Sportas

2016.11.16 13:25

Buvusiam Rusijos pareigūnui – įtarimai dėl futbolo čempionato stadiono statybos

BNS 2016.11.16 13:25

Rusijoje dėl įtariamo sukčiavimo statant pasaulio futbolo čempionato stadioną sulaikytas buvęs Sankt Peterburgo gubernatoriaus pavaduotojas, trečiadienį pranešė Rusijos tyrėjai.

Maratas Oganesjanas, 2013–2015 metais dirbęs savo regiono vadovo pavaduotoju, kaltinamas 2014 metais sudaręs „neteisėtą“ sandorį su statybų kompanija, turėjusią stadione įrengti švieslentę.

Rusijos tyrimų komiteto pranešime sakoma, kad M. Oganesjanas „suorganizavo daugiau kaip 50 mln. rublių (per 708 tūkst. eurų) pervedimą kompanijai, kuriuos vėliau pavogė priedangos įmonės“.

M. Oganesjanas „iš anksto žinojo, kad ta kompanija nesiruošė išleisti lėšų, skirtų stadiono vaizdo švieslentei įrengti“, nurodė tyrėjai.

Teisėsaugos pareigūnai šiuo metu apieško M. Oganesjanui priklausančius būstus Maskvoje ir Maskvos regione, pranešė komitetas.

Prie sukčiavimo prisidėjo kitas Sankt Peterburgo pareigūnas – Aleksandras Jančikas – ir dar trys statybų kompanijos darbuotojai, nurodė tyrėjai.

68 tūkst. žiūrovų talpinti turinčio Sankt Peterburgo stadiono statybos prasidėjo 2007 metais. Tikimasi, kad darbai bus baigti iki šių metų pabaigos.

Vis dėlto statybos darbai nuolat stringa dėl vėlavimų ir skandalų, dėl kurių šią vasarą buvo atleistas jo projektuotojas.

Šiame stadione vyks vienas 2018 metų pasaulio futbolo čempionato pusfinalių, o vėliau jis taps Sankt Peterburgo komandos „Zenit“ namų stadionu. Jis yra vienas iš 12 čempionato rungtynes rengsiančių stadionų.