Sportas

2021.11.21 20:44

Banguoto žaidimo tikėjęsis Zdovcas: žinau, kaip žaidėjai mąsto po dviejų pergalių

LRT.lt2021.11.21 20:44

Kauno „Žalgiris“ pirmoje rungtynių pusėje atsiliko nuo Utenos „Juventus“ ekipos, bet antroje rungtynių dalyje nurūko į priekį ir 101:77 sutriuškino svečius iš Utenos.

„Nebuvo lengva. Tikėjausi tokių rungtynių. Utena turi labai gerą komandą, jie šį sezoną yra pasiekę didelių pergalių. Bijojau šių rungtynių – žinau, kaip žaidėjai mąsto po dviejų pergalių. Būtent tai ir nutiko pirmoje rungtynių dalyje – buvome lėti. Utena vidutiniškai renka po 90 taškų, tad norint juos sustabdyti reikia kietai žaisti gynyboje.

Antroje rungtynių dalyje žaidėme žymiai geriau, pradėjome gerai gintis, priėmėme teisingus sprendimus. O nuo gynybos prasidėjo ir puolimas. Laimėjome dideliu skirtumu, bet negalėjau atsipalaiduoti iki pat rungtynių pabaigos“, – po rungtynių kalbėjo „Žalgirio“ ekipos strategas Jure Zdovcas.

Šią savaitę tai buvo jau trečioji „Žalgirio“ pergalė – Eurolygoje buvo pasiekti du pirmieji laimėjimai.

„Pergalės yra svarbios, bet taip pat automatiškai atsiranda daugiau atsakomybės. Kai pralaimi – žaidėjai yra labai susikaupę, o laimint jie pradeda atsipalaiduoti. Dar labiau įsitempiu, kai turime pergalių seriją, nes kaip treneris turiu juos spausti, kad jie būtų pasiruošę kiekvienoms rungtynėms. Sunku yra išlaikyti aukštą lygį ir išlikti viršūnėje. Po šių trijų pergalių įgavome pasitikėjimo, aš pradėjau geriau pažinti žaidėjus, jų charakterius. Kiekviena diena man yra naujas iššūkis, toks jau mano darbas“, – komentavo J. Zdovcas.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ į Utenos ekipos krepšį sumetė net 41 tašką, bet J. Zdovcas šios sėkmės puolime pernelyg nesureikšmino.

„Utena nustojo gintis. Lengvai radome laisvus metimus, jie pavargo. Mes padarėme tai, ką ir planavome. Tikiu, kad viskas pasisekė dėl to, kad gerai gynėmės“, – kalbėjo J. Zdovcas.

Pastaruoju metu akivaizdžiai pastebimas Tylerio Cavanaugh žaidimo gerėjimas. Rungtynėse prieš Uteną T. Cavanaugh pelnė 20 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 26 naudingumo balus.

„Pajuokausiu – jo tėvai dabar yra Lietuvoje. Gal jie jam ir mums atneša sėkmę. Jeigu rimtai – Tyleris nuolat treniruojasi, sunkiai dirba individualiai, bando būti geresniu ir klausosi. Tai yra malonumas turėti tokius žaidėjus. Žinome, kad jis turi ir silpnųjų pusių, bet mes norime tobulėti, jas paslėpti. Jis aikštėje atiduoda visą save. Taip pat jis žaidžia ir penktoje pozicijoje – jam lengva tuomet susikurti metimus ir jis atranda ritmą, padeda mums pelnyti taškų“, – kalbėjo J. Zdovcas.

Kitą savaitę Kauno „Žalgirio“ laukia labai rimtas išbandymas Eurolygoje – susitikimas su Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“.

„Kiekvienose rungtynėse siekiame pergalės. Dar neanalizavau „Barcelona“, bet nėra svarbu rasti silpną šios komandos vietą – netikiu, kad turime tiek kokybės, kad galėtume juos nubausti. Tai negali būti pergalės raktas. Rungtynės tęsiasi 40 minučių, o galiausiai – aikštėje vienu metu būna tik 5 žaidėjai, o ne visi 12. Turime jau pakankamai žaidėjų ir galėsime žaisti greitai, tikiu, kad būsime motyvuoti“, – teigė J. Zdovcas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt