Sportas

2021.11.19 14:58

Dingusios Kinijos tenisininkės klausimą jau kelią net ir Jungtinės Tautos

LRT.lt2021.11.19 14:58

ungtinės Tautos penktadienį pareiškė norinčios įrodymų, kad kinų teniso žvaigždė Peng Shuai, dingusi po to, kai apkaltino šalies Komunistų partijos aukščiausio rango pareigūną lytine prievarta, yra gyva ir sveika, praneša BNS.

Jungtinių Tautų žmogaus teisių biuras taip pat paragino nuodugniai ir skaidriai ištirti buvusios „Didžiojo kirčio“ moterų dvejetų varžybų čempionės kaltinimus, mestus buvusiam vicepremjerui Zhang Gaoli.

„Svarbu gauti įrodymų apie jos buvimo vietą ir gerovę. Taip pat ragintume visiškai skaidriai ištirti jos pareiškimus dėl lytinės prievartos“, – žurnalistams Ženevoje sakė JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės Michelle Bachelet biuro atstovė Liz Throssell.

Remiantis turima informacija, apie Peng Shuai, buvusią pirmąją pasaulio raketę dvejetų varžybose, nieko viešai negirdėti nuo tada, kai ji socialiniuose tinkluose paskelbė, kad patyrė lytinę prievartą.

„Norime pabrėžti, jog svarbu žinoti, kur ji ir kokia jos būklė, žinoti, kad jai viskas gerai“, – sakė L. Throssell.

„Manome, jog svarbu, kad jos pareiškimai būtų ištirti“, – pridūrė ji.

35 metų Peng Shuai, buvusi Vimbldono ir Prancūzijos atvirojo teniso čempionato moterų dvejetų varžybų čempionė, anksčiau šį mėnesį kinų socialiniame tinkle „Weibo“ pranešė, kad buvęs vicepremjeras Zhang Gaoli „vertė“ ją lytiškai santykiauti, kai jiedu ilgą laiką su pertraukomis buvo pora.

Šie kaltinimai buvo greitai pašalinti iš socialinio tinklo, panašaus į „Twitter“, o apie Peng Shuai nuo tada neturima jokių žinių. Tai pakurstė būgštavimus, ar jai viskas gerai.

L. Throssell sakė, jog labai dažnai seksualinės prievartos aukoms sunku apie tai prabilti.

„Seksualinės prievartos esama visose visuomenėse“, – pabrėžė ji.

„Kalbant apie Peng Shuai atvejį, raginame atlikti skaidrų jos pareiškimų apie patirtą lytinį smurtą tyrimą“, – kalbėjo L. Throssell.

„Taip turėtų būti su visais kaltinimais dėl lytinio smurto. Labai svarbu užtikrinti kaltininkų atsakomybę ir teisingumą aukoms, žmonėms patyrusiems siaubingą traumą“, – sakė ji.

„Labai dažnai jiems būna tikras iššūkis prabilti apie tai viešai“, – pridūrė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt