Sportas

2021.11.16 09:32

Šveicarams savo vietą užleidę italai nedramatizuoja: būsime pasaulio čempionate

LRT.lt2021.11.16 09:32

Prieš keturis mėnesius skambią pergalę Europos čempionate atšventusi Italijos futbolo rinktinė rizikuoja likti be planetos pirmenybių.

Roberto Mancini auklėtiniai paskutinėse pasaulio čempionato atrankos grupės rungtynėse neįveikė (0:0) Šiaurės Airijos ir pirmąją poziciją užleido Šveicarijos komandai.

Italai liko antri, todėl dėl patekimo į pasaulio čempionatą turės kovoti tolesniame atrankos etape. Europos čempionai potencialiai gali susitikti su tokiomis rinktinėms kaip Portugalija, Švedija ar Lenkija.

Po rungtynių su Šiaurės Airija kalbėjęs Roberto Mancini situacijos nedramatizavo ir teigė, kad italai vis dar gali ne tik patekti į pasaulio čempionatą, bet ir jį laimėti.

„Nieko daugiau padaryti negalime. Tiesiog reikia ruoštis kovo mėnesiui, kai prasidės atkrintamosios, – kalbėjo R. Mancini. – Būsime pasaulio čempionate, o tada, tikiuosi, jame ir nugalėsime.“

Italijos rinktinė per pastarąsias penkerias grupės rungtynes tik kartą šventė pergalę, kai 5:0 buvo sutriuškinta Lietuvos rinktinė. Kiti keturi susitikimai baigėsi lygiosiomis.

R. Mancini, paklaustas apie pagrindines komandos problemas, atsakė: „Šiuo metu nesame pakankamai aštrūs puolime. Dominuojame su kamuoliu ir žaidžiame aktyviai, tačiau nemušame tiek įvarčių, kiek reikėtų.

Šiaurės Airija užsidarė gynyboje, o mums, kaip žinia, pralaužti tokias komandas yra labai sudėtinga.

Gaila, nes gerokai anksčiau turėjome užsitikrinti pirmąją vietą grupėje. Dabar reikia ieškoti būdų, kaip sugrįžti prie žaidimo, kurį rodėme iki tol. Svarbiose rungtynėse neįmušėme dviejų 11 metrų baudinių – tai parodo, kad turėjome šansų laimėti“, – pridūrė R. Mancini.

Italijos rinktinė pasaulio čempionate nežaidė nuo 2014-ųjų. 2018 metais italus už borto paliko Švedijos rinktinė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt