Sportas

2021.10.27 17:39

Pasaulio bokso čempionato starte Tamašauskas patyrė skaudų pralaimėjimą

LRT.lt2021.10.27 17:39

Boksininkas Tadas Tamašauskas pačioje pirmoje pasaulio čempionato kovoje nokautu jau antrame raunde pralaimėjo Rusijos bokso federacijos atstovui Šarabudtinui Atajevui. 

Lėta ir taktine kova prasidėjęs pirmasis raundas galiausiai persirito į pirmuosius apsikeitimus. Rusas nusprendė daugiau atakuoti T. Tamašausko korpusą, lietuvis bandė savo progų rasti iš tolimesnės distancijos. Likus minutei virš kairės Š. Atajevo akies atsirado maža žaizdelė, kurią patikrino ringo medikas. Po šio epizodo T. Tamašauskas kiek agresyviau pasileido į ataką, tačiau rusas buvo kiek taiklesnis kontratakuodamas ir pirmąjį raundą visų teisėjų nuomone laimėjo Š. Atajevas (5:0).

Antrojo raundo pradžioje tikslus ruso smūgis į T. Tamašausko pakaušį sužeidė lietuvį, buvo akivaizdu, kad T. Tamašauskas negalėjo rasti pusiausvyros. Praėjus dar minutei T. Tamšauskas taip ir nespėjo atsistatyti, o stiprus smūgis dešine ranka pasiuntė T. Tamašauską ant ringo grindų ir ringo teisėja iškart nutraukė kovą.

LRT.lt primena, kad Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame pasaulio čempionate antradienį kovėsi du lietuviai.

Modestas Žmuidina svorio kategorijoje iki 63,5 kg susitiko su iraniečiu Ashkanu Rezajumi. Pirmame raunde keturi teisėjai iš penkių įžvelgė varžovo pranašumą, antrame raunde iraniečiui palankūs buvo visi penki teisėjai. Paskutiniame raunde M. Žmuidina kilo į lemiamą šturmą, tačiau ringo teisėjas lietuviui skyrė net du įspėjimus už per žemai nuleistą galvą, už ką buvo atimti taškai. Galutinis rezultatas 5:0 (30:25, 30:25, 30:25, 29:26, 30:24) A. Rezajaus naudai.

Vytautas Balsys svorio kategorijoje iki 75 kg pirštines surėmė su kolumbiečiu Alejandro Diego Motoa Carabaliu. Varžovas aktyviau pradėjo kovą ir pirmame raunde jam keturi teisėjai skyrė pranašumą, vienas teisėjas buvo V. Balsio pusėje. Antrame raunde kolumbietis padidino persvarą, kai po varžovo smūgio buvo sužeistas V. Balsio žandikaulis ir teisėjas pradėjo skaičiuoti nokdauną. Žandikaulio traumą patyręs lietuvis tęsė kovą iki trečio raundo vidurio, kai po dar vieno nokdauno kova buvo nutraukta ir pergalė techniniu nokautu atiteko varžovui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt