Sportas

2021.10.28 14:10

Indijoje sulaikyti 7 jaunuoliai, šventę Pakistano pergalę kriketo mače, laukia griežtos bausmės

LRT.lt2021.10.28 14:10

Indijos policija sulaikė 7 jaunus musulmonus, kurie įtariami šventę Pakistano kriketo rinktinės pergalę prieš Indiją. Jie kaltinami nesantaikos kurstymu, praneša „The Guardian“.

Sekmadienį Dubajuje vykusiame T20 pasaulio taurės mače Pakistanas įveikė Indiją.

Trys iš sulaikytųjų jaunuolių yra iš Kašmyro regiono, bet studijuoja inžineriją „Raja Balwant Singh“ universitete Agrose mieste. Jie taip pat kaltinami socialiniuose tinkluose rašę Pakistaną palaikančias žinutes. Universitetas jau suspendavo jų mokslą.

Vienos iš Indijos didžiausių politinių partijų „Bharatiya Janata“ narys Yogi Adityanathas, kuris yra Utar Pratešo valstijos ministras, teigė, kad prieš įtariamuosius bus imtasi griežčiausių priemonių.

„Twitter“ jis rašė, kad jaunieji musulmonai kaltinami maišto ir nesantaikos kurstymu, vadino juos interneto teroristais.

„The Guardian“ teigimu, jau ne vieną dešimtmetį Indijoje su vieša panieka žiūrima į Pakistano kriketo rinktinę palaikančius atvykėliu ar Indijos gyventojus. „Bharatiya Janata“ partiją palaikantys žmonės bei Indijos nacionalistai tokį palaikymą vertina kaip šalies išdavystę.

Liberalių pažiūrų žmonės tokius kaltinimus atmeta, teigdami, kad tai nėra valstybės reikalas.

Nuo 2017 m. Utar Pradešo valstijai vadovaujantis Y. Adityanathas pasižymi griežta antimusulmoniška politika.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt