Sportas

2012.06.26 08:49

„Neptūnas“ ketina prasibrauti į VTB Vieningąją lygą

kkneptunas.lt2012.06.26 08:49

Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio stovykloje sužibo viltis, jog ateinantį sezoną komanda kartu su Lietuvos krepšinio grandais – Kauno „Žalgiriu“ ir Vilniaus „Lietuvos rytu“ – galės dalyvauti prestižinėse VTB Vieningosios lygos pirmenybėse.

Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio stovykloje sužibo viltis, jog ateinantį sezoną komanda kartu su Lietuvos krepšinio grandais – Kauno „Žalgiriu“ ir Vilniaus „Lietuvos rytu“ – galės dalyvauti prestižinėse VTB Vieningosios lygos pirmenybėse.

„Tiek Lietuvos krepšinio federacijos atstovai, tiek mes labai rimtai palaikome tokią idėją, – pabrėžė VTB Vieningosios lygos vykdantysis direktorius Andrejus Širokovas. – Mes visuomet sakome, kad klubams, kurie pasiruošę tobulėti, plėstis ir rodyti meistriškumą – durys visuomet atviros. Džiugu, kad „Neptūno“ klubo vadovai rodo iniciatyvą ir susidomėjimą.“

Norėdamas patekti į pagrindinį turnyrą, uostamiesčio klubas turėtų perkopti kvalifikacinį barjerą. Atrankos varžybose rungtis gali ir „Šiauliai“.

Anot A. Širikovo, Klaipėdos klubui durys į kvalifikaciją atsivertų, jei VTB Vieningosios lygos vadovai įsitikins „Neptūno“ pajėgumu.

„Dar reikia paruošti keletą dokumentų, išsiaiškinti galutinį komandos biudžetą ir sudėlioti kai kuriuos taškus. Jei viskas atitiks, tuomet liepos 14–15 dienomis vyksiančiame lygos posėdyje svarstysime tokią galimybę. Klaipėdos sporto infrastruktūra leidžia „Neptūnui“ rungtyniauti aukščiausiu lygiu. Dėl to jokių bėdų nematome ir palaikome tokią idėją“, – patikino lygos vykdantysis direktorius.

Jei „Neptūnui“ būtų suteiktas pakvietimas į kvalifikacinį turnyrą, jis galėtų vykti Klaipėdos arenoje, kuri buvo patatyta pernai Lietuvoje vykusiam Europos krepšinio čempionatui.

„Pernai kvalifikaciniame turnyre, kuris vyko Šiauliuose, dalyvavo šešios ekipos, o kelialapius į mūsų lygos čempionatą iškovojo dvi geriausios ekipos. Panašiu principu viskas turėtų vykti ir šiemet, – situaciją aiškino A. Širakovas. – Dar nežinia, kurios ekipos dalyvaus kvalifikaciniame turnyre, viskas paaiškės, kurios ekipos labiausiai norės patekti į mūsų lygą ir kurios iš jų labiausiai atitiks reikalavimus. Visa tai spręsime liepos mėnesio viduryje vyksiančiame lygos posėdyje.“

Pasak Rusijos lygos atstovo, kvalifikacinis turnyras vyktų rugsėjo mėnesio viduryje vienos iš dalyvaujančių ekipų sporto arenoje.

„Neptūno“ klubo vadovas Osvaldas Kurauskas džiaugėsi, kad klubui gali būti suteikta istorinė galimybė dalyvauti tokio lygio pirmenybėse ir teigė, jog šiuo šansu nepasinaudoti būtų ne itin protinga.

„Mes tikrai turime neeilinį šansą. Tai mūsų klubui ir miestui būtų lyg postūmis kilti į aukštesnį lygį ir siekti ambicingų tikslų. Apie norą matyti mūsų miesto komandą VTB Vieningoje lygoje dar praėjusiais metais buvo užsiminę šios lygos vadovai. Mums visiems kartu reikia daug nuveikti. Turiu galvoje, jog kartu su miesto valdžia turime suremti pečius ir pasakyti verslo pasauliui, kad krepšinis Klaipėdoje labai svarbus ir mes labai norime pajėgios komandos. Nes čia yra uostas, daug potencialiai galingų įmonių, nuostabi arena, krepšinio mokykla, šalia – oro uostas.

Tik visi kartu galime pasiekti keliamus reikalavimus dalyvauti aukščiausio lygio varžybose tarptautinėje arenoje. Apie tai jau kalbėjome bendrame susitikime pas miesto merą Vytautą Grubliauską dar praėjusiais metais. Susitikime tuomet taip pat dalyvavo ir mūsų klubo valdybos pirmininkas Eugenijus Gentvilas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, LKF prezidentas Arvydas Sabonis, LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas ir vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas. Šis VTB dėmesys ir pasiūlymas dalyvauti VTB rengiamoje atrankoje yra mūsų jau pradėtų darbų vaisius, ką aptarėme minėtame susitikime.

Tikiuosi taip sklandžiai ir toliau kartu sieksime, kad jau netolimoje ateityje „Neptūno“ krepšinio klubas taptų labai pajėgiu krepšinio klubu. Sausakimša „Švyturio“ arena draugiškose Lietuvos rinktinės varžybose su makedonais ir antra vieta pagal lankomumą LKL lygoje (vidutiniškai beveik po 2000 žmonių per vienerias „Neptūno“ rungtynes) tik patvirtina, kad Klaipėdos krepšinio fanai myli savo komandą ir trokšta aukšto lygio krepšinio savo mieste“, – pabrėžė O. Kurauskas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt