Sportas

2015.09.08 13:45

D. Bauermannas: „Žalgiris“ neturi silpnų vietų, bet per 40 minučių gali nutikti visko“

Mantas Bertulis, basketnews.lt2015.09.08 13:45

Kas bendro tarp Lietuvos grandų strategų? Tiek Joanas Plaza, tiek Dirkas Bauermannas savo komandose yra autoritetai, neieškantys žodžio kišenėje, puikiai išmanantys krepšinio filosofiją bei pasiekę skambių pergalių savo gimtinėse. Jų keliai pirmą kartą susikirs šeštadienį, kuomet vokiečio vadovaujama Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa Kaune surems ginklus su sezoną Eurolygoje baigusiu „Žalgirio“ klubu.  

Kas bendro tarp Lietuvos grandų strategų? Tiek Joanas Plaza, tiek Dirkas Bauermannas savo komandose yra autoritetai, neieškantys žodžio kišenėje, puikiai išmanantys krepšinio filosofiją bei pasiekę skambių pergalių savo gimtinėse. Jų keliai pirmą kartą susikirs šeštadienį, kuomet vokiečio vadovaujama Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa Kaune surems ginklus su sezoną Eurolygoje baigusiu „Žalgirio“ klubu.

„Tai yra tokio tipo rungtynės, dėl kurių mes gyvename. Laukiame šio mačo, kuomet žaisime prieš 15 tūkst. žmonių, kurie tavęs nemėgsta. Taip pat laukiame šios dvikovos, kadangi žaisime su komanda, kuri buvo netoli Eurolygos ketvirtfinalio“, – apie būsimą dvikovą tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo D. Bauermannas.

Būtent po šio susitikimo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyro lentelėje bus padėti visi taškai ant „i“.

Ar esate patenkintas komandos darbu per tas kelias savaites, kai prisijungėte prie „Lietuvos ryto“? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė D. Bauermanno.

Ne. Būdamas treneriu niekada nebūsi patenkintas. Kartais būni laimingas, kai komandai sekasi gerai, tačiau visada žinai, jog galima žaisti dar geriau. Rungtynės su „Šiauliais“ buvo sunkios, kadangi varžovai nuo pat pradžios mus užmėtė tritaškiais bei gynyboje rėmėsi fizine jėga.

Mes pirmame kėlinyje nebuvome panašūs į save. Antrame kėlinyje pradėjome žaisti geriau ir agresyviau gintis. Gera laimėti, tai leidžia įgyti pasitikėjimo prieš kitą mačą su „Žalgiriu“. Jis bus tikrai sunkesnis ir tai žino visi.

Kodėl Ivanovas buvo suspenduotas?

Tai yra klubo vidaus dalykai, apie kuriuos nenorėčiau plačiau kalbėti. Tikiuosi, kad suprasite tai.

Ar tiesa, jog jis turėjo pokalbį su jumis ir pareiškė, jog norėtų tapti komandos lyderiu bei gauti daugiau minučių aikštelėje?

Ne, jis to nesakė. Kaip ir sakiau, nenoriu daugiau apie tai kalbėti, kadangi esame lyg šeima, o dalykai, kurie nutinka šeimoje, ten ir lieka.

Artūras Jomantas ir Eimantas Bendžius, aikštelėje praleidžia tik po kelias minutes. Ar esate patenkintas jų požiūriu į darbą?

Taip. Manau, kad jie yra geri krepšininkai, bet sunku visiems rasti laiko aikštėje. Turime dvylika gerų žaidėjų. Rungtyniaujant išvykose sunku pagauti rungtynių ritmą iš karto, todėl tenka remtis mažesniu krepšininkų skaičiumi. Jie atlieka puikų darbą treniruotėse ir yra tikrai pozityvūs. Jomantas apie dešimt dienų sirgo, bet labai džiaugiuosi dėl jo. Jis sunkiai dirba treniruotėse ir yra gerai nusiteikęs.

Ar LKL reguliariojo sezono sistema jums yra suprantama?

Tai pirmas kartas, kuomet girdžiu apie tokią sistemą. Mes, treneriai, neturime pasirinkimo, tenka dirbti prie esamų sąlygų. Girdėjau, kad kai kurie žmonės mano, jog už rungtynes, kurių nežaidžiame namie, turėtume gauti pergales. Manau, tai logiška, tačiau kalbėti apie čempionato sistemą – ne mano darbas. Aš turiu laimėti, nesvarbu, kaip ir kur. Neabejotinai, esant dabartinei sistemai, pralaimėjimai turi daug didesnę reikšmę.

Ką manote apie laukiančią dvikovą su „Žalgiriu“?

Tai yra tokio tipo rungtynės, dėl kurių mes gyvename. Laukiame šio mačo, kuomet žaisime prieš 15 tūkst. sirgalių, kurie tavęs nemėgsta. Taip pat laukiame šios dvikovos, kadangi žaisime su komanda, kuri buvo netoli Eurolygos ketvirtfinalio. Tai labai gera ekipa. „Žalgiris“ neabejotinai yra favoritas, bet aš vertinu mūsų galimybes neblogai. Mes patobulėjome, turime daug kovotojų ir tų, kurie nori kuo geriau reprezentuoti „Lietuvos ryto“ klubo spalvas. Laukia puikus mačas.

Koks buvo jūsų pirmas įspūdis apie Lietuvos krepšinio lygį?

Esu tikrai sužavėtas krepšininkų lygiu. Čia yra daug puikių snaiperių bei žaidėjų, kurie supranta krepšinį ir rungtyniauja nesavanaudiškai. Jau dabar man tai yra puiki patirtis.

Ar galite palyginti LKL ir Vokietijos lygas?

Vokietijoje vis dar dominuoja amerikiečiai. Ten daugelio komandų starto penketą sudaro legionieriai iš JAV. Pirmas žmogus, kylantis nuo atsarginių žaidėjų suolo taip pat dažniausiai būna amerikietis. Tai daug amerikietiško prieskonio turinti lyga. Prieš 3-4 metus komandos savo gretose galėjo turėti po 12 amerikiečių, dabar – tik šešis. Manau, tai labai geras dalykas.
Vokietijos čempionatas turi dideles galimybes, o krepšinio lygis jame tik auga. Ulmo „Ratiopharm“ komanda sužaidė puikų sezoną Europos taurės turnyre. Berlyno ALBA ir Bambergo „Brose Baskets“ ekipos Eurolygoje patyrė kelias apmaudžias nesėkmes. Jos galėjo lengvai iškovoti 3-4 pergalėmis daugiau. Tad, manau, jog Vokietijos krepšinio lygis auga kiekvienais metais.

Ar žiūrėjote ALBA ir „Brose Baskets“ komandų rungtynes su „Žalgiriu“?

Taip. Rungtynes Berlyne žiūrėjau per televizorių, o mačą Kaune stebėjau tiesiogiai „Žalgirio“ arenoje su dviem asistentais.

Kokią nuomonę susidarėte apie „Žalgirį“ iš šių rungtynių?

Kaip komanda, ji neturi silpnų vietų. Oliveris Lafayette`as paskutinėse rungtynėse nežaidė, bet jis rungtyniaus šeštadienį. „Žalgiris“ turi du aukšto lygio įžaidėjus, du puikius gynėjus, talentingą žaidėją lengvojo krašto pozicijoje bei labai didelį pasirinkimą aukštaūgių grandyje. Joje rungtyniauja šeši Eurolygos lygio krepšininkai. Kauniečiai turi puikų trenerį, bet per 40 minučių gali nutikti visko.

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt