2021.11.26 19:10

Sėkmingas Maksvyčio debiutas: Lietuvos rinktinė atrankoje į pasaulio čempionatą sutriuškino bulgarus

atnaujinta 21.14
LRT.lt2021.11.26 19:10

Kazys Maksvytis pergalingai debiutavo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stratego poste – lietuviai rezultatu 89:69 (22:11, 20:20, 27:16, 20:22) F grupės dvikovoje įveikė Bulgarijos rinktinę ir pergalingai pradėjo atranką į pasaulio krepšinio čempionatą.

Tikru Lietuvos rinktinės vedliu tapo debiutantas Osvaldas Olisevičius, kuris pelnė 20 (1/1 dvit., 6/8 trit.) taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 20 naudingumo balų.

Solidžius pasirodymus surengė Deividas Gailius, kuris pelnė 8 taškus ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei Martynas Echodas, kuris pelnė 8 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

Pirmąjį kėlinį netikėtai sėkmingai pradėjo Bularijos krepšinio rinktinė, kuri netruko susikrauti 7 taškų persvarą. Tačiau į tai lietuviai atsakė įspūdingu spurtu – O. Olisevičiaus tritaškiai užkūrė lietuvių puolimą, o puiki gynybą padėjo pirmąjį kėlinį užbaigti spurtavus 18:0 ir susikrauti 11 taškų persvarą.

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo puikiai ir jau netrukus pirmavo 18 taškų skirtumu. Tačiau bulgarų puolimo gyvybę palaikė P. Ivanovo penki tritaškiai ir galiausiai antrasis kėlinys baigėsi lietuviams savo persvaros nepadidinus (42:31).

Trečiasis kėlinys prasidėjo puikiu lietuvių puolimu, kuris nesiliovė didėti ir lietuviai galiausiai pradėjo triuškinti varžovus iš Bulgarijos, o lemiamą ketvirtį pasitiko turėdami 22 taškų pranašumą (69:47).

Ketvirtajame kėlinyje žaidimas buvo laisvas ir greitas, Lietuvos rinktinė tolygiai keitėsi taškais su varžovais, lengvai išsaugojo triuškinamą pranašumą šiose rungtynėse ir pasiekė užtikrintą pergalę.

Pirmadienį lietuviai F atrankos grupės dvikovas pratęs išvykos rungtynėmis su Čekijos krepšininkais.

Be lietuvių, bulgarų ir čekų F grupėje dar žaidžia Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė.

Iš viso FIBA organizacija Europai numatė pasaulio čempionate, kuris 2023 metais vyks Japonijoje, Filipinuose ir Indonezijoje, skirti 12 vietų. Dabartiniame atrankos etape Europoje 32 rinktinės buvo suskirstytos į 8 grupes.

Jose komandos sužais 6 rungtynes, o į kitą etapą pateks po tris geriausias kiekvienos grupės ekipos.

Kitame etape iš patekusių rinktinių bus formuojamos naujos 4 grupės po 6 komandas. Kiekviena rinktinė į šį etapą atsineš savo rezultatus ir pirmojo atrankos etapo. Komandos naujose grupėse sužais dar 6 rungtynes, o į pasaulio čempionatą pateks po tris geriausias kiekvienos grupės komandas.

Pirmasis atrankos langas vyksta lapkričio 20-30 dienomis. Kitos ketverios rungtynės bus sužaistos per atrankos langą 2022 metų vasario 21 – kovo 1 dienomis ir birželio 27 – liepos 5 dienomis.

Lietuva: O. Olisevičius (9 atk. kam., 6/8 trit.) 20, L. Birutis ir G. Masiulis po 10, E. Žukauskas 9, D. Gailius ir M. Echodas po 8, A. Butkevičius 7, M. Normantas 6, V. Čižauskas 4, T. Dimša 3.

Bulgarija: P. Ivanovas (5/9 trit., 17 naud. bal.) 20, V. Petkovas 9, C. Kostovas 7, E. Stoilovas ir A. Ivanovas po 6.

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: Lietuva – Bulgarija 89:69 (22:11, 20:20, 27:16, 20:22).

Lemiamą ketvirtį kiek sėkmingiau pradėjo bulgarai, kurie vėl pataikė tritaškį, bet lietuviai vis dar išlaikė solidų pranašumą (73:54).

Lietuviai ketvirtojo kėlinio pradžioje keitėsi metimais su varžovais, bet įpusėjus kėliniui ir taškų sąskaitą atsidarius T. Dimšai Lietuvos rinktinė jau turėjo 24 taškų pranašumą (82:58).

O. Olisevičius negalėjo pramesti, smeigė jau 6-ą tritaškį ir leido Lietuvos rinktinei išlaikyti 24 taškų pranašumą (85:61).

Po trečiojo kėlinio: Lietuva – Bulgarija 69:47 (22:11, 20:20, 27:16).

Penktasis O. Olisevičiaus tritaškis ir M. Echodo puikus žaidimas baudos aikštelėje leido lietuviams padidinti savo pranašumą iki 16 taškų (47:31).

Įpusėjus trečiajam kėliniui G. Masiulis pataisė metimą greitajame puolime ir lietuvių pranašumas padidėjo iki 19 taškų (54:35).

M. Normanatas sulaukia puikaus perdavimo smeigė tritaškį, dar vieną tolimą metimą pataikė G. Masiulis ir lietuviai įgijo triuškinamą persvarą (61:39).

Lietuviai trečiojo kėlinio pabaigoje žaidimas aikštėje buvo laisvas ir lietuviai lemiamą ketvirtį galiausiai pasitiko turėdami 22 taškų pranašumą (69:47).

Paulius Cubera, LRT.lt žurnalistas iš Klaipėdos „Švyturio“ arenos: „Lietuviai trečiajame ketvirtyje išjungė vienintelį iki šiol veikusį bulgarų ginklą – tritaškius. P. Ivanovas į krepšį iš viso metė tik sykį ir netaikliai, o vienintelį svečių tritaškį prieš pat pertrauką pataikė V. Bachevas. Didžiausias mūsiškių pranašumas jau siekė 24 taškus, žaidimas vyko laisvai ir smagiai, puikiai atrodė M. Echodas su E. Žukausko, o didžiausias nelaimėlis Lietuvos rinktinėje – visus 8 savo metimus prametęs T. Dimša. Puolėjas susikuria puikių progų, bet krepšys jam tiesiog užrištas.“

Po antrojo kėlinio: Lietuva – Bulgarija 42:31 (22:11, 20:20).

Sėkmingo žaidimo pirmojo kėlinio pabaigoje įkvėpti lietuviai ir toliau bėgo tolyn nuo varžovų – praėjus 2 minutėms antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė savo persvarą padidino iki 18 taškų (29:11) ir sėkmingą atkarpą padidino iki 25:0.

Bulagarų ilgą laiką apmiręs puolimas šiek tiek atsigavo, bet Lietuvos rinktinė visada atsakė savo taikliais metimais ir išlaikė pranašumą (31:17).

Bulgarai pradėjo pataikyti tritaškius, bet lietuviai sugebėjo išlaikyti solidžią persvarą antrajam kėliniui ritantis į pabaigą (35:23).

Bulgarų tritaškiai leidžia jiems įsibegėti puolime ir lietuvių persvara sumažėja iki 9 taškų (37:28). Antrąjį kėlinį užbaigė abiejų rinktinių apsikeitimai tritaškiais ir Bulgarija neleido pabėgti lietuviams (42:31).

Paulius Cubera, LRT.lt žurnalistas iš Klaipėdos „Švyturio“ arenos: „Bulgarijos rinktinė antrajame kėlinyje smeigė net penkis tritaškius, kuriuos visus pataikė Pavlinas Ivanovas, ir tik tai leidžia bulgarams po pirmos dalies būti netoli lietuvių. Neabejotinas pirmos pusės momentas – E. Žukausko stogas 212 cm ūgio bulgarų bokštui. Neabejotinai mėgstamiausias „Švyturio“ arenos žaidėjas – keturis tritaškius jau įmetęs O. Olisevičius. Kiekvienas jo metimas čia pasitinkamas garsiu ūžesiu.“

Po pirmojo kėlinio: Lietuva – Bulgarija 22:11.

Sėkmingai rungtynes pradėjo bulgarai ir iškart išsiveržė į priekį 5:0.

Lietuvių aukštaūgiai rinko taškus, bet greitą krepšinį žaidžiantys bulgarai po keturių minučių pirmajame kėlinyje vis dar pirmavo rezultatu 9:4.

O. Olisevičiaus pirmieji trys taškai Lietuvos rinktinėje leido lietuviams kiek pavyti varžovus, kurie įpusėjus pirmajam kėliniui buvo priekyje 11:7.

Gynybą pagerinę lietuviai spurtuoja ir po dar vieno O. Olisevičiaus tritaškio jau pirmauja 14:11.

Puiki lietuvių atkarpa tęsėsi ir kėlinį lietuviai užbaigė jau pirmaudami 11 taškų skirtumu (22:11).

Paulius Cubera, LRT.lt žurnalistas iš Klaipėdos „Švyturio“ arenos: „Pirmojo kėlinio X faktoriumi tapo po keitimo rungtynėse pasirodęs Osvaldas Olisevičius, smeigęs du tritaškius ir pabudinęs lietuvių puolimą. Savo buvusioje arenoje O. Olisevičius jaučiasi lyg namie, o po metimų Stepheno Curry stiliumi į viršų kėlė rankas jiems dar net neįkritus į krepšį. Po jo tolimų šūvių savus pridėjo ir Eigirdas Žukauskas su Deividu Gailiumi, o lietuviai laimėjo atkarpą 18:0 – nuo 4:11 iki 22:11.“

*****

Paulius Cubera, LRT.lt žurnalistas iš Klaipėdos „Švyturio“ arenos: „Rungtynėms paruošta ne 100 proc. arenos žiūrovams skirtų vietų, mat dviejose aikštės šonuose tribūnos yra sutrauktos dėl to, kad aptarnaujantis personalas, žiniasklaida, organizatoriai ir kt. galėtų dirbti su pakankamais atstumais. Tačiau likusios vietos pilnos beveik sklidinai, o per komandų pristatymą garsiausiai „Švyturio“ arenoje sutiktas treneris Kazys Maksvytis, gimęs ir augęs vos už maždaug 20 km nuo Klaipėdos esančiuose Darbėnuose.“

*****

Lietuvos rinktinės starto penketas: Laurynas Birtutis, Eimantas Bendžius, Arnas Butkevičius, Tomas Dimša, Mindaugas Girdžiūnas.