Sportas

2021.11.24 13:49

Mėgėjui pralaimėjęs snukerio pasaulio vicečempionas jaučia nuoskaudą: čia mėgėjų neturėtų būti

LRT.lt2021.11.24 13:49

Jungtinėje Karalystėje prasidėjo atvirasis šalies snukerio čempionatas, kuriame užfiksuota nemaža sensacija ir keistoka žaidėjo reakcija į ją. Mėgėjui pralaimėjęs Shaunas Murphy supyko, kad turnyre leidžiama žaisti mėgėjams.

Dar 2008 m. Jungtinės Karalystės čempionu tapęs Sh. Murphy pirmajame šių metų turnyro etape sensacingai 5-6 nusileido 19-mečiui iš Kinijos, Si Jiahui.

Kinas puikiai pradėjo mačą ir pirmavo 5-1, tačiau britas sugebėjo atsitiesti, išlyginti rezultatą, bet galiausiai pralaimėjo lemiamą partiją.

„Skambėsiu, kaip piktas senas žmogus, bet manau, kad šio jaunuolio turnyre būti neturėjo. Tai nesąžininga ir neteisinga“, – BBC cituoja 39-erių Sh. Murphy.

Sh. Murphy gegužės pradžioje varžėsi pasaulio snukerio čempionate, kuriame ketvirtą kartą karjeroje pasiekė finalą, bet jame 15-18 pralaimėjo Markui Selby. Iki šiol vienintelį sykį britas pasaulio čempionu yra tapęs 2005-aisiais. Šiuo metu pasaulio reitinge jis užima 6 vietą.

„Mes gerbiama pono Murphy nuomonę, tačiau šiuo atveju jis yra absoliučiai neteisus. Si nusipelnė vietos mūsų turnyruose dėl savo gero žaidimo“, – į Sh. Murphy komentarus oficialiai atsakė „World Snooker“ organizacija.

Po pralaimėjimo tiesioginiame BBC eteryje piktai kalbėjęs paleidęs Sh. Murphy argumentuotai išsakė, kodėl jo nuomone mėgėjai neturėtų varžytis su profesionalais.

„Man labai skaudu, kad pralaimėjau tam, kurio čia neturėtų būti. Nesuprantu, kodėl mes leidžiame mėgėjams varžytis su profesionalais. Tai mūsų gyvenimo būdas ir pragyvenimo šaltinis. Mes esame save išlaikantys sportininkai, nepriklausome komandoms.

Manau, kad yra neteisinga, kai turi varžytis su kažkuo, kas nejaučia tokio spaudimo. Aš nepykstu ant jo tik dėl to, kad jis jaunas. Jis nusipelnė pergalės, tačiau jis žaidė kaip žmogus, kuriam niekas nerūpi. Jam niekas nerūpi. Tai yra neteisingas ir nesąžininga. mėgėjų neturi būti profesionalų turnyruose. Viskas“, – kalbėjo Sh. Murphy.

„World Snooker“ teigimu, tokie žaidėjai kaip S. Jiahui treniruojasi ne mažiau už profesionalus ir atiduoda viską, kad išsikovotų vietą tarp profesionalų „Tour“ organizacijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt