Sportas

2021.11.25 19:15

Lietuvos sporto apdovanojimai 2021: prasidėjo visuomenės balsavimas

LRT.lt2021.11.25 19:15

Gruodžio 21 dieną parodų rūmuose „Litexpo“ Vilniuje bus apdovanoti geriausi Lietuvos sportininkai, komandos ir treneriai. Po metų pertraukos vyksiančiuose prestižiniuose Lietuvos sporto apdovanojimuose bus pagerbti olimpinio ir paralimpinio sporto atletai, skelbia LTOK.lt.

„Pastarieji metai sportininkams nebuvo lengvi – pandemija apsunkino pasiruošimą olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms, Tokijuje teko rūpintis ne tik treniruotėmis ir startu, bet ir saugumu, buvo daug nežinomybės dėl ateities. Šiais apdovanojimais norime sportininkams padėkoti ne tik už iškovotas pergales, bet ir sunkų darbą, išlietą prakaitą, aukojamą sveikatą tam, kad Lietuvos vardas garsiai skambėtų visame pasaulyje.

Su Lietuvos paralimpiniu komitetu glaudžiai bendradarbiaujame, todėl džiaugiuosi, kad šiemet galėsime kartu pagerbti ir apdovanoti geriausius šalies atletus“, – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Lietuvos sporto apdovanojimų olimpinio sporto laureatus rinks Lietuvos sporto apdovanojimų taryba, sudaryta iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LTOK, Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK), Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Nacionalinės sportininkų asociacijos atstovų.

Iki gruodžio 14 dienos portale LTOK.lt visi norintieji gali atiduoti savo balsą Metų komandos, Metų proveržio, Metų sportininko, Metų sportininkės ir Metų trenerio(-ės) nominacijose. Renkant nugalėtojus visuomenės balsas sudarys 25 proc.

Balsuoti galima čia.

Geriausius metų paralimpiečius išrinks paralimpinė bendruomenė – laureatus įvardins LPAK Vykdomasis komitetas.

„Simboliška, kad didžiausias šių metų pergales švęsime kartu su olimpiečiais. Olimpinės ir paralimpinės žaidynės jau daug dešimtmečių vyksta tais pačiais metais ir tuose pačiuose miestuose, o ateities vizijoje yra vienos bendros žaidynės – didžiausia viso pasaulio atletų sporto šventė.

Džiaugiamės ilgamete partneryste su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, kuris ne tik žodžiais, tačiau ir darbais patvirtina, kad visi mes esame lygūs. Sportininkai yra mūsų vėliava, kuri neša šią žinutę Lietuvos visuomenei, daro didelę įtaką integraciniams procesams.

Labai laukiame apdovanojimų renginio, kuris sportininkams yra lyg vyšnia ant skanaus torto. Tai – atlygis už ilgametį sunkų darbą. Iš asmeninės patirties žinau, kad šventinės akimirkos atperka visą triūsą“, – sakė LPAK prezidentas Mindaugas Bilius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt