2021.11.19 23:54

Sunkią sezono pradžią įvertinęs Ulanovas: gyvenimas ne rožėmis klotas, bus ir pakilimų, ir nuopolių

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.11.19 23:54

"Džiaugiamės, kad turime tokius sirgalius ir kuriame istoriją kartu“, – rezultatyviausiu komandos žaidėju tapęs kalbėjo Edgaras Ulanovas.

Jo vedamas Kauno „Žalgiris“ (2-9) Eurolygos dvigubą savaitę užbaigė puikia nata ir namuose penktadienį 86:75 (16:18, 22:11, 26:30, 22:16) išrašė pralaimėjimą Stambulo „Fenerbahče“ (3-8) krepšininkams.

„Smagu pradėti pergales nuo dvigubos savaites. Po pirmų rungtynių visada antras sunkiau laimėti. Visų rungtynių metu jautėsi kraujo kvapas. Matėsi, kad galime laimėti. Pirmoje pusėje praleidome mažai taškų, tačiau trečias kėlinys buvo prasčiausias.

Žinojome, kad jie išeis, duos kontaktą, susirinkome keturias greitas pražangas. Galų gale, žaidėme komandiškai, buvo gera rotacija, palaikėme vienas kitą, emocija, tikėjimas, laimėjome“, – po rungtynių pasakojo 18 taškų į buvusios komandos krepšį įmetęs E. Ulanovas.

Prieš buvusią komandą suspindėjęs Ulanovas: išsiskyrimas su „Fenerbahče“ buvo sunkus

„Žalgiris“ strigo pačioje rungtynių pradžioje ir leido varžovams atitrūkti 11:4. Tačiau netrukus puolime išsijudinę J. Zdovco auklėtiniai prisivijo varžovus (16:18).

Jei pirmajame kėlinyje buvo galima žalgiriečiams priekaištauti dėl gynybos, tai antrajame „Fenerbahče“ išgimdė vos 11 taškų ir pertrauką „Žalgiris“ pasitiko pirmaudamas 38:29. Antrajame kėlinyje puikia atkarpą puolime žalgiriečius truktelėjo T. Websteris.

Tokį ugningą savo pasirodymą zelandietis pratęsė ir nuo suolo pakilęs trečiajame kėlinyje. Jo išprovokuota pražanga, perimtas kamuolys ir dėjimas leido žalgiriečiams išlaikyti savo pranašumą.

Ketvirtas kėlinys priklausė „Žalgiriui“ ir Edgarui Ulanovui, kuris vienas pats pelnė 8 taškus ir puikiai dirbo gynyboje. Rungtynių pabaigoje „Fenerbahče“ atrodė sutrikusi, o „Žalgiris“ savo pergalių seriją pratęsė iki dviejų.

Eurolyga per LRT. Atgijusio Ulanovo traukiamas „Žalgiris“ puikiai gynėsi ir parklupdė „Fenerbahče“ ekipą

Paklaustas, ar pavyko pabendrauti prieš rungtynes su savo buvusiais draugais Stambule, E. Ulanovas atskleidė, kad išsiskyrimas su „Fenerbahče“ nebuvo lengvas.

„Jeigu atvirai, tai Stambulo komanda atvažiavo trečiadienį į Kauną, buvau susitikęs po treniruotės su jais ir daug šnekėjau. Nebuvo lengvas išsiskyrimas, nes tikrai buvau prie kai kurių žmonių prisirišęs, turėjau gerą ryšį. Buvo jausmas, kad žaidžiu prieš buvusių komandą. Tačiau praėjusias metais buvo sunkiau, kai reikėjo žaisti prieš „Žalgirį“.

Fantastiški žmonės yra „Fenerbahče“ komandoje ir tikrai nebuvo lengvas išsiskyrimas“, – dar kartą pabrėžė vis geresnę formą įgaunantis E. Ulanovas.

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Fenerbahče“

O vaikų dienos proga jaunojo žurnalisto Aisčio paklaustas apie savo sunkią sezono pradžią, krepšininkas negailėjo patarimų.

„Gyvenimas ne rožėmis klotas, bus ir pakilimų, ir nuopolių. Svarbiausia, tai neužriesti nosies, kai sekasi ir nepasiduoti, kai nesiseka. Kol kas rezultatai vis tiek netenkina nei manęs pačio, nei komandos, o rytoj laukia nauja diena.

Aš pats turiu savo žmonių ratą, kuriais labiausiai pasitikiu. Jie visada sakys tik tiesą. Aš pats save sukritikuoju. Aš suprantu visus, kai būna blogai, aš pats duočiau kritikos, čia viskas normalu, bet galiausiai atsiremi į artimuosius“ – pasakojo E. Ulanovas.

Krepšininko teigimu, prie pergalių prisidėjo ir „Žalgirio“ sirgalių pokalbis arenos koridoriuose po pralaimėjimo Vilniaus „Rytui“.

„Visada padeda tokie dalykai. Svarbiausia, kad sirgaliai suprastų, jog jie yra didelė dalis klubo, su savo istorija, tradicijomis. Mes gerbiame kiekvieną jų nuomonę, kiekvieną jų žodį. Džiaugiamės, kad turime tokius sirgalius ir kuriame istoriją kartu“, – pasakojo E. Ulanovas.

Jis taip pat pagyrė ir puikias rungtynes bei pirmąjį karjeros dvigubą dublį Eurolygoje surinkusį Mantą Kalnietį. Pasak E. Ulanovo, kuomet Mantas taip pataiko iš toli, tuomet visiems kitiems žalgiriečiams atsiriša rankos. Tiesa, E. Ulanovas juokais supeikė M. Kalnietį dėl jo prasto bandymo atlikti perdavimą per nugarą.