Sportas

2021.10.28 12:23

Purlys vardija Eurolygoje skęstančio „Žalgirio“ komplektacijos klaidas: legionieriai nuvilia, lietuviai – nueinantys žaidėjai

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.28 12:23

Martiną Šilerį atleidęs ir griežtesnės Jure Zdovco rankos griebęsis Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas tikėjosi, kad Lietuvos čempionai vis dar gali pasiekti sezono tikslą – patekti į Eurolygos atkrintamąsias. Tačiau po šešių pralaimėjimų iš eilės ši svajonė gerokai nutolo. Krepšinio ekspertas Tomas Purlys įsitikinęs, kad prieš sezoną buvo padaryta per daug klaidų komandos komplektacijoje.

„Šį sezoną padaryta daug komplektacijos klaidų. Tai pripažino ir Paulius Motiejūnas. Problemos ne tik su lietuviais, bet ir su legionieriais, kurie turėjo traukti komandą. Ypač Emmanuelis Mudiay, kuris turėjo būti vienas iš lyderių. Kol kas jo žaidimu galime tik nusivilti.

O lietuviai tikrai nėra geros sportinės formos ir labiau yra tokie nueinantys žaidėjai. Mes matome bendrą paveikslą, kad trūksta individualybių, o jos šiuolaikiniame krepšinyje lemia labai daug. Apie atkrintamąsias, pasižiūrėjus į kitas komandas, kaip jos stiprinasi, kokie biudžetai, tai šiais metais tikrai negalime svajoti”, – LRT televizijai kalbėjo T. Purlys.

Krepšinio treneris mano, kad „Žalgiris“ turėtų pamiršti Eurolygos atkrintamąsias ir jau galvoti apie kitą sezoną: „Paprasčiausiai reikia dėti žingsnį į priekį ir leisti žaisti jaunimui. Reikia galvoti apie tai, kas bus kitais metais, nes biudžetu mes vis tiek niekada nepasivysime tų Eurolygos grandų, o rasti tokį trenerį kaip Šarūnas Jasikevičius irgi bus sunku. Dabar reikia žiūrėti į ateitį ir ieškoti tų perliukų, kurie po metų ar dviejų iššaus ir bus blyksnis „Žalgirio“ žaidime.“

Emmanuelis Mudiay turėjo būti vienas iš lyderių. Kol kas jo žaidimu galime tik nusivilti. O lietuviai tikrai nėra geros sportinės formos ir labiau yra tokie nueinantys žaidėjai.

„Žalgiris“ artėja prie juodos 2008 metų serijos, kai Gintaro Krapiko treniruota komanda Eurolygos starte patyrė septynis pralaimėjimus iš eilės. Ar tai reiškia, kad ši „Žalgirio“ komanda blogiausia per 13 metų? Ne. Bet Eurolyga – gerokai patobulėjusi.

„Eurolyga tiek nuėjo į priekį... Pažiūrėkime, kiek NBA žaidėjų yra, kokie yra biudžetai ir kiek pats krepšinis eina į priekį su šokliais ir fiziškais amerikiečiais. Šiais metais „Žalgiris“ daug pralaimėjo su fiziškumu ir individualiu meistriškumu. Su „Žalgiriu“ nėra taip labai blogai, bet mes stovime vietoje, o Eurolyga juda pirmyn“, – apie kylantį turnyro lygį kalbėjo krepšinio ekspertas.

Iš rikiuotės iki sausio pabaigos iškritus vidurio puolėjui Joffrey Lauvergne‘ui „Žalgiris“ žadėjo ieškoti pamainos, bet naujokų klube vis dar neišvydome. T. Purlys mano, kad net ir palaidojus sezoną Eurolygoje, pastiprinimo gali reikti Lietuvos krepšinio lygai. Nors kol kas „Žalgiris“ šiame fronte ir neklumpa.

„Klausimas, ar užtektų tų, kurie yra dabar laimėti LKL. „Rytas“ stiprinasi, „Lietkabelis“ sužaidė labai geras rungtynes su Krasnodaro „Lokomotiv“. Šiaip „Žalgiriui“ trūksta ne tik vidurio puolėjo, bet trūksta ir gerų gynėjų, kūrėjų ir ketvirtos pozicijos žaidėjų. Puolėjų linijoje Joshas Nebo ir Marekas Blaževičius tikrai nėra silpniausi šios pozicijos žaidėjai. Žiūrint į bendrą paveikslą, trūkumai yra ne tik vidurio puolėjų grandyje, bet ir gynėjų“, – mano T. Purlys.

Penktadienį Kauno klubo laukia akistata su Stambulo „Andolu Efes“ klubu. T. Purlys tikisi, kad su praėjusio sezono čempionu žalgiriečiai kovos iki galo: „Vilties visada yra. „Žalgiris“ sužaidė geras atkarpas su Miuncheno „Bayern“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“. Jeigu toks atkarpos ilgės, galbūt ir būtų galima bent jau po lygiai žaisti ir tada ieškoti galimybės.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt