Sportas

2021.11.25 10:12

Čempionų lygos turnyro įkarštis: į aštuntfinalį pateko 11 klubų, dar lieka penkios vietos

LRT.lt2021.11.25 10:12

Šią savaitę UEFA Čempionų lygos turnyre įvyko 5-asis grupių etapo turas. Vietą kitame etape jau užsitikrino 11-a klubų.

Paskutines grupės rungtynės be įtampos žais Amsterdamo „Ajax“, Miuncheno „Bayern“, Londono „Chelsea“, Milano „Inter“, Turino „Juventus“, „Liverpool“, „Manchester City“, „Manchester United“, Paryžiaus „Saint-Germain“, Madrido „Real“ ir Lisabonos „Sporting“ klubai.

Į aštuntfinalį iš viso patenka 16 komandų – po dvi iš kiekvienos grupės.

Laisvų vietų liko tik penkios, o į jas šiuo metu realiausiai pretenduoja šie klubai: „Porto“, „Barcelona“, „Villarreal“, „Lille“ ir „Salzburg“.

Karščiausia situacija – G grupėje, kur nė viena komanda dar neturi bilieto į aštuntfinalį. Geriausioje situacijoje yra „Lille“, kurios sąskaitoje – 8 taškai. „Salzburg“ turi 7 taškus, „Sevilla“ – 6, „Wolsburg“ – 5.

Taip pat didžiulė intriga užgimė B grupėje, kurioje „Liverpool“ neprarado nė taško. Kova lieka dėl antros vietos, kurioje šiuo metu yra įsitaisiusi „Porto“ komanda. Ji vienu tašku lenkia tiek „Milan“, tiek Madrido „Atletico“. Paskutiniame ture „Porto“ su „Atletico“ kovos tarpusavyje, o „rossoneri“ namuose priims tik dėl garbės kovosiančią „Liverpool“ ekipą.

E grupėje, kurioje „Bayern“ iškovojo penkias pergales iš tiek pat galimų, antroje vietoje žygiuoja „Barcelona“, kuri paskutinėse rungtynėse susitiks būtent su „Bayern“. Tuo atveju, jeigu „Benfica“ nugalės Kijevo „Dinamo“, „Barcą“ dvikovoje su bavarais tenkins tik pergalė. Komandoms surinkus po lygiai taškų, į kitą etapą patektų „Benfica“.

Puikia dvikova finišuos F grupė. Dėl antros pozicijos ir patekimo į aštuntfinalį susikaus Bergamo „Atalanta“ su „Villarreal“. Pastarieji kol kas pirmauja vienu tašku.

Čempionų lygos grupių etapas finišuos gruodžio 7–8 dienomis, o aštuntfinalio etapas prasidės kitų metų vasario 15-ąją. Šio etapo burtai bus ištraukti gruodžio 13-ąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt