Sportas

2021.11.26 15:39

Imtynininkų bendruomenė stebisi: kaip geriausiųjų rinkimuose nėra pasaulio čempionato prizininko?

LRT.lt2021.11.26 15:39

„Ko verta pasaulio bronza?“, – klausia Vilniaus imtynių klubo vadovas Valdas Malinauskas. Šią savaitę Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) paskelbė geriausių šalies sportininkų, komandų bei trenerių sąrašus, tačiau jame savo pavardės neišvydo šiuo metu pajėgiausias šalies imtynininkas Kristupas Šleiva.

„Metų sportininko“ apdovanojimą pretenduoja laimėti Danas Rapšys, Andrius Gudžius ir Mindaugas Griškonis – trys atletai, gynę Lietuvos garbę Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Tiek A. Gudžius, tiek M. Griškonis savo rungtyse iškovojo šeštąją vietą, D. Rapšys – aštuntąją. Tiesa, pastarasis laimėjo bronzą Europos čempionate.

K. Šleiva į olimpines žaidynes nepateko, tačiau sėkmingai pasirodė pasaulio imtynių čempionate, kur iškovojo bronzos medalį.

V. Malinauskas mano, kad nė vienas olimpinės sporto šakos atstovas šiemet nepasiekė tokių rezultatų, kaip imtynininkas K. Šleiva.

„Vakar jis eilinį kartą kopė ant pjedestalo. Jam buvo įteikta pasaulio kariškių imtynių čempionato bronza. Taip, gal tai ir nėra kosminės reikšmės varžybos, kurios įšaldytų mūsų dėmesį. Tačiau vos prieš pusantro mėnesio jis mažajame finale į ragą suraitė iranietį ir užčiaupė gausiai salėje susirinkusią persų diasporą. Jis stovėjo ant pasaulio čempionato bronzinės pakylos. Jam kilo Trispalvė. Jis – Kristupas Šleiva – trečias planetoje. Šiemet kol kas nė vienas olimpinės sporto šakos atletas nepasiekė tokio dėsningo rezultato. Kodėl dėsningo? Todėl, kad pernai Kristupas nugvelbė ir Europos bronzą. O tai, kaip besivartytum, nėra atsitiktinumas.

Geriausią savo sportinę formą pasiekęs Kristupas Šleiva tik dėl nelemtos ligos nedalyvavo paskutinėje atrankoje į Tokiją. Vos ne su ašaromis palaidojęs šansą, Kristupas nenuleido rankų. Pasaulio čempionate Osle jis parodė savo galią ir privertė už galvų susiimti Kazachstano, Bulgarijos ir šeimininkų norvegų trenerius ir specialistus. Bronzinis finalas su iraniečių tapo chrestomatiniu ir buvo transliuojamas visais įmanomais kanalais bei pateikiamas kaip estetinė-mokomoji priemonė imtynių fanams. Po bronzinės pergalės vienas kitam uždavinėjom klausimą, o kaip būtų ten, Tekančios saulės šaly, jei ne ta liga.

Šiandien į akis sukrito LTOK nominacijos. Žagtelėjau. Tik ką mintyse Kristupui kabinau metų geriausio šalies atleto laurus, o čia net užuominos į puotos confetti nebuvo.

Na, gali nepatikti sportas, gali būti persona nesimpatiška, bet su faktais reikėtų skaitytis. O jie nedviprasmiški – šiai dienai Lietuvos sportininkas Kristupas Šleiva yra pasiekęs geriausią rezultatą pasaulyje. Kad nieks nekibtų į kudlas, patikslinsiu – geriausią tarp vyrų olimpiniame sporte. Toje sporto šakoje, kuri nuo 776 metų prieš Kristų įtraukta į olimpinę programą.

Telieka tikėtis, kad rekomeduojant nominantus, įvyko grubi techninė klaida. Na, o jei, vis dėlto, tai buvo dėsningas nusipelniusių atletų pateikimas, norėtųsi išgirsti loginį pagrindimą. Idant, ką reikia nuveikti, kad tave įtrauktų į išrinktųjų sąrašą.

Pagal nutylėjimą girdžiu tylų atsakymą, neva, čia tik pasiūlymas, kiekvienas gali teikti savo favoritus ir pan. Tačiau, pagal tą patį nutylėjimą, yra žinoma, kad rinkėjai nelinkę vargintis, bedžia pirštu į sąraše pateiktą pavardę ir au revoir. Kitaip tariant, jau formuojama išankstinė nuomonė.

Įdomu, ar pačius atletus labai jau guostų iškovota nominacija, žinant, kad vertinimuose yra grubios paklaidos elementų.

Ir dar. Jei yra abejojama dėl atletų pasiekimų svarbos, kas trukdo pateikti keturias ar šešias pavardes?

Telieka padėkoti titanišką darbą atlikusiai Lietuvos sporto apdovanojimų tarybai, sudarytai iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK), Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Nacionalinės sportininkų asociacijos atstovų“, – feisbuke rašė Vilniaus imtynių klubo vadovas V. Malinauskas.

Geriausi Lietuvos sportininkai, komandos ir treneriai bus apdovanoti gruodžio 21-ąją dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt