2021.11.21 07:43

Lietuvos bokštų akistata NBA – abu rezultatyviausi savo klubuose, tačiau pergale džiaugėsi Sabonis

LRT.lt2021.11.21 07:43

Sekmadienio naktį NBA gerbėjai iš Lietuvos galėjo išvysti neeilinę akistatą – vienas prieš kitą stojo žaisti Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas.

Abu lietuviai buvo rezultatyviausi savo komandų gretose, o pergale 111:94 (32:19, 26:27, 38:18, 15:30) namų arenoje džiaugėsi Indianos „Pacers“ (7-11) klubas, įveikė ir toliau sezono pradžioje buksuojančią Naujojo Orleano „Pelicans“ (3-15) komandą.

Aikštės šeimininkai tempą diktavo nuo pat dvikovos pradžios ir jau po pirmojo kėlinio pirmavo dviženkle persvara – 32:19. Maža to, po pertraukos 20 taškų ketvirtį laimėjusi „Pacers“ ekipa pabėgo triuškinamu rezultatu, o ketvirtajame kėlinyje leido pasireikšti savo atsarginiams krepšininkams.

Abu lietuviai kovojo tik tris kėlinius, tačiau to užteko, kad jie būtų rezultatyviausi.

D. Sabonis per 22 žaistas minutes spėjo surinkti dvigubą dublį – pelnė 20 taškų (4/8 dvit., 2/3 trit., 6/8 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

J. Valančiūno sąskaitoje – 23 žaidimo minutės, per kurias buvo pelnyti 19 taškų (7/14 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud. met.), atkovoti 13 kamuolių ir atlikti 2 rezultatyvūs perdavimai.

Lietuvos aukštaūgiai išsiskyrė taikliais tolimais metimais. D. Sabonis pataikė vienintelį mestą tritaškį per aukštai iškeltas J. Valančiūno rankas, tačiau tai padarė itin svariu metu, kuomet „Pacers“ trečiajame kėlinyje buvo leidę „Pelicans“ priartėti iki 14 taškų.

Tuo tarpu J. Valančiūnas iš toli atakavo tris sykius ir du jo tritaškiai pasiekė tikslą. Šį sezoną „Pelicans“ bokštas stebina savo taiklumu iš trijų taškų zonos. J. Valančiūnas jau yra pataikęs 22 tritaškius iš 39 (56 proc.) ir tai yra geriausias rezultatas visoje NBA lygoje.

„Pacers“: Domantas Sabonis 20, Justinas Holiday 17, Malcolmas Brogdonas 16, Kelanas Martinas 12, Mylesas Turneris 11 taškų.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 19, Naji Marshallas 14, Brandonas Ingramas ir Kira Lewisas po 12 taškų.