoja stebėti 3000 sirgalių. Organizatorių teigimu, tai maksimalus kiekis žiūrovų, koks buvo leidžiamas atsižvelgiant į pandemijos situaciją.

Tiesa, S. Krupeckaitė oficialiai savo karjerą užbaigs kiek vėliau, nes po Panevėžio etapo UCI Čempionų lygoje dar lauks du etapai – Londone ir Tel Avive.

„Bilietus į kitus etapus jau turiu, tikiuosi, kad viskas susiklostys gerai ir kažkokie reikalavimai nesumaišys nuvykti“, – patikino daugiau nei vieną dešimtį medalių planetos ir Europos čempionatuose iškovojusi sportininkė.

Elitinio dviračių treko varžybų Panevėžys nematė nuo 2012 metų, kuomet čia vyko Europos čempionatas. Pasak S. Krupeckaitės, jos širdis džiaugiasi matant tokį renginį savo namuose.

„Toks jausmas, kad mes ne Panevėžyje, o kažkokiame Holivude. Nuostabu matyti savo namus su tiek daug žmonių, technikos, garso. Smagu sutikti tiek čempionų mūsų mažoje šalyje, Panevėžyje. Manau, kad tikrai yra kuo didžiuotis“, – kalbėjo S. Krupeckaitė.

Tačiau, ką veiks po karjeros pabaigos tituluota treko atstovė dar negalvoja.

„Kadangi taip netyčia prasitariau, kad baigiu. Nebuvau suplanavus daryti kažkokio šou, taip išėjo kalboje su žurnalistais, užklausė – nesumelavau. Aišku, aš jau buvau susigyvenus su ta mintimi, kad baigsiu karjerą, nėra, kad būtų tarsi perkūnas iš giedro dangaus. Dabar suprantu, kad daugiau nebegalėsiu dalyvauti varžybose profesionaliai. Galbūt mėgėjiškai norėsis dar sustartuoti, kodėl gi ne.

Bet ką veiksiu po to – nežinau. Kol kas esu susikoncentravusi į šias varžybas, o vėliau matysime. Spręsim užduotis, kai jos ateis“, – sakė S. Krupeckaitė.

Dviračių treko varžybos Panevėžyje šeštadienį prasidės 19 valandą, o be S. Krupeckaitės iš kitų lietuvių dar varžysis Vasilijus Lendelis ir Olivija Baleišytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt