Sportas

2016.11.16 16:12

Keistas švilpukas J. Valančiūnui: „Cavaliers“ pergalę nulėmė abejotini teisėjų sprendimai

15min.lt 2016.11.16 16:12

NBA Rytų konferencijos finalininkų revanšą Klivlande apjuodino teisėjai. Keisti teisėjų sprendimai pasipylė lemtingomis „Toronto Raptors“ ir „Cleveland Cavaliers“ rungtynių minutėmis. Galvą kraipė ir Jonas Valančiūnas, pats atsidūręs labai keistoje situacijoje, kai arbitrai užfiksavo lietuviui pražangą puolime. Torontas NBA čempionų tvirtovę paliko abejingas.

„Raptors“ iki rungtynių pabaigos likus 1 min. 39 sek. dar pirmavo vienu tašku 114:113, tačiau Kyle`ui Lowry po krepšiu buvo užfiksuota ginčytina pražanga, o vėliau ir techninė už į žemę sviestą bei nuo kojos atšokusį kamuolį.

Tai buvo pirmasis keistas teisėjų sprendimas „Cavaliers“ pergalės link.

„Kamuolys atsimušė į mano koją, – po rungtynių dėl techninės pražangos teisinosi K. Lowry. – Taip atsitiko netyčia. Juk kamuolys nenulėkė į tribūnas, o jį pagavo treneris.

Nesvarbu. Nenoriu prarasti pinigų, jei man skirs baudą už kalbas.“

„Cavaliers“ paskutinę minutę perėmė iniciatyvą po aukštaūgio Channingo Frye tritaškio 117:115. LeBronas Jamesas skirtumą padidino iki 119:115, o „Raptors“ viltis galutinai nubraukė dar vienas keistas teisėjų sprendimas.

Jonas Valančiūnas ieškojo, kaip perduoti kamuolį K. Lowry, tačiau klubu užkabino Kyrie Irvingą ir buvo nubaustas pražanga puolime, nors su kamuoliu rankose sukosi aplink savo ašį. Tuo tarpu K. Irvingas pats gaudydamas K. Lowry užkliuvo už lietuvio.

NBA išanalizuos teisėjų darbą Klivlande. Lygos teisėjų priežiūros komisija tą daro po kiekvienų NBA rungtynių, kurios paskutinėmis minutėmis vyksta taškas į tašką.