Sportas

2021.11.25 15:50

Italijoje lyderiu esantis Dimša apie „Žalgirį“: ir kelios minutės Eurolygoje būtų kitokia patirtis

Paulius Cubera, LRT.lt2021.11.25 15:50

Italijoje rungtyniaujantis Tomas Dimša antrą sezoną iš eilės priklauso Kauno „Žalgiriui“, tačiau nevilki žalių marškinėlių ir pagal nuomos sutartį rungtyniauja svetur. Trevizo „Nutribullet“ rungtyniaujantis puolėjas yra komandos lyderis ir antrą sezoną demonstruoja puikius skaičius, leidžiančius galvoti – ką toks žaidėjas galėtų duoti LKL čempionams Eurolygoje.

Į Kazio Maksvyčio rinktinę 2023 m. pasaulio čempionato atrankos pirmajam langui pakviestas puolėjas teigė, kad nors ir kelios minutės Eurolygoje greičiausiai duotų daugiau patirties nei žemesnio rango turnyruose.

Šį sezoną Trevizo klube Čempionų lygoje T. Dimša renka po 16,8 taško, 3,8 atkovoto kamuolio, 5 rezultatyvius perdavimus ir 16,3 naudingumo balo.

T. Dimša kalbėjo ir apie būsimą savo vaidmenį rinktinėje, Kazio Maksvyčio treniruotes ir laukiančią penktadienio dvikovą su Bulgarija.

– Treneris sakė, kad per kelias dienas bus sunku perteikti jums savo filosofiją. Ar tai kažkiek pavyko?

– Kaip treneris ir sakė, tai tikrai nėra lengva, bet turėjome tas kelias treniruotes, pagrindinius dalykus apsišlifavome, praėjome paprastus dalykus. Manau, kad šiai dienai pakako.

– Koks pirmasis įspūdis apie naują trenerį, kada įvyko pirmasis kontaktas su juo?

– Įspūdis, kaip ir su kiekvienu treneriu – kažką naujo pamatai, išmoksti. kontaktas buvo gal likus mėnesiui iki lango, treneris paskambino turbūt kiekvienam asmeniškai, pasikalbėjome ir tiek.

– Kalbant apie jūsų vaidmenį rinktinėje, ko treneris tikisi?

– Sakė žaisti savo žaidimą, būti agresyviam, kurti žaidimą, įeiti į baudos aikštelę, pats užbaigti, išpasuoti. Svarbiausia yra komanda. Kad ir kokias roles turėjome komandose – čia viskas yra kitaip.

– Ar galima sakyti, kad pavojingesnis varžovas šiame lange laukia Čekijoje?

– Jeigu imant, kaip sakant, šalių vardu – ko gero. Bet niekas čia mums pergalės neatiduos. Kad ir kaip juokingai tai skamba – žaisti moka visi.

– Kokias stipriąsias Bulgarijos rinktinės puses išskyrė treneris?

– Jie neturi didelio ūgio, todėl labai bėga į greitą puolimą, reikia stabdyti jų greitį. Jei priversime juos žaisti pozicinį mūsų krepšinį – jie neturi nei ūgio persvaros, nei greičio ar kažko kito.

– Pasirengimas yra specifinis, kelios dienos, treneris yra naujas. Kuo skiriasi praktika nuo kitų?

– Visur krepšinis yra panašus, bet kiekvienas treneris turi savo derinių, sistemą, kažkokių detalių. Lygiai tas pats ir šįkart.

– Ar galite papasakoti, kaip sekasi Italijoje, kur rodote puikius skaičius?

– Viskas gerai, smagu, komanda auganti, tikslus kol kas siekiame. Žaisti laiko gaunu, manimi pasitiki, būna geresnių rungtynių, būna prastesnių. Reikėtų išvengti to bangavimo ir bus visai gerai.

– Neįmanoma išvengti klausimo apie „Žalgirį“, kuriam priklausote, P. Motiejūnas sakė, kad kitą sezoną Tomas tikrai bus Kaune. Ar stebite jų žaidimą?

– Aišku, žiūriu ir palaikau, kai tik pasiseka. Manau, kad duobelė buvo laikina ir viskas dabar tik gerės.

– Jei palygintumėte save su tuo, kuris pasirašė sutartį su „Žalgiriu“ – ar tas sezonas su trupučiu svetur padėjo jums geriau pasirengti Eurolygai?

– Be abejo, patirties įgaunu, bet manau, kad nors ir kelios minutės Eurolygoje būtų kitokia patirtis nei Čempionų lygoje ar Europos taurėje. Patirtį pasiimi, bet tikrai negaliu pasakyti, kad galėčiau jau žaisti ten ar ten – visur krepšinis yra kitoks.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt