Sportas

2016.11.02 10:37

„Thunder“ mainai – geras signalas D. Saboniui?

15min.lt 2016.11.02 10:37

Pagrindinis Domanto Sabonio konkurentas dėl minučių išsiųstas į Filadelfiją. Ersaną Ilyasovą „Oklahoma City Thunder“ klube pakeitė kitas lietuvio pozicijos žaidėjas Jerami Grantas. „Thunder“ ekipa šią akimirką susilpnėjo, tačiau dabar tai reiškia, ko gero, daugiau minučių 20-mečiui lietuviui ir galimybę sustiprėti netolimoje ateityje. Ką netikėti mainai atneš D. Saboniui?

„Thunder“ ir „76ers“ mainai

„Thunder“ gavo

„76ers“ gavo

Jerami Grantą (PF, vid. 8 tšk., 3,5 kam.)

Ersaną Ilyasovą (PF, 5 tšk., 5,3 kam.)

Atlaisvino 7,4 mln. JAV dolerių

Ateities NBA naujokų biržos šaukimą

Apie žaidėjo vaidmenį NBA klube kartais pasako ir jo atlyginimas. J. Grantas Oklahomoje neuždirbs nė milijono JAV dolerių, o po sezono „Thunder“ turės galimybę rinktis, ar pratęsti sutartį dar metams.

Ką tai reiškia D. Saboniui? Kad dėl milijoninio žaidėjo „Thunder“ tikrai neaukos investicijų į D. Sabonį ir nepastatys jo už J. Granto nugaros.

Net neabejojama, kad 22-ejų J. Grantas į Oklahomą atvyko kaip aukštaūgis, kuris įneš į atsarginių suolą atletiškumo ir gynybą po krepšiu. Beje, jis gali žaisti trečiuoju numeriu.

J. Grantas yra gero lygio žaidėjas už tokią sumą. Negaudamas nė milijono, puolėjas praėjusį sezoną „76ers“ gretose 52 iš 77 rungtynių pradėjo starto penkete ir per 27 minutes rinko vid. 9,7 taško bei 4,7 atšokusio kamuolio. Aišku, prie to prisidėjo ir faktas, kad „76ers“ buvo blogiausia NBA komanda ir pajėgiame klube J. Granto starto penkete nebūtų.

Šio sezono pradžioje jo vidurkis siekė 8 taškus ir 3,5 atkovoto kamuolio per 20 minučių.

Tiesa, „Thunder“ ėjimas iškeisti E. Ilyasovą atrodo keistas, nes klubas atsisakė vienintelio iš toli patikimai galinčio pataikyti aukštaūgio. Tuo tarpu J. Granto stiprybės – atletiškumas ir blokuoti metimai. Juolab, „Thunder“ kol kas tritaškius meta vos 29 proc. tikslumu.

Praėjusį sezoną J. Grantas realizavo tik 24 proc. tolimų metimų, o šį sezoną tritaškių dar nepataikė.

„Jo negebėjimas mesti tritaškių reiškia, kad Grantas negali žaisti prie perimetro. Todėl jo nesimato sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje šalia starto penketo narių Russello Westbrooko, Victoro Oladipo ir Andre Robersono, – rašo mainus įvertinę ESPN, siunčiantys gerą signalą starto penkete žaidžiančiam D. Saboniui. – Šiuo metu mainai susilpnino Oklahomos komandą. Kita vertus, sunku pasakyti, kaip tai atsilieps jai žvelgiant į ateitį.“

Tai kodėl „Thunder“ ėmėsi mainų, nors susilpnėjo? Kabliukas tame, kad „Thunder“ susikūrė sau 7,4 milijono JAV dolerių mainų išimtį, nes E. Ilyasovos sutartis siekė 8,4 milijono, lyginant su milijoniniu J. Grantu.

Taigi, toks algos skirtumas palengvins „Thunder“ mainus su kita komanda ir leis gauti brangesnį, o tai reiškia – aukštesnio lygio žaidėją. Blogiausiu atveju, „Thunder“ piniginė bus laisvesnė 2017-ųjų vasarą NBA žaidėjų turguje.

„76ers“ komandai be E. Ilyasovos dar atiteko naujokų biržos šaukimas, bet rizika sumažinta maksimaliai. Filadelfijos klubas gaus pirmojo rato šaukimą, bet ne aukštesnį nei 20-ąjį. O jei iki 2020-ųjų „Thunder“ tokio šaukimo negaus, „76ers“ atiteks du antrojo rato šaukimai.

„O tie pinigai gali virsti stipresne „Thunder“ komanda prieš atkrintamąsias“, – rašo ESPN, mainus Oklahomos klubui įvertinęs labai vidutinišku pažymiu B-.

Filadelfija džiaugiasi radusi iš toli pataikantį puolėją žaidimui po krepšiu suburtoje priekinėje linijoje. O ilgalaikiuose planuose tie NBA naujokų biržos šaukimai tikrai atsvers J. Granto netektį.

NBA apžvalgininkai mano, kad šie mainai tapo „Thunder“ atsigavimo po Kevino Duranto išvykimo plano dalimi. Ypač kai Oklahoma bent kelis mėnesius mainais bandė ištraukti J. Grantą – Klaipėdos „Neptūno“ puolėjo Jerai Granto brolį, iš Filadelfijos.

Kai NBA orientuojasi į žemo penketo tendencijas su iš toli galinčiu pataikyti judriu sunkiuoju kraštu, „Thunder“ elgiasi priešingai. Arba labai tiki D. Sabonio tritaškių taiklumu (kol kas 33,3 proc.).

Dėl katastrofiškai greitai surinktų pražangų (4 per 7 min.), D. Sabonio minučių vidurkis po pastarojo mačo nuo 16,5 smuko iki 13,7. Išmainius E. Ilyasovą Domantas gali tikėtis perkopti 20 minučių vidurkį. Aišku, tik jeigu išvengs greitų pražangų ir žais naudingai. Bet viskas lietuvio rankose.

Bet akivaizdu, kad J. Granto mainai nėra galutinė naujos Oklahomos komandos su Russello Westbrooko veidu dėlionės dalis. „Thunder“ turėjo numatyti ne vieną ėjimą į priekį.