2021.10.28 10:50

Pasaulio plaukimo taurės etape – puikus Rapšio pasirodymas atrankoje

atnaujinta 12:30 val.
LRT.lt2021.10.28 10:50

Šį savaitgalį Kazanėje, Rusijoje, prasidėjo finalinis, ketvirtasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas, po kurio paaiškės sezono nugalėtojai.

Puikiai 400 metrų laisvuoju stiliumi distancijoje pasirodė Danas Rapšys. Jis atrankos plaukime buvo nepralenkiamas ir nuotolį įveikė per 3 min. 43,57 sek.

Antras finišavo Danilas Šatalovas (3 min. 44,06 sek.), trečias liko vienas iš lyderių Mattew Statesas iš Pietų Afrikos Respublikos (3 min. 44,36 sek.).

Deividas Margevičius sėkmingai įveikė atranką 100 m. peteliške rungtyje.

Per 51,24 sek. finišavęs plaukikas iš 26 atrankoje dalyvavusių plaukikų parodė antrą laiką ir užtikrintai pateko į finalą.

D. Margevičiui trūko tik 0,29 sek. iki asmeninio šios rungties rekordo.

Andrius Šidlauskas 100 m krūtine atrankoje parodė 5 laiką iš 29 startavusių plaukikų bei taip pat pateko į finalą.

Andrius atplaukė per 57,76 sek. – tai vos 0,06 sek. prasčiau nei plaukiko asmeninis rekordas.

Aleksas Savickas taip pat puikiai pasirodė 100 m krūtine atrankoje, nors į finalą ir nepateko. Per 59,27 sek. finišavęs jaunasis sportininkas užėmė 11-ąją vietą, bet net 0,59 sek. pagerino asmeninį rekordą.

Tomas Navikonis irgi pagerino asmeninį rekordą 50 m laisvu stiliumi varžybose, kuriose finišavo per 22,47 sek. (ankstesnis rekordas buvo 22,73 sek.) ir užėmė 22-ąją vietą.

Organizatoriai skelbia, kad Tatarstano sostinėje iš viso varžysis apie 290 greičiausių pasaulio plaukikų iš 37 šalių. Lietuvos delegacijoje šįkart yra penki sportininkai – prie nei vieno šių metų pasaulio taurės etapo nepraleidusių D. Rapšio ir Andriaus Šidlausko prisijungė Deividas Margevičius, Tomas Navikonis ir Aleksas Savickas.

Tiek T. Navikonį, tiek ir A. Savicką Kazanėje išvysime ir ateinančią savaitę, nes būtent čia vyks ir Europos plaukimo čempionatas trumpajame (25 m) baseine. Ten Lietuvai taip pat atstovaus Simonas Bilis, Kotryna Teterevkova ir Jokūbas Keblys. Jie į Kazanę išskris jau šį šeštadienį.

Po pasaulio taurės etapo Dohoje D. Rapšys bendroje vyrų įskaitoje išsaugojo penktąją poziciją, o A. Šidlauskas iš 16 vietos pakilo į 13-ąją.