Sportas

2021.11.05 15:01

LTF Didžiosios taurės starte – trys savotiškai įdomios akistatos

LRT.lt2021.11.05 15:01

Šeštadienį bus duotas startas Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) vyrų Didžiosios taurės turnyrui. Pirmajame etape šešios komandos kausis dėl trijų likusių vietų pusfinalyje, rašo LFF.lt.

Šių metų Didžiosios taurės turnyre iš viso dalyvauja septynios komandos. Keturios – iš aukščiausiosios lygos, o trys – iš I lygos. Burtai lėmė, kad iškart į pusfinalį pateko Marijampolės „Sūduva“.

„Džiugu, kad dėl medalių kovos ir I lygos komandos. LTF Didžiosios taurės formatas yra įdomus tuo, kad čia prisijungia komandos iš I lygos, o tai paįvairina varžybas aukščiausios lygos ekipoms. Būtų labai smagu, jei šiemet kuri nors I lygos komanda sugebėtų laimėti medalį“, – sakė LTF viceprezidentas Andrius Gaidys.

Šeštadienį 13 val. Panevėžyje kausis dvi I lygos ekipos – „Panevėžio agrochemija-SC“ ir Kelmės „Kelmė“. Jos šiame turnyre varžėsi ir pernai, kuomet dramatišką penkių setų trilerį laimėjo panevėžiečiai.

„Tiek Panevėžio, tiek Kelmės komandos puikiai dirba, todėl norėtųsi abi jas greitu metu išvysti aukščiausioje lygoje. Laukia įdomios ir gražios rungtynės, o nuspėti nugalėtojus yra nelengva užduotis“, – teigė A. Gaidys.

17 val. įvyks dviejų aukščiausios lygos komandų akistata. Kaune vietos „RIO-Startas“ priims Šiaulių „Elgos-Master Idea-SC Dubysos“ ekipą ir sieks atsirevanšuoti už nesėkmę prieš metus.

„Kova čia tikrai bus atkakli. Bet kuriai komandai bus skaudu iškristi jau po pirmojo etapo, todėl rungtynės bus tikrai geros. Komandos kausis dėl kiekvieno taško. Kadangi čia viskas vyksta iš vienerių rungtynių, tai viskas vyksta „va bank“. Visi tą žino ir atsikvėpti nebus kada. Dėl to rungtynių lygis meistriškumo atžvilgiu padidėja“, – aiškino A. Gaidys.

Tuo tarpu 16 val. savo aikštėje LTF Didžiosios taurės gynimą pradės favoritė Gargždų „Amber-Arlanga“. Ji kausis su I lygoje rungtyniaujančia Raseinių „Lūšies-Volley“ ekipa.

„Nors daug kas čia nemato intrigos, bet kartais tokiais atvejais ne viskas būna aišku. Favoritai, šiuo atveju, gargždiškiai šiuo sezono metu koncentruojasi į Baltijos lygą, todėl gali į aikštę žengti atsipalaidavę. Tuo tarpu raseiniškiai bus išalkę ir norintys laimėti. Sakyčiau, kad šias rungtynes stebėti bus ne mažiau įdomu nei kitas dvejas“, – sakė LTF viceprezidentas.

Pasak A. Gaidžio, raseiniškiams bet kokiu atveju tai bus puiki patirtis. Tokiose varžybose galima pamatyti, kad nieko stebuklingo čia nėra ir aukščiausios lygos komandos nėra kažkokios milžinės.

„Neabejoju, kad greitu metu aukščiausioje lygoje turėsime 7-8 komandas ir jis nuo to čempionatas taps tik dar įdomesnis“, – pabrėžė A. Gaidys.

A. Gaidys taip pat tikisi sulaukti komandų iniciatyvų rengiant finalines rungtynes. LTF neabejoja, kad tai bus didelė tinklinio šventė ir kiekvienai komandai ar miestui tai būtų džiugus renginys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt