Sportas

2021.10.28 13:26

Xavi sugrįžimui į „Barcelona“ liko viena kliūtis, bet pasirašyti sutartį jį nesutrukdys

LRT.lt2021.10.28 13:26

„Barcelona“ atleidus trenerį Ronaldą Koemeną klubo vadovai iškart paskambino trenerio karjerą jau keletą metų vystančiam legendiniam Xavi, kuris sutinka grįžti į gimtąjį klubą. Tiesa, jis vis dar turi sutartį su Kataro komanda.

„Mundo Deportivo“ praneša, kad tik atleidus R. Koemeną klubo prezidentas Joanas Laporta iškart telefonu susisiekė su Xavi ir jam pasakė, kad „Barca“ nori jį matyti trenerio poste.

41 metų buvęs žaidėjas sutinka grįžti į ekipą kaip treneris, tačiau visų pirma reikia susitarti su „Al Sadd“ klubo vadovais.

Xavi ir Kataro ekipos sutartis galioja iki 2023 m. vasaros, jame nėra įtvirtintos išlygos išvykti, bet ispanų žiniasklaidos teigimu, Xavi palaiko puikius santykius su komandos savininku ir turi džentelmenišką susitarimą dėl galimo išvykimo į „Barcą“.

Tiesa, tam yra viena kliūtis. Katalonai norėtų Xavi matyti prie komandos vairo kuo greičiau, nes lapkričio 2 d. laukia labai svarbios Čempionų lygos rungtynės su Kijevo „Dinamo“.

Kitos „Al Sadd“ rungtynės numatytos spalio 30-ąją, tačiau lapkričio 3-ąją klubo laukia labai svarbus mūšis su didžiausiu varžovu, „Al Duhail“. Kataro ekipos vadovai norėtų, kad Xavi komandą paliktų tik po šio mačo, kuris itin svarbus kovoje dėl čempionų titulo.

Po lapkričio 3-osios Kataro čempionate bus paskelbta pertrauka iki gruodžio 21-osios, tad „Al Sadd“ tuėtų užtektinai laiko ieškoti naujo trenerio.

„Barcelona“ jau yra numačiusi, kad nepavykus susitarti su katariečiais greit, katalonų ekipos mačui su „Dinamo“ vadovautų Alertas Capellas, dirbantis „Barcelona“ akademijoje.

41-erių Xavi į Barseloną atvyko būdamas vos 11 metų, prisijungė prie klubo jaunimo akademijos, o būdamas 19-os debiutavo pagrindinėje komandoje.

Iš viso „Barcelona“ komandoje jis sužaidė 767 rungtynes ir pelnė 85 įvarčius. Pagal sužaistas rungtynes klube jį lenkia tik 11 mačų daugiau sužaidęs Lionelis Messi.

2015 m. Xavi persikėlė į „Al Sadd“ klubą, su kuriuo suarė trejų metų sutartį, tapdamas ir pasaulio futbolo čempionato Katare ambasadoriumi, taip pat iškart pradėdamas trenerio kursus.

Sudėjus sužaistas rungtynes „Barcoje“ (767), klubo dublerių komandoje (61), „Al Sadd“ (117) ir Ispanijos vyrų bei jaunimo rinktinėse ( vyrų – 133, jaunimo – 55), Xavi yra šeštas futbolo istorijoje (1136 ungtynės) pagal profesionaliai sužaistų rungtynių skaičių, tiesa, jį aplenks 12 mačų mažiau sužaidęs Cristiano Ronaldo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt