Sportas

2015.09.08 13:45

D. Dičkus: komandos turėtų žaisti keturis ratus

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) debiutantė Kauno „LSU-Baltų“ ekipa nuo sausio pradžios sužaidė vos 9 oficialius mačus.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) debiutantė Kauno „LSU-Baltų“ ekipa nuo sausio pradžios sužaidė vos 9 oficialius mačus. 

Per mėnesį Laikinosios sostinės klubui tekdavo sužaisti tik trejas rungtynes, todėl jai tekdavo ieškotis varžovų draugiškiems mačams. 

Kauno klubo vyriausiasis treneris Darius Dikčius peikė LKL tvarkaraštį ir tvirtino, kad komandos turėtų rungtyniauti rungtyniauti keturių ratų sistema. Strategas pažymėjo, kad dalyvavimas Baltijos krepšinio lygos jo ekipai nedavė jokios naudos, nes LKL komandų lygis aukštesnis nei Latvijos bei Estijos klubų.

Penktadienį „LSU-Baltai“ sužais paskutines šio sezono LKL rungtynes su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa ir baigs pasirodymą LKL. Dikčius pasidžiaugė, kad jo auklėtiniai iškovojo penkias pergales ir įvykdė klubo vadovų keltą tikslą išlikti elitinėje lygoje. 

– Treneri, kaip vertinate pirmąjį „LSU-Baltų“ sezoną LKL? – paklausėme Dikčiaus.

– Prieš sezono pradžią komandos vadovai iškėlė mums užduotį išlikti LKL. Ją atlikome. Gaila, kad nepavyko pasiekti daugiau ir geriausiu atveju galime užimti 10-ąją vietą. Beveik neturėjome laiko pasirengti pirmenybėms, pagrindiniai žaidėjai dėl traumų praleido ne vienerias rungtynes, jauniems krepšininkams trūko patirties. Į komandą atėjau prieš pat sezono pradžią, reikėjo nemažai laiko, kad rasčiau bendrą kalbą su žaidėjais. Žaidėme nestabiliai, pralaimėjome kelerias svarbias rungtynes, todėl nepavyko pasiekti daugiau. LKL lygis kur kas aukštesnis nei Nacionalinėje lygoje, o jaunai mūsų komandai dar reikia daugiau laiko, kad ji įgytų patirties.

– LKL komandą treniruojate ne pirmą sezoną. Kuo šie metai jums yra išskirtiniai?

–Su jauna komanda treneriui dirbti sunkiau, tačiau įdomiau. Daugumai žaidėjų rūpi ne pinigai. Jie nori parodyti savo galimybes. Prie ekipos vairo stojau rugsėjo pabaigoje, turėjo praeiti šiek tiek laiko, kad vaikinus galėčiau pažinti, ieškojome savito žaidimo braižo. Deja, nemažai susitikimų pralaimėjome dideliu skirtumu, nors daug dėmesio skyrėme pasirengimui, varžovų žaidimo analizei. Į kai kuriuos klausimus iki šiol ieškau atsakymo.

Šį sezoną krepšininkus persekiojo traumos, nedaug rungtynių galėjome žaisti visa sudėtimi. Manau, kad dauguma žaidėjų sustiprėjo psichologiškai, įgijo daugiau patirties žaisdami su geriausiomis šalies komandomis.

– Reguliarajame LKL sezone, išskyrus „Žalgirį“ ir „Lietuvos rytą“, ekipos sužais po 20 rungtynių. Nemažai trenerių teigia, kad tiek mačų yra per mažai, o daug ką lemia atsitiktinumas.

– Manau, kad komandos turėtų žaisti keturis ratus, tuomet būtų mažiau atsitiktinumų. Geriausias pavyzdys, „Lietuvos ryto“ turnyrinė padėtis ar vienintelis „Žalgirio“ pralaimėjimas „Neptūnui“, kuris gali gerokai komplikuoti komandos padėtį. Kartais žaidėme kas antrą savaitę, buvo ir ilgesnių pertraukų. Komanda turi nuolat rungtyniauti, kad galėtų palaikyti sportinę formą, o treneriai įgyvendintų savo idėjas.

Belaukdami LKL rungtynių, žaisdavome draugiškus susitikimus, nors taip būti neturėtų. Šį sezoną rungtyniavome ir Baltijos krepšinio lygoje (BBL). Komandai tai buvo visiškai nenaudinga – LKL lygis aukštesnis. Manau, kad ateityje BBL turėtų keistis. Gal būtų verta pagalvoti apie atvirą Lietuvos krepšinio čempionatą, kuriame dalyvautų Latvijos ir Estijos komandos?

– Liko paskutinės rungtynės šį sezoną, ar jau galvojate apie savo ateitį?

– Kol kas su komandos vadovais apie ateitį nekalbėjau. Reikia garbingai baigti šį sezoną, tada galima bus kurti ateities planus.