Sportas

2015.09.08 13:45

Už rasizmą UEFA ketina diskvalifikuoti žaidėjus 10-čiai rungtynių

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Kovoti su rasizmu futbole UEFA ketina 10-čiai rungtynių diskvalifikuodama žaidėjus ir teisėjus, jei jų elgesys pripažįstamas rasistiniu, praneša BBC.

Kovoti su rasizmu futbole UEFA ketina 10-čiai rungtynių diskvalifikuodama žaidėjus ir teisėjus, jei jų elgesys pripažįstamas rasistiniu, praneša BBC.

Organizacijos generalinis sekretorius Gianni Infantino taip pat atskleidė, kad klubai būtų priversti iš dalies arba visiškai uždaryti savo stadionus sirgaliams, jeigu šie dėl rasės įžeistų žaidėjus.    

UEFA vykdomasis komitetas dėl šių siūlymų balsuos gegužę Londone. Jeigu bus pritarta, jie turėtų pradėti galioti nuo birželio mėnesio.

„Mes privalome turėti sankcijas. Mes siūlome, kad jeigu žaidėjas ar teisėjas yra pripažįstamas kaltu dėl rasizmo, jis būtų suspenduotas 10-čiai mačų“, – kalbėjo G. Infantino.

Anot UEFA generalinio sekretoriaus, jeigu rasistiškai elgiasi sirgaliai, tada komandos stadionas būtų iš dalies uždaromas: „Tai reiškia, kad būtų uždaryta tribūna, kurioje įvyko įžeidimas. Jeigu klubo sirgalių įžeidžiantis elgesys pasikartotų, tada būtų visiškai uždaromas stadionas, be to, būtų skirta mažiausiai 50 tūkst. eurų bauda“.    

Diskusijos dėl rasizmo suintensyvėjo šį sezoną po to, kai „Milan“ saugas Kevinas Prince`as Boatengas ir jo komandos draugai paliko aikštę per draugiškas rungtynes Italijoje, neapsikentę rasistinių įžeidinėjimų.     

Futbolo asociacija praėjusiais metais dėl rasistinio elgesio pripažino kaltais „Chelsea“ kapitoną Johną Terry ir „Liverpool“ puolėją Luisą Suarezą.

J. Terry buvo suspenduotas 4 mačams ir nubaustas 220 tūkst. svarų sterlingų bauda dėl QPR gynėjo Antono Ferdinando rasistinio įžeidimo. L. Suarezas buvo nubaustas dėl elgesio Patrice`o Evra iš „Manchester United“ atžvilgiu – jis sulaukė 8 rungtynių diskvalifikacijos ir 40 tūkst. svarų sterlingų baudos.