2021.11.26 21:23

Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ namuose sutriuškino „Žalgirį“

LRT.lt2021.11.26 21:23

Kauno „Žalgiris“ (2/10) geriau kovėsi pirmoje rungtynių dalyje, tačiau galiausiai subyrėjo ir turėjo pripažinti Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamos „Barcelona“ (10/2) ekipos pranašumą.

„Žalgiris“ patyrė pralaimėjimą rezultatu 73:96 (17:24, 21:28, 20:23, 15:21).

Rungtynes kiek geriau pradėjo taikliai atakavę „Žalgirio“ krepšininkai. Tačiau tada „Barcelona“ padidino rungtynių tempą, įvėlė kauniečius į greitą krepšinį ir po pirmojo kėlinio jau turėjo 7 taškų pranašumą.

Antrasis kėlinys buvo itin nesėkmingas Kauno ekipai – „Barcelona“ visiškai sukaustė „Žalgirio“ puolimą, o pati pasileido į taškų rinkimo lenktynes ir prieš ilgąją pertrauką buvo susikrovusi 14 taškų persvarą.

Trečiasis kėlinys pasižymėjo lygia kova tarp abiejų ekipų, bet tai buvo nenaudinga žalgiriečiams, kurie nesugebėjo ištirpdyti deficito.

Ketvirtajame kėlinyje Kauno ekipa nesugebėjo rasti geresnių opcijų puolime, o „Barcelona“ ir toliau tęsė sėkmingą žaidimą ir pasiekė pergalę.

Puikias rungtynes katalonų ekipos gretose sužaidė Rokas Jokubaitis, kuris per 23 minutes pelnė 15 (2/4 dvit., 3/3 trit., 2/2 baud. met.) taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Krepšininkas buvo rezultatyviausias savo ekipoje, o tai pat pagerino ir asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą.

Š. Jasikevičius šiose runtynėse turėjo verstis be Brandono Davieso, Cory Higginso, Nicko Calatheso ir Alexo Abrineso.

„Žalgirio“ gretose išsiskyrė Tai Websteris, kuris pelnė 13 (3/6 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud. met.) taškų, atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, surinko 14 naudingumo balų ir sužaidė geriausias savo karjeros rungtynes Eurolygoje.

„Barcelona“: R. Jokubaitis 15, P. Oriola, 13 (9 atk. kam.), N. Hayesas-Davisas 12, N. Mirotičius 11, K. Kuričius 10.

„Žalgiris“: T. Websteris 13, M. Blaževičius 10, T. Cavanaugh, Z. Dragičius ir M. Kalnietis po 9, L. Lekavičius ir J. Strelnieks po 6.

Po ketvirtojo kėlinio: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 96:73 (24:17, 28:21, 23:20, 21:15).

N. Hayesas-Davisas smeigė dvitaškį ir vėl atstatė ilgą laiką besilaikantį 16 taškų „Barcelona“ pranašumą (78:62).

Sėkmingą pasirodymą ketvirtojo kėlinio pradžioje pratęsė „Barcelona“ ir toliau išlaikė pranašumą, o Kauno ekipos puolimas vis dar strigo.

Rungtynių pabaigoje žalgiriečiai pradėjo byrėti, o Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pradėjo triuškinti savo varžovus.

Po trečiojo kėlinio: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 75:58 (24:17, 28:21, 23:20).

„Žalgirio“ ir „Barcelona“ kova po ilgosios pertraukos vyko taškas į tašką ir praėjus 3 minutėms trečiajame kėlinyje komandas skyrė 12 taškų (58:46).

Abi ekipos ir toliau išlaikė tokį patį atstumą viena nuo kitos ir įpusėjus trečiajam kėliniui ekipas ir toliau skyrė 14 taškų (66:52).

Kauniečiai ir toliau nesinaudojo savo progomis ir katalonų ekipa pamažu pradėjo didinti savo pranašumą (75:56). Įdomus momentas – trečiojo kėlinio pabaigoje su „Žalgirio“ marškinėliais debiutavo ir Regimantas Miniotas.

Po antrojo kėlinio: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 52:38 (24:17, 28:21).

Antrasis kėlinys prasidėjo kiek įnirtingesne kova, bet po R. Šmito dvitaškio „Barcelona“ vis dar buvo priekyje 9 taškais.

Dvitaškį smeigė T. Websteris ir „Žalgiris“ mažina deficitą iki 6 taškų (23:29). „Barcelona“ nemažino tempo puolime, bet du baudos metimus realizavo Z. Dragičius ir įpusėjus antrajam kėliniui sumažino Kauno ekipos deficitą iki 9 taškų.

„Žalgiris“ antrajame kėlinyje liko „Barcelona“ gynybos gniaužtuose, rinko taškus pavieniais metimais, o „Barcelona“ siautėjo puolime ir prieš ilgąją petrauką jau turėjo 14 taškų pranašumą (52:38).

Po pirmojo kėlinio: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 24:17.

Klampios rungtynės prasidėjo Kauno ekipos naudai – po M. Kalniečio tritaškio ir T. Cavanaugh dvitaškio „Žalgiris“ į priekį išsiveržė 6 taškais (11:5).

Rungtynėse buvo žaidžiamas greitas ir atviras krepšinis ir įpusėjus pirmajam kėliniui „Barcelona“ atsilikimą sumažino iki minimalaus, o galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai po N. Mirotičiaus dvitaškio (16:15).

Į katalonų ekipos gynybą įklimpęs „Žalgiris“ labai sunkiai rinko taškus, „Barcelona“ padidino pranašumą ir prieš antrąjį kėlinį pirmavo 7 taškais (24:17).

*****

Prieš rungtynes galiausiai paaiškėjo, kad Š. Jasikevičiui padėti negalės Brandonas Daviesas, Cory Higginsas, Nickas Calathesas ir Alexas Abrinesas.

*****

„Žalgiris“ sezono starte patyrė 9 pralaimėjimus iš eilės, o tai kainavo darbo vietą Martinui Schilleriui. Jį pakeitęs J. Zdovcas gavo traumų kamuojamą komandą, tačiau sulaukęs pastiprinimo praėjusią savaitę pagaliau pradžiugino Kauno ekipos sirgalius. Dvigubos Eurolygos savaitės metu namuose pradžioje 76:69 buvo įveiktas Atėnų „Panathinaikos“ klubas, o po kelių dienų „Žalgirio“ arenoje 86:76 buvo nugalėti ir Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkai.

Prieš dvikova su „Barcelona“ klubu „Žalgiris“ dar sužaidė LKL rungtynes, kuriose sekmadienį 101:77 sutriuškino Utenos „Juventus“ krepšininkus.

„Barcelona“ Eurolygos sezoną pradėjo šešiomis pergalės iš eilės, bet vėliau sekė pralaimėjimai Milano „AX Armani“ ir Tel Avivo „Maccabi“ klubams. Po šių nesėkmių Šaro auklėtiniai atsitiesė ir iškovojo tris pergales. Dvigubos Eurolygos savaitės metu „Barcelona“ 81:73 pranoko Maskvos CSKA krepšininkus ir 80:60 įveikė Vilerbano ASVEL.

Savo komentarus prieš rungtynes pateikė ir abiejų ekipų treneriai.

Jure Zdovcas („Žalgiris“): „Žaisime prieš šiuo metu geriausią Eurolygos komandą. Labai disciplinuota ir darbšti komanda, kuriai diriguoja puikus treneris. Nebus lengva kovoti su šia ekipa, tačiau pastaruoju metu gerai dirbame ir žaidžiame. Įgavome šiek tiek pasitikėjimo ir tikiu, kad galima sužaisti geras rungtynes. Bet nesu garantuotas, kad to užteks pergalei pasiekti.

Treneriai gali žinoti viską, tačiau aikštėje žaidžia žaidėjai. Mes žinome daug dalykų apie „Barcelona“ klubą, tačiau kai prasideda rungtynės, mums tiesiog reikia kautis. Neabejoju, kad jie bus gerai pasiruošę. Jie turėjo visą savaitę šioms rungtynėms. Mes turime išlikti susikoncentravę, nes pagaliau atsirado geresnis ryšys gynyboje ir puolime. Neketiname keisti taktinių dalykų vien dėl to, kad žaisime prieš „Barcelona“. Turime žaisti taip, kaip ankstesnėse rungtynėse.“

Šarūnas Jasikevičius („Barcelona“): „Ispanijoje daug kas sako, kad tokios rungtynės yra lengvas kąsnelis, tačiau taip iš tikrųjų nėra. Mūsų laukia labai sunkios rungtynės. Neabejoju, kad daug komandų turės problemų žaisdami su „Žalgiriu“. Jie pakeitė trenerį, kai kurie žaidėjai atsigavo, o prie jų dar prisidėjo ir nauji. Jiems trūko laiko, tačiau dabar matosi, kad komanda turi savo sistemą. Jie yra geroje formoje ir įgavę pasitikėjimo.“