Naujienų srautas

Sportas2016.11.10 14:35

B. Vanagas pristatė savo naują Dakaro ralio automobilį

Ketvirtadienio vidurdienį Benediktas Vanagas su savo šturmanu Sebastianu Rozwadowskiu sukvietė žurnalistus į Rotušės aikštę Vilniuje. Čia lenktynininkas pristatė savo naująjį bolidą „Toyota Hilux” (Juodąjį Vanagą), kuriuo lenktyniaus Dakaro ralyje.

Lenktynininkas naujuoju „Toyota Hilux” apsuko simbolinį ratą aplink Rotušės aikštę. Bolidą ir jo ekipažą palaimino Lietuvos kariuomenės vyr. kapelionas pulkininkas leitenantas Rimas Venckus.

„Lenkijos ekipažai net į Dakarą vežasi savo kunigą. Taigi pašventinimo apeigos neturėtų stebinti“, – paaiškino B. Vanagas ceremonijos prasmę. Tiesa, kalbėdamas apie šio Dakaro automobilio paieškas, ištarė daugeliui įstrigusią frazę, iliustravusią pasikeitusią „Toyota“ komandos politiką (ji perėjo prie bagių): „Žmogus planuoja, o Visata juokiasi.“

Paklaustas, kodėl nevartoja žodžio „Dievas“, Benediktas patikslino, kad jam Visata – tai išplėsta Dievo sąvoka.

B. Vanago naujasis automobilis

Du Dakaro ralius įveikusį „Toyota Hilux“ bolidą balandžio mėnesį Kinijos komandai pardavęs lenktynininkas 2017 metų Dakare vėl važiuos to paties gamintojo automobiliu. Tik šįkart – naujesnės modifikacijos. Kaip teigia pats „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas, esminės bolido naujovės – keliasdešimt papildomų arklio galių, nepriklausoma visų ratų pakaba ir vien iš anglies pluošto pagamintas kėbulas.

Taip pat B. Vanagas džiaugėsi, kad naujasis jo automobilis technologiškesnis – atskirus mazgus galima pakeisti žymiai greičiau. Be to, jei, tarkime, trūktų stabdžių vamzdelis, nesunkiai galima sustabdyti stabdžių skysčio tekėjimą užsukant specialius vožtuvus.

Ar pateks į 15-tuką?

„Šių metų Dakare labai aiškiai pamatėme – sportinė technika nuvertėjo. Gamintojai, pagrindiniai šių lenktynių žaidėjai, daug investavo į naujus technologinius sprendimus. Nauji sportiniai bolidai tapo dar greitesni. Turėjome du pasirinkimus: guostis, kad pasaulis bėga nuo mūsų galimybių, arba priimti iššūkį žengti su juo koja į koją, o tai automatiškai reiškia dar daugiau darbo komandai“, – pasakojo B. Vanagas.

Pasak Benedikto, jis nenori prognozuoti šio Dakaro rezultato. Nes niekad iki šiol nepataikė su pranašystėmis. Tačiau stengsis važiuoti kiek įmanoma protingai, tad tikisi, kad penktasis Dakaras jam ir šturmanui S. Rozwadowskiui bus sėkmingas.

„Jei nepadarysime didesnių klaidų, galėtume patekti tarp 15 greičiausių“, – sakė Benediktas Vanagas. Dabar ekipažo laukia bolido bandymai karjere, jo reguliavimo darbai. Ir nors Sebastienas Rozwadowskis penktadienį turėtų švęsti Lenkijos nepriklausomybės dieną, ko gero daug laiko tam jis neturės – jau dabar reikia atlikti daug „namų darbų“.

Ankstesni B. Vanago startai Dakare

B. Vanagas Dakaro ralyje startavo keturis kartus ir visus kartus finišavo. Geriausiai „General Financing team Pitlane“ pilotui sekėsi 2015 metais, kuomet būtent „Toyota Hilux“ bolidą vairavęs lietuvis nugalėjo privačių komandų įskaitoje, o bendroje Dakaro ralio įskaitoje liko 24-as. Šis rezultatas – geriausias Lietuvos ir Baltijos valstybių istorijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi