Naujienų srautas

Sportas2016.11.04 16:19

Futbolo aistruoliai puoselėja viltį išsaugoti „Žalgirio“ stadioną

Penktadienį futbolo gerbėjai susirinko prie Vilniaus miesto savivaldybės. Jie piktinosi dėl sprendimo nugriauti legendinį „Žalgirio“ stadioną bei kvietė jį atgaivinti.

Šiuo metu „Žalgirio“ stadionas baigiamas griauti. Pagal planą, jo vietoje išdygs gyvenamieji namai, kurių statybą organizuos bendrovė „Hanner“.

L. Kasčiūnas: „Žalgirio“ stadionas – ne šiaip mūras

Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas, nedalyvavęs šios dienos naujai išrinktų parlamentarų susirinkime, vietoj to atvyko į mitingą ir džiaugėsi, kad jis buvo suorganizuotas.

„Čia mano širdis, čia istorija. Norėčiau tą istoriją, kaip mano tėvas perdavė man, taip perduoti savo vaikams. Tai labai sakralus dalykas. Stadionas yra ne šiaip mūras. Nuo jo prasidėjo mūsų nepriklausomybė“, – pasakojo būsimas parlamentaras.

„Aš esu „Žalgirio“ patriotas. Tas stadionas yra mūsų tautinė tapatybė, ten pirmą kartą buvo parodyta Lietuvos vėliava. Man nepatinka, kad anksčiau buvę visuomeninės paskirties pastatai, stadionai, baseinai yra naikinami, o jų vietoje statomi tušti, niekam nereikalingi plastmasiniai statiniai. Kokia iš jų nauda?“ – retoriškai klausė mitinge dalyvavęs futbolo aistruolis Rojus.

Aistruoliai stokoja politinės valios

„Aš esu nepatenkintas, kad Remigijus Šimašius, būdamas meru, nesiima jokių veiksmų. R. Šimašius užsiima politiniu piaru, ne daugiau“, – tęsė Rojus.

Lietuvos futbolo istorikas Gediminas Kalinauskas stadionų griovimą XXI amžiuje pavadino „valstybiniu vandalizmu“ ir taip pat pasigedo politikų atsakomybės ir valios.

„Atėjo R.Šimašius, pasilaikys kelis metus, o pagrindinis Lietuvos futbolo klubas „Žalgiris“ liks iš viso be nieko“, – teigė G.Kalinauskas ir puoselėjo viltį, kad „Žalgirio“ stadionas bus atgaivintas.

Mitingo organizatorius Paulius Ambrazevičius socialiniame tinkle „Facebook“ rašė: „Liepos 6 dieną su „Žalgirio“ stadionu atsisveikinome, bet, pasirodo, dabar susiklosčiusi tokia situacija, kad toje vietoje dar gali būti stadionas – jis vis dar išlieka detaliajame sklypo plane. Kad jo ten neliktų, Vilniaus savivaldybės taryba turi priimti sprendimą. Vilniaus ir visos Lietuvos futbolo bendruomenė siekia, kad sostinės savivaldybė net nesvarstytų priimti tokio sprendimo, ypač, kol neturime jokių aiškių planų dėl nė vieno naujo stadiono Vilniuje. Turime auksinį šansą išsaugoti stadioną legendinėje Lietuvos futbolui vietoje.“

Savivaldybė žada tartis

Vilniaus miesto meras R. Šimašius savivaldybės tinklapyje rašo, kad Vilniaus miestas tikrai turės futbolo stadioną, bet ar tai bus „Žalgirio“ stadionas, neaišku.

„Futbolo stadionas Vilniuje tikrai bus.

Naujame daugiafunkciniame komplekse numatytos net trys futbolo aikštės. Tačiau esame už tai, kad dabartinė buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorija taip pat turi tapti patrauklia vieša erdve, maksimaliai atitinkančia miestiečių poreikius.

Dėl to tariamės su investuotoju - stadioną įsigijusia bendrove „Hanner“, – teigia Vilniaus miesto meras.

Bendrovei „Hanner“ nepatinka aistruolių keliamas triukšmas.

„Atrodo keistai, kai pradedamos diskusijos, kad čia reikia stadiono. Šis klausimas buvo išspręstas iki to laiko, kai mes jį įsigijome. Turėjome teisėtus ir pagrįstus lūkesčius, kad ten galėsime investuoti, o dabar mums atrodo visiškai nesuprantama, praėjus pusantrų metų, kelti tą klausimą.

Kodėl jis nebuvo keliamas, kai buvo išduoti statybos leidimai, prieš metus? Yra sunkiai suvokiama, kodėl dirbant skaidriai pusantrų staiga atsirado protestai ir diskusijos. Kodėl niekam anksčiau nereikėjo to stadiono? Kodėl jį nori statyti dabar?“, – po susitikimo su sostinės meru ir kitais atstovais 15min ketvirtadienį sakė „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Jis kol kas teigė neplanuojantis kreiptis į teismą, tačiau norintis išgirsti argumentus, kodėl kilo toks sujudimas.

„Žalgirio“ stadionas buvo pradėtas statyti po II pasaulinio karo. Tai – didžiausias stadionas, kuriame tilpo apie 15 tūkst. žiūrovų.

Nuo 2015-ųjų stadiono nuosavybės teisės perduotos nekilnojamo turto bendrovei „Hanner“, kuri jo vietoje planuoja gyvenamųjų butų, biurų ir viešbučio statybą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi