Sportas

2021.11.23 13:46

Urugvajaus rinktinė turės naują vedlį – iš trenerio pareigų atleistas 15 metų komandai dirigavęs Tabarezas

LRT.lt2021.11.23 13:46

Urugvajaus futbolo tėvu tituluojamo Oscaro Tabarezo era nacionalinėje komandoje pasiekė paskutinį knygos lapą. Šalies futbolo federacija, neapsikentusi pastarųjų rungtynių rezultatais, atsisveikino su 74-erių metų specialistu.

O. Tabarezas Urugvajaus rinktinei be pertraukos dirigavo nuo 2006 metų. Visgi neigiami rezultatai atrankoje į pasaulio čempionatą federacijai nepaliko kito pasirinkimo, kaip tik nutraukti sutartį su šalies futbolo legenda.

O. Tabarezas su Urugvajaus rinktine 2011 metais triumfavo Pietų Amerikos čempionate, o 2010 metais Pietų Afrikos Respublikoje vykusiame pasaulio čempionate nužygiavo iki pusfinalio.

Stratego karjera nacionalinėje komandoje užsibaigė pralaimėjimu prieš Bolivija. Urugvajui tai buvo ketvirta paeiliui nesėkmė atrankoje į 2022 metų planetos pirmenybes.

Urugvajus dešimties komandų turnyre užima septintąją vietą, o į pasaulio čempionatą tiesiogiai pateks tik pirmos keturios vietos, iš kurių dvi jau priklauso Argentinai ir Brazilijai.

Urugvajaus šalies futbolo federacija numatė kandidatus, galinčius pakeisti O. Tabarezą. Tai – šalies futbolo specialistas Diego Aguirre ir „River Plate“ ekipai diriguojantis argentinietis Marcelo Gallardo.

Žiniasklaidoje minimos ir kitos pavardės, tačiau minėti du treneriai yra pagrindiniai kandidatai, kuriuos rinktinėje norėtų pamatyti šalies federacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt