Sportas

2021.10.28 15:58

Tragedija pasibaigusio Emiliano Sala skrydžio organizatorius pripažintas kaltu dėl įvykio

LRT.lt2021.10.28 15:58

2019 metų sausio mėnesį įvykusios lėktuvo katastrofos, per kurią žuvo futbolininkas Emiliano Sala ir pilotas Davidas Ibbotsonas organizatorius Davidas Hendersonas pripažintas kaltu dėl šių vyrų žūties. Jo dar laukia paskutinis teismas, kuriame bus paskirta bausmė, praneša BBC.

2019 m. sausį E. Sala skrido iš Nanto miesto Prancūzijoje į Kardifo miestą Jungtinėje Karalystėje, kai nedidelis D. Ibbotsono pilotuojamas lėktuvas nukrito į jūrą Lamanšo sąsiauryje.

67 metų D. Hendersonas pripažintas kaltu, o lapkričio 12-ąją jo laukia galutinis teismas.

E. Sala turėjo pakeisti komandą – „Cardiff“ ekipa sumokėjo „Nantes“ klubui 15 mln. svarų už žaidėjo perėjimą. Jo agentas suorganizavo paprastą privatų skrydį lėktuvu iš Prancūzijos į Angliją.

Teisme buvo parodyti, kad pilotas D. Ibbotsonas, kuris nuolat skraidė D. Hendersono įmonėje, jau nebeturėjo komercinių skrydžių piloto licencijos, neturėjo teisės skraidyti naktį, be to, buvo pasibaigusi jo licencija skraidyti būtent vienmotoriu „Piper Malibu“ lėktuvu.

Nors D. Hendersonas visa tai žinojo, tačiau vis tiek prašė D. Ibbotsono vykdyti skrydį, kai pats su žmona tuo metu atostogavo Paryžiuje.

Tik sužinojęs apie katastrofą D. Hendersonas parašė žinutes keliems situaciją žinojusiems žmonėms, įspėdamas tylėti.

Prokuroras Martinas Goudie teisme teigė, kad jo elgesys buvo neatsargus ir aplaidus, o žmonių saugumą kaltinamasis paaukojo vardan savo verslo interesų.

Lėktuvo savininkas Fay Keely irgi buvo sakęs D. Hendersonui, kad D. Ibbotsonas nebegali skristi šiuo lėktuvu, nes buvo gauti įspėjimai iš Civilinės aviacijos tarnybos apie piloto pažeidimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt