Sportas

2021.11.25 14:38

Zdovcas – apie „Barcelona“ komandos stiprybes, Jokubaičio progresą ir savo asistentus

LRT.lt2021.11.25 14:38

Per savaitę baterijas pasikrovęs Kauno „Žalgiris“ pasitinka vieną didžiausių iššūkių šiame sezone. Pergalės skonį Eurolygoje prisiminę žalgiriečiai penktadienį vakare stos į mūšį su Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“.

Dvikovą iš Barselonos penktadienį nuo 21:45 val. transliuos LRT PLIUS ir LRT.lt.

„Žalgiris“ į Barseloną išvyksta geros nuotaikos – praėjusią savaitę nutraukė devynių pralaimėjimą seriją Eurolygoje, įveikdamas Atėnų „Panathinaikos“ ir Stambulo „Fenerbahče“ klubus, o sekmadienį vietiniame fronte tritaškiais užmėtė Utenos „Juventus“ ekipą.

„Barcelona“ gyvenimu taip pat nesiskundžia – trys pergalės paeiliui ir pirma pozicija Eurolygoje. Katalonai šiame sezone pralaimėjo vos dvejas rungtynes, o pergale džiaugėsi devynis kartus.

Tarpusavio rungtynių istorija – taip pat ne „Žalgirio“ pusėje: kauniečiai pralaimėjo pastarąsias penkerias akistatas.

„Žaisime prieš šiuo metu geriausią Eurolygos komandą, – spaudos konferenciją šiais žodžiais pradėjo Jure Zdovcas. – Labai disciplinuota ir darbšti komanda, kuriai diriguoja puikus treneris. Nebus lengva kovoti su šia ekipa, tačiau pastaruoju metu gerai dirbame ir žaidžiame. Įgavome šiek tiek pasitikėjimo ir tikiu, kad galima sužaisti geras rungtynes. Bet nesu garantuotas, kad to užteks pergalei pasiekti.“

– Kaip sunku pasiruošti prieš komandą, už kurios vairo stovi specialistas, žinantis beveik viską apie „Žalgirį“?

– Negalvoju apie tai. Treneriai gali žinoti viską, tačiau aikštėje žaidžia žaidėjai. Mes žinome daug dalykų apie „Barceloną“, tačiau kai prasideda rungtynės, mums tiesiog reikia kautis. Neabejoju, kad jie bus gerai pasiruošę. Jie turėjo visą savaitę šioms rungtynėms. Mes turime išlikti susikoncentravę, nes pagaliau atsirado geresnis ryšys gynyboje ir puolime. Neketiname keisti taktinių dalykų vien dėl to, kad žaisime prieš „Barceloną“. Turime žaisti taip, kaip ankstesnėse rungtynėse.

– Kokie yra pavojingiausi ginklai „Barcelona“ komandos žaidime?

– Jie, kaip ir visada, stengsis atakuoti arčiau krepšio. Mes, savo ruožtu, turime būtų pasiruošę gynyboje. Tokiose situacijose aš akcentuoju gynybą vienas prieš vieną. Turime žaisti fiziškai ir agresyviai, kaip ir patys varžovai, kad išmuštume juos iš jų ritmo.

– „Barcelona“ dažnai naudoja „step out“ gynybą. Kaip reikia pasiruošti jai?

– Pastaruoju metu jie šios gynybos taip dažnai nebenaudoja. Dažniausiai jie prisitaiko prie situacijos, kaip tuo metu žaidžia varžovas. Mums reikės gerai skaityti situacijas ir pamatyti, kada galime žaisti „pikenrolą“. Jeigu gerai seksis išpildyti situacijas, tikiuosi, kad surinksime pakankamai taškų.

– Turėjote laiko iš arčiau susipažinti su Regimantu Miniotu. Ką galite pasakyti apie jį?

– Esu teigiamai nustebintas. Diskutavome su treneriais, jis mums daug padeda, treniruotėse žaidžia kietai ir tikiuosi, kad jis artimiausiose rungtynėse sulauks daugiau minučių. Eurolygoje žaisti dar jam per anksti, bet negali žinoti.

– Buvo pranešta apie pokyčius „Žalgirio“ trenerių štabe. Ar galite pakomentuoti situaciją?

– Kol kas kalbėti anksti. Barselonoje būsime visas trenerių štabas, tiesa, treneriai atvyks atskirai. Grasseggeris šiuo metu yra Austrijos rinktinėje, o Woltmannas turėjo svarbių šeimos reikalų.

– Kalbama, kad „Žalgiriui“ trūksta fiziškumo, o „Barcelona“ būtent tuo ir pasižymi. Kuo turite tai kompensuoti?

– Pagerinome savo žaidimą, tačiau vis dar žinome savo silpnybes. Dirbame, kad jas pataisytume. Aišku, ne viskas priklauso nuo manęs. Žaidėjai turi padėti vienas kitam aikštėje, skaityti žaidimą ir priversti varžovus sunkiai dirbti puolime.

– Kaip keičiasi „Barcelona“ žaidimas su Nicku Calathesu?

– Jis yra svarbus žaidėjas, kurį pakeisti tikrai nėra lengva. Dabar pagrindiniu įžaidėju žaidžia Laprovittola, o šalia jo – Jokubaitis. Žaidimas ne toks pat, bet „Barcelona“ laimi ir be Nicko.

– Kokį įspūdį palieka buvęs žalgirietis Rokas Jokubaitis?

– Neabejoju, kad visi būtų laimingesni, jeigu jis būtų likęs „Žalgiryje“. Barselonoje jis gauna vis daugiau minučių ir pasitikėjimo. Esu laimingas, kad jis taip greitai tobulėja tiek gynyboje, tiek puolime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt