Sportas

2021.11.19 15:14

LRT laimėjimas – pasaulio lengvosios atletikos čempionatų transliacijos iki 2029 metų

LRT.lt2021.11.19 15:14

Europos transliuotojų sąjunga, kurios narė yra ir LRT, pasiekė susitarimą su pasaulio lengvosios atletikos federacija („World Athletics“) dėl svarbiausių šių sporto šakos transliacijų. Tai reiškia, kad LRT žiūrovai iki pat 2029 metų tiesiogiai matys pasaulio lengvosios atletikos čempionatus.

Dabartinė EBU ir „World Athletics“ sutartis galiojo iki 2023 metų, o dabar pasirašyta nauja, kuri galios nuo 2024 iki 2029 metų.

Tai reiškia, kad LRT žiūrovai galės tiesiogiai matyti 2024, 2026 ir 2028 metų pasaulio uždarų patalpų čempionatus bei 2025, 2027 ir 2029 metų pasaulio čempionatus.

LRT anksčiau yra transliavusi 2013 metų čempionatą ir visus čempionatus nuo Andriui Gudžiui auksiniu tapusio 2017-ųjų čempionato Berlyne.

Čempionato transliacijas ne kartą su LRT komentatoriais žiūrovams stebėti padėjo profesionalūs sportininkai, tarp kurių yra buvęs ir olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, olimpietė Eglė Balčiūnaitė, bėgikė Modesta Morauskaitė ir kiti.

„LRT yra viena iš sutarties pasirašytos tarp „World Athletics“ ir EBU, laiduotojų. Tai reiškia, kad tradicija bus tęsiama. Juk per LRT galėjome matyti Virgilijaus Aleknos, Andriaus Gudžiaus ar Airinės Palšytės pergales stambiausiose lengvosios atletikos varžybose.

Geriausių pasiekimų lietuviams linkime ir ateityje, o kaip mūsiškiams seksis matysime per LRT. Žiūrovai ir toliau galės mėgautis stipriausių pasaulio lengvaatlečių pasirodymais mažiausiai iki 2029 metų“, – sako LRT sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas.

„Mums tai vienareikšmiškai labai svarbi ir džiugi naujiena. LRT TELEVIZIJA yra labai draugiškai nusiteikusi intelektualiam sportui. Turime patirtį, mūsų ir mūsų auditorijos nuomone transliacijos būna labai įdomios, tai yra varžybos, kurių Lietuvoje kitaip neįmanoma matyti. Tai labai svarbu mūsų šakos populiarinimui ir visuomenės švietimui, kad sportas yra ne tik tai, kas susiję su kamuoliu“, – sakė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis.

Artimiausias pasaulio lengvosios atletikos čempionatas vyks neįprastu laiku, 2022 metais – dėl koronaviruso pandemijos ir į 2021 m. nukeltų Tokijo olimpinių žaidynių šiemet čempionatas nevyko ir buvo nukeltas į ateinančius metus.

Jis liepos 15–24 dienomis vyks JAV mieste Judžine, Oregono valstijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt