Naujienų srautas

Sportas2016.11.08 20:25

Triukšmingos skyrybos: prabangus renginys sukiršino Lietuvos sporto vadovus

Antradienį Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) pranešė, kad atsiskiria nuo Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) ir nuo šiol vieni organizuos pernai 60 tūkst. eurų atsiėjusius Lietuvos sporto apdovanojimus (LSA). Antradienį vykęs bendras organizacijų susirinkimas baigėsi kurioziškai – praėjus dešimčiai minučių LTOK atstovai susirinko dokumentus ir paliko posėdį.

„Šiandien buvo eilinis posėdis dėl tų apdovanojimų. Tačiau viskas labai greitai baigėsi. Jie tiesiog paklausė, kiek mes duosime pinigų. Aš priminiau mūsų jau dvejus metus galiojantį susitarimą, pagal kurį mes finansiškai daugiau prisidėti negalime.

Jiems atsakymas nepatiko – jie tiesiog susirinko dokumentus ir paliko posėdį. Po pusvalandžio jau žiniasklaidai buvo išplatintas pranešimas. Atrodo, kad viskas jau buvo paruošta seniai. Tik atėjo padėti taško“, – apie netikėtai pasibaigusį bendradarbiavimą kalbėjo KKSD vadovas Edis Urbanavičius.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė įsitikinusi, kad partneriai nesilaikė savo įsipareigojimų, todėl jos organizacija turėjo viską perimti į savas rankas: „Buvome priversti bendradarbiavimą su KKSD stabdyti, nes p. Urbanavičiaus vadovaujama organizacija nesilaikė susitarimo įsipareigojimų. Šiais metais pirmininkaujantis apdovanojimų tarybai KKSD renginio biudžetą turėjo suformuoti dar iki spalio 22 d. Norėdami išgelbėti vieną svarbiausių sporto renginių, dėjome visas pastangas, siekėme susitarti ir nuolat raginome KKSD atstovus kuo greičiau priimti būtinus sprendimus.“

Nesantaiką įžiebė apdovanojimų vieta?

Klausimas atrodo tikrai vertas dėmesio – kokia nauda LTOK kartu organizuoti rinkimus, jei partneriai finansiškai neprisideda prie jų įgyvendinimo? Logikos mažai. Tiesa, KKSD pasirūpindavo apdovanojimų gamyba. Šiais metais E. Urbanavičius pasiūlė ir didesnę pagalbą – nupirkti renginio vietą.

Praėjusiais metais iškilmingi apdovanojimai vyko Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Tačiau šiais metais gruodžio 22 dieną šventė persikels į „Siemens“ areną.

Nors šiais metais oficialiai apdovanojimų tarybai pirmininkauja KKSD, renginio vietą ir laiką be diskusijų su partneriais parinko LTOK.

„Savo iniciatyva turėjome spręsti, kur ir kaip vyks apdovanojimai. Aš labai nustebau, kai gegužės mėnesį sužinojau, kad jie jau nutarę, kur ir kada viskas vyks. Atrodo, kad jie nubėgo ir kažkam pažadėjo, kur viskas vyks. O juk kartu mes turėjome apie tai diskutuoti“, – piktinosi E. Urbanavičius.

E. Urbanavičius 2014-ųjų „Lietuvos sporto apdovanojimuose“. BNS nuotr.

KKSD siūlė renginio vietą nupirkti viešojo pirkimo būdu, nes kitaip to padaryti negali, tačiau, anot E. Urbanavičiaus, LTOK atstovams šis pasiūlymas netiko.

„Tikrai neatsisakėme, bet jokių konkrečių veiksmų departamentas nesiėmė. Reikia nepamiršti, kad norėdamas išnuomoti tokiam renginiui salę, KKSD turėtų skelbti viešąjį konkursą, jau nekalbant apie tai, kad tai jau turėjo būti padaryta“, – aiškino D. Gudzinevičiūtė

Vienintelis ryšys tarp LTOK ir „Siemens“ arenos – Vitalijus Vasiliauskas. Jis šiuo metu vadovauja Lietuvos olimpiniam fondui, kuris veikia LTOK viduje. Nuo 2004 iki 2007 metų V.Vasiliauskas buvo „Siemens“ arenos generalinis direktorius.

LTOK pasigedo organizacijos

Pastaruosius dvejus metus LTOK padengdavo KKSD sąmatos dalį iš LTOK biudžete departamentui skirtų asignavimų, tačiau šiemet asignavimų neskyrė. Anot D. Gudzinevičiūtės, apie tai departamentas buvo informuotas iš anksto.

„Posėdžio pradžioje konkrečiai dar kartą paklausiau KKSD vadovo dėl renginio sąmatos. Kadangi konkretaus atsakymo nesulaukėme, nematėme prasmės aptarinėti ir derinti renginio detalių, nes akivaizdu, kad KKSD vadovui vienas svarbiausių šalies sporto renginių mažai rūpi, jau nekalbant apie sutartinių įsipareigojimų vykdymą“, – apie lemtingą susitikimą su KKSD vadovu kalbėjo LTOK prezidentė.

Vadovė patikino, kad jos organizacijos tikslas – geras renginys, tačiau partnerių neveiksnumas privertė imtis permainų: „Ir po to, kai taryboje buvo patvirtina renginio data – šių metų gruodžio 22 diena, KKSD vengė tiesaus ir aiškaus atsakymo, nekalbant jau apie tai, kad protokoluose buvo vengiama fiksuoti tarpusavio susitarimus, susijusius su renginio biudžeto parengimu bei KKSD indėliu į patį renginį.“

Įspūdingas biudžetas

Įdomu tai, kad nors LTOK ir KKSD dvejus metus kartu rengė apdovanojimus, E. Urbanavičius niekada nematė renginio biudžeto.

„Niekada mes tikrų sumų ir nesužinodavome. Mes tvirtindavome ne biudžetą, bet kiek žmonių kviečiame ir panašiai. Bet konkrečiai sumų nematėme“, – į klausimą, kiek atsieina ištaigingi kasmetiniai apdovanojimai, negalėjo atsakyti KKSD atstovas.

LTOK negalėjo pasakyti šių metų planuojamo renginio biudžeto, tačiau atskleidė, kad praėjusiais metais šventė atsiėjo apie 60 tūkst. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi