Sportas

2021.11.24 21:30

Netikėtai „Žalgirį“ priverstas palikti Beržininkaitis nori grįžti: dabar komanda gerame kelyje, žaidime atsirado idėja

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba2021.11.24 21:30

Aštuonerius metus Kauno „Žalgiryje“ dirbęs Evaldas Beržininkaitis prieš šį sezoną turėjo klubą palikti, nes jo paslaugų nebenorėjo Martinas Šileris. 37-erių skautas pripažįsta, kad atsisveikinimas buvo netikėtas, bet jis priėmė iššūkį padėti Jonavos klubui ir sulaukė Kazio Maksvyčio kvietimo į Lietuvos krepšinio rinktinę. „Šitas etapas man yra kosmosas. Viskas labai greitai įvyko”, – apie netikėtus vingius kalba krepšinio specialistas.

Portalas „15min” paskelbė, kad po pasaulio čempionato atrankos lango E. Beržininkaitis grįš į Kauno „Žalgirį“, bet pats skautas sako, kad parašai dar nesudėti: „Vakar ir internetas, ir telefonas kaito, sveikinimai pilasi, bet aš kol kas apie tai kalbėti negaliu. Šiandien aš dar nieko neturiu ir priklausau „Jonavai“.

Dabar E. Beržininkaitis susitelkęs į darbą Lietuvos krepšinio rinktinėje ir narsto būsimus varžovus – Bulgariją ir Čekiją. Nors šios į kovą su Lietuvos rinktine stos be savo lyderių, E. Beržininkaitis tikisi, kad žaidėjai jau pasimokė: „Nejuokaujam, nes jau turime pavyzdžių, kai nuvertinome varžovą. Dabar visi moka žaisti krepšinį ir negalime atsipalaiduoti. Turime įrodyti, kas yra Lietuva.”

– Rinktinėje jau dirbote su Dariumi Maskoliūnu. Kokia atsmofera komandoje prie Kazio Maksvyčio?

– Rinktinėje labai smagi atmosfera. Čia visi atvyksta su tikslu ir nieko nereikia raginti, visi užsivedę. Atmosfera draugiška, bet darbinė. Mano pareigos yra tos pačios – skautingo, visi asistentai yra pasiskirstę darbus. Kazys Maksvytis yra darboholikas ir labai kruopščiai ruošiasi treniruotėms. Jis jau įrodęs, kad supranta krepšinį ir moka puikiai apjungti aplink esančius žmones.

– K. Maksvytis sakė, kad kebliausia rinktinėje yra įžaidėjo situacija, o Luko Lekavičiaus prisikviesti nepavyko. Ar prie to daugiausia ir dirbama rinktinėje?

– Nėra Luko Lekavičiaus, bet kiti žaidėjai nėra turistai, jie irgi kažką turi, jeigu mes juos pakvietėme. Bandome įvairius variantus ir negalima sakyti, kad tai mūsų silpnoji grandinė ar trūkumas. Dar reikia dirbti, yra šiek tiek laiko iki rungtynių, kuriose viskas ir pasimatys.

– Bulgarijos rinktinė į Klaipėdą atvyksta be Dee Bosto. Skambių pavardžių ten maža ir atrodo, kad Lietuvos rinktinė ryški favoritė.

– Tokias mintis vejame šalin, nes tada imi varžovą nuvertinti. Tokių dalykų sporte negali būti. Turime platų bulgarų sąrašą. Žinome, kad nebus Dee Bosto, bet mes dėl to kažkaip mažiau nesiruošiame – nejuokaujam, nes jau turime pavyzdžių, kai nuvertinome varžovą. Dabar visi moka žaisti krepšinį ir negalime atsipalaiduoti. Turime įrodyti, kas yra Lietuva.

– Jums buvo nelengvas etapas karjeroje. Iš Kauno „Žalgirio“ persikėlėte į kuklią Jonavos organizaciją, kuri jau nustebino šį sezoną.

– Šitas etapas man yra kosmosas. Viskas labai greitai įvyko. Kai išeini iš geros organizacijos, vienos geriausių Europoje, yra rasti geriau, bet Jonava mane maloniai nustebino. Radau gerus žmones ir puikią sporto bazę. Surinkome komandą, bet keletas žaidėjų iškrito. Visgi, sezoną gerai pradėjome. Viskuo esu patenkintas.

– Jūsų paslaugų Kaune atsisakė Martinas Šileris. Buvo netikėta?

– Tikrai man buvo netikėta. Nesakau, kad buvo lengva. Nebuvo jokių požymių ar nusiskundimų, kad kažkas negerai ar netinku. Pasibaigus sezonui galvojau, kad tiesiog dėliosimės naują sezoną ir dirbsiu toliau. Kai pasakė, kad jam reikia kito žmogaus, buvau šiek tiek nustebintas. Iš kitos pusės, suprantu, kad jis užsienietis ir norėjo savo žmonių šalia. Viską priėmiau profesionaliai.

– Žiniasklaida skelbia, kad į „Žalgirį“ grįžtate. Tai tiesa?

– Vakar ir internetas, ir telefonas kaito, sveikinimai pilasi, bet aš kol kas apie tai kalbėti negaliu. Šiandien aš dar nieko neturiu ir priklausau „Jonavai“.

– Bet į Kauną sugrįžti norėtumėte?

– Kai praleidi 8 metus komandoje, tai yra įaugę į kraują, pirmoji meilė ir taip toliau. Nebuvo didelių nuoskaudų ir tikrai norėčiau grįžti į „Žalgirį“. Faktas, kad kiekvienas norėtų ten dirbti, aš – ne išimtis.

– Atrodo ir komanda jau atsigauna. Kokį iš šalies dabar matote „Žalgirį“?

– Faktas, kad dabar žaidimas gerėja ir atsiranda idėja. Komanda tiksliau žino, kaip jie nori atakuoti, o žaidėjai išnaudojami pagal stipriąsias puses. Komanda solidžiau atrodo. Visa tai patvirtina pastarosios dvi pergalės ir net pralaimėtos rungtynės Madride. Aišku, dar yra broko, bet matosi, kad komanda yra gerame kelyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt