Sportas

2021.11.19 17:37

„Kauno-VDU“ tinklininkės žygį CEV Iššūkio taurės turnyre tęs Turkijoje

LRT.lt2021.11.19 17:37

Jau ateinantį antradienį, lapkričio 23 dieną, Lietuvos čempionės Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės stos į kovą CEV Iššūkio taurės turnyro šešioliktfinalyje. Kaunietės Turkijoje du sykius susitiks su pajėgia Bursos „Nilufer Belediye“ komanda, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Antrą kartą Europos turnyre savo jėgas išbandanti Kauno ekipa pirmajame rate eliminavo „SOK Mostar“ (Bosnija ir Hercegovina) komandą. Tuo tarpu Bursos klubas savo pasirodymą CEV Iššūkio taurėje pradeda nuo antrojo etapo.

„Pagal savo galimybes pasiruošimas vyksta pilnu pajėgumu. Žaidėjų forma atrodo neblogai, traumuotų tinklininkių neturime, todėl viskas yra taip, kaip ir turėtų būti. Žiūrėsime, ar užteks jėgų, – sakė vienas „Kauno-VDU“ vadovų ir trenerių Vidas Makauskas. – Tokiame lygyje labai stipriai jau nebepatobulėsi, tiesiog reikia analizuoti priešininkus ir treniruotėse išmokti naudotis jų klaidomis“.

Būtent gera varžovių analizė ir buvo kertinis raktas į pergalę pirmajame etape. Tuomet abejas rungtynes Bosnijoje kaunietės laimėjo 3-0.

„Varžovės nesitikėjo, kad mums pavyks viską išpildyti ne 100, o visu 150 proc.“, – teigė V. Makauskas.

Jis prisipažįsta, kad antrojo rato varžovas – daug pajėgesnis. Bursos ekipa žaidžia viename stipriausių Europoje Turkijos čempionate. „Manau, kad Italijos, Rusijos ir Turkijos čempionatai yra tokio lygio, kad Europos čempionate galėtų sudalyvauti maždaug po šešias komandas“, – kalbėjo V. Makauskas.

Kauniečių tikslas – garbingai kautis su poros favoritėmis.

„Jeigu sugebėsime pasipriešinti, tai būtų tikrai neblogas rezultatas. Pasiekėme tokį etapą, kur jau žaidžia ir biudžetai. Dideli biudžetai automatiškai smarkiai pakelia komandos meistriškumą. Mes šiame etape esame viena iš liūdniausių komandų. Žinoma, kažkiek gaila, kad žaidžiame tu turkėmis, todėl didelių vilčių sunku tikėtis“, – teigė V. Makauskas.

„Kauno-VDU“ atstovas prisipažįsta, kad žaidimas europiniame turnyre daug kartų labiau motyvuoja žaidėjas nei rungtyniavimas vietinėse lygose. Tuo pačiu tai dar labiau skatina tobulėti.

„Europoje visiškai kitokia koncentracija, visiškai kitoks atsidavimas, užduočių vykdymas. Motyvacija daug didesnė palyginus net su Baltijos lyga, kur viskas įprasta ir kartais net tampa nuobodu. CEV rungtynės priverčia sukaupti ir panaudoti visas žinias. CEV turnyre viskas yra kitaip – tiek žaidimo, tiek organizacine prasmėmis“, – aiškino V. Makauskas.

Tiek pirmajame, tiek antrajame šių varžybų etape kaunietės abejas rungtynes priverstos žaisti išvykose. V. Makauskas prisipažįsta, kad pagrindinė to priežastis – Kaune nėra salės, kur galima rengti tarptautines tinklinio rungtynes.

„Garliavos sporto arena tuo metu buvo rezervuota, o laiko pasikeisti negalėjome. Turkai pasiūlė tinkamas sąlygas, todėl mes jomis pasinaudosime. Žinoma, taip turkės sau šiek tiek pasilengvina gyvenimą, bet tokia realybė. Daug faktorių lemia, kad negalime namuose sužaisti rungtynių“, – sakė vienas iš Kauno ekipos vadovų.

Trečiadienį Akademijoje Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) atidarė didžiausią šalyje universitetinį sporto centrą. Būtent su šio centro arena V. Makauskas sieja daug vilčių ir ateityje sieks būtent čia žaisti tarptautines rungtynes.

Jis taip pat pabrėžė, kad sprendimas „Kaunui-VDU“ pradėti dalyvauti Europos turnyruose pasiteisino su kaupu.

„Žaidimas Europoje tikrai yra labai smagus ir įdomus dalykas, labai smarkiai tam motyvuojantis visą komandą. Vyksta visai kitoks net treniruočių procesas. Darbas yra daug kokybiškesnis. Kitais metais galbūt svarstysime dalyvauti ir stipresniame CEV taurės turnyre, bet čia jau viskas priklausys nuo finansų“, – pabrėžė V. Makauskas.

Lapkričio 23 dieną Turkijoje bus sužaistos pirmosios rungtynės, o lapkričio 24-ąją – atsakomosios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt