Sportas

2021.11.26 16:07

LRT trumpai. Kas laukia Lietuvos krepšininkų pasaulio čempionato atrankoje?

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.11.26 16:07

Lietuvos krepšinio rinktinė penktadienį pradeda savo atrankos kovas į 2023 metų pasaulio čempionatą. Pirmoji Kazio Maksvyčio auklėtinių varžovė – Bulgarijos rinktinė.

Pirmadienį lietuviai F atrankos grupės dvikovas pratęs išvykos rungtynėmis su Čekijos krepšininkais.

Be lietuvių, bulgarų ir čekų F grupėje dar žaidžia Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė.

Pasaulio čempionato atrankos sistema

Iš viso FIBA organizacija Europai numatė pasaulio čempionate, kuris 2023 metais vyks Japonijoje, Filipinuose ir Indonezijoje, skirti 12 vietų. Dabartiniame atrankos etape Europoje 32 rinktinės buvo suskirstytos į 8 grupes.

Jose komandos sužais 6 rungtynes, o į kitą etapą pateks po tris geriausias kiekvienos grupės ekipos.

Kitame etape iš patekusių rinktinių bus formuojamos naujos 4 grupės po 6 komandas. Kiekviena rinktinė į šį etapą atsineš savo rezultatus ir pirmojo atrankos etapo. Komandos naujose grupėse sužais dar 6 rungtynes, o į pasaulio čempionatą pateks po tris geriausias kiekvienos grupės komandas.

Pirmasis atrankos langas vyksta lapkričio 20-30 dienomis. Kitos ketverios rungtynės bus sužaistos per atrankos langą 2022 metų vasario 21 – kovo 1 dienomis ir birželio 27 – liepos 5 dienomis.

Potencialūs lietuvių varžovai

Jei K. Maksvyčio auklėtiniai nepateiks staigmenos ir įveiks bent vieną rinktinę F grupėje, tuomet lietuviai toliau žaistų K grupėje, prie kurios prisijungtų kažkuri iš šių trijų komandų – Prancūzija, Juodkalnija, Portugalija arba Vengrija.

Šio etapo atrankos langai numatyti rugpjūčio 22-30, lapkričio 7-15 ir 2023 metų vasario 20-28 dienomis. Įdomu, tai kad rugpjūčio mėnesį numatytas atrankos langas baigsis dvi dienos prieš oficialią 2022 metų Europos čempionato pradžią.

2023 metų pasaulio čempionatas vyks nuo rugpjūčio 25 iki rugsėjo 10 dienos. Titulą jame gins, jei pateks į planetos pirmenybes, Ispanijos krepšinio rinktinė.

FIBA numatė, kad be 12 Europos komandų ir Japonijai bei Filipinams skirtų kelialapių dar varžysis 6 rinktinės iš Azijos, 5 komandos iš Afrikos ir 7 ekipos iš Amerikos žemynų.

Įdomu tai, kad FIBA nusprendė neskirti tiesioginio kelialapio vienai iš šeimininkių Indonezijai ir šiai rinktinei teks kovoti dėl patekimo į jį Azijos zonos atrankoje.

Lietuvos rinktinės ir Bulgarijos mūšis penktadienį – nuo 19 val. 30 min.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt