2021.11.24 20:51

Vilniaus „Žalgirio“ rankose – A lygos čempionų titulas ir pagerintas rekordas Lietuvoje

LRT.lt2021.11.24 20:51

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams pavyko apginti A lygos čempionų titulą. Tai paaiškėjo iki sezono finišo likus sužaisti vienam turui.

Vladimiro Čeburino auklėtiniai atidėtose rungtynėse Vilniuje trečiadienį 2:0 (0:0) palaužė „Panevėžio“ futbolininkus ir iš pirmos vietos jų niekas jau neišstums.

Po šios pergalės „Žalgiris“ dabar turi surinkęs 76 taškus, o antroje vietoje esanti Marijampolės „Sūduva“ – 70.

Taip pat tapo aišku, kad Marijampolės klubas liks antras, o bronzos medalius iškovojo „Kauno Žalgiris“. Tuo tarpu panevėžiečiai finišuos ketvirtoje vietoje.

Antrus metus iš eilės A lygoje triumfavęs „Žalgiris“ tapo rekordininku Lietuvoje. Jiems A lygoje laimėti pavyko jau devintą kartą istorijoje ir tokiu būdu sostinės klubas aplenkė aštuonis titulus savo kišenėje turinčią, bet jau išnykusią FBK „Kauno“ komandą.

„Žalgiris“ čempionu yra tapęs 1991, 1992, 1999, 2013, 2014, 2015, 2016, 2020 ir 2021 metais.

Dvikovoje su „Panevėžiu“ lemtingomis tapo paskutinės 10 rungtynių minučių. Per jas apylygėje dvikovoje išryškėjo žalgiriečių pranašumas. Pradžioje 11 metrų baudinį 86-ą minutę šaltakraujiškai realizavo komandos lyderis Hugo Videmontas. Jam tai buvo 16-as taiklus smūgis sezone ir prancūzas kol kas rikiuojasi rezultatyviausių žaidėjų viršūnėje.

Jau antrą teisėjo pridėto laiko minutę tašką rungtynėse padėjo nuo gynėjų atitrūkęs Jakubas Sylvestras.

Paskutiniame A lygos ture „Žalgiris“ namuose sekmadienį priims Telšių „Džiugą“.

V. Čeburinas gali džiaugtis jau ketvirtuoju iškovotu A lygos titulu. Tris sykius jam tai pavyko padaryti 2017-2019 metais su „Sūduvos“ klubu.