Naujienų srautas

Sportas2016.11.17 14:33

Nutekinti „Eurobasket 2017“ burtų krepšeliai: su kuo tikrai žais Lietuvos rinktinė

Nors „FIBA Europe“ vis dar bando Europos sirgalių ir federacijų kantrybę ir neskelbia būsimų 2017-ųjų Europos krepšinio čempionato burtų traukimo krepšelių, vienoje iš šalių rengėjų jau dėliojami galimi tos rinktinės varžovai. 

Rumunijos žiniasklaida iš organizacinio komiteto jau gavo šešių būsimų burtų krepšelių sąrašą ir dėlioja galimus oponentus.

Iš pateiktų krepšelių aiškėja, kad Lietuva jau gali rengtis kovoms su dviem oponentais: Dainiaus Adomaičio treniruojamos rinktinės varžovai grupėje bus Izraelis ir Ukraina.

Po gana sėkmingo prieš metus keturiose šalyse vykusio Europos krepšinio čempionato „FIBA Europe“ nutarė, kad ir „Eurobasket 2017“ rengs keturios šalys: pirmojo etapo varžybos vyks Izraelio sostinėje Tel Avive, Rumunijoje – Klužo mieste, Suomijoje – sostinėje Helsinkyje ir Turkijoje – Stambule.

Šiame Turkijos mieste nutarta surengti ir lemiamas kovos dėl apdovanojimų.

Didžiausiame Turkijos mieste taip pat lapkričio 22 dieną vyks „Eurobasket 2017“ burtų traukimo ceremonija, kuri padalys 24 nacionalines vyrų rinktines į keturias grupes po 6 komandas.

Į jas vyks Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

2017 metų Europos krepšinio pirmenybės bus rengiamos rugpjūčio 31–rugsėjo 17 dienomis.

Po atrankos turnyro į „Eurobasket 2017“ prasimušė Slovėnijos, Islandijos, Rusijos, Lenkijos, Juodkalnijos, Vengrijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Ukrainos, Čekijos ir Vokietijos komandos.

13 komandų kelialapius jau turėjo: Suomija, Izraelis, Rumunija, Turkija – kaip pirmenybių šeimininkės, Ispanija, Serbija, Lietuva, Kroatija, Prancūzija, Graikija, Latvija, Čekija ir Italija.

Tad, kaip pateikia varžybų Rumunijoje rengėjai, „FIBA Europe“ kitą antradienį grupes rinks iš šių krepšelių.

1-asis krepšelis: Ispanija, Lietuva, Prancūzija ir Serbija

2-asis krepšelis: Graikija, Italija, Čekija ir Latvija

3-iasis krepšelis: Kroatija, Izraelis, Turkija ir Suomija

4-asis krepšelis: Rusija, Slovėnija, Vengrija ir Gruzija

5-asis krepšelis: Vokietija, Belgija, Lenkija ir Juodkalnija

6-asis krepšelis: Islandija, Didžioji Britanija, Ukraina ir Rumunija.

Kaip ir praėjusiame čempionate, taip ir šįkart varžybų rengėjams buvo leista į savo grupę pasikviesti po vieną rinktinę, kurią organizatoriai norėtų matyti be burtų traukimo magijos.

Tad Izraelis sutarė su Lietuva, Rumunija pasikvietė Vengriją, Suomija panoro savo grupėje matyti Islandiją, o Turkija grupėje turės Rusijos krepšininkus.

Pasižiūrėjus visus galimus variantus Lietuvos varžovai grupėje, Tel Avive galėtų būti iš antrojo krepšelio – Graikija, Italija, Čekija ir Latvija, trečiojo – Kroatija, ketvirtojo – Slovėnija ir Gruzija, penktojo – Vokietija, Belgija, Lenkija ir Juodkalnija ir šeštojo – Didžioji Britanija ir Ukraina.

Tačiau jau dabar Ukrainos krepšinio federacija leido aiškiai suprasti, kad ji varžybas „Eurobasket 2017“ čempionate pradės Izraelyje.

„Situacija visiškai paprasta: mūsų šeštoje grupėje islandai ir rumunai yra užimti. Tad liekame mes, ukrainiečiai, ir britai. Situacija yra tokia, kad mes galime patekti tik į dvi grupes – Turkijos ir Izraelio. Bet mūsų santykiai su turkiškąja grupe yra komplikuoti: žinoma, kad ten kovos Turkija ir Rusija. Teko bendrauti su Ukrainos krepšinio federacijos prezidentu Michalu Brodskiu ir jis aiškiai leido suprasti, kad dėl politinių priežasčių ukrainiečiai tikrai nežais vienoje grupėje su Rusija. T

ai neva buvo deklaruota „FIBA Europe“ atstovų susitikime. Tad Ukrainai liko tik vienas kelias – Izraelis. Pats federacijos vadovas jau ne kartą metė frazę apie „Eurobasket 2017“: „Važiuojame į Tel Avivą, o po to žiūrėsime, kaip seksis“, – portalui lrytas.lt apie Europos krepšinio čempionato burtų traukimo povandenines sroves kalbėjo ukrainiečių portalo „Planeta basketbol“ redaktorius Oleksandras Prošuta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi