Sportas

2021.10.27 15:42

Išplėstiniame Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatų sąraše – trys „Žalgirio“ atstovai

LRT.lt2021.10.27 15:42

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų rungtynių atrankoje į 2023-ųjų pasaulio čempionatą, vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis pristatė išplėstinį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sąrašą, kuriame – 32 krepšininkai, rašoma federacijos pranešime.

„Sąrašas ilgas, kadangi nenorėjome praleisti nė vieno žaidėjo, kuris galėtų tikti Lietuvos rinktinei. Kitas dalykas – dar yra laiko kuomet reikės pateikti sutrumpintą sąrašą. Sezono pradžia, bus atsižvelgiama kokios formos žaidėjai, galbūt kažką sustabdys trauma. Dabar sąrašą pasidarėme didesnį, manau, jog čia nebuvo sunkus darbas, sunkesnė užduotis bus atrinkti trumpesnį sąrašą ar net patį dvyliktuką“, – komentavo K. Maksvytis.

Į išplėstinį Lietuvos vyrų rinktinės sąrašą įtraukti ir Kauno „Žalgirio“ garbę ginantys Edgaras Ulanovas, Lukas Lekavičius bei Marekas Blaževičius, kurių pagalbos viliamasi sulaukti antrosiose šio atrankos lango rungtynėse lapkričio 29 d. išvykoje su Čekija.

Kauno „Žalgiris“ lapkričio 26 dieną (tą pačią dieną Lietuvos vyrų rinktinė startuos atrankoje į Pasaulio taurę maču su Bulgarija) išvykoje kausis su „Barcelona“, tačiau kitos artimiausios rungtynės kauniečių lauks tik gruodžio 2 d. namuose su Vitorijos „Baskonia“.

„Juos įtraukėme į išplėstinį sąrašą, aš, kaip vyriausiasis treneris, norėčiau matyti bent jau antrose rungtynėse, kadangi tvarkaraštis nesutampa. Visgi, dabar „Žalgirio“ situacija nėra pati lengviausia. Įtraukėme tik Lietuvoje rungtyniaujančius žaidėjus, kadangi tai labiausiai įmanoma suderinti“, – teigė K. Maksvytis.

Dar šią vasarą olimpiniame atrankos turnyre besikovusios Lietuvos vyrų rinktinės kapitonu buvęs Mantas Kalnietis savo pavardės išplėstiniame sąraše neišvydo.

„Kol kas tai buvo mūsų (trenerių) sprendimas. Šio sąrašo kalba eina apie pirmąjį langą, tad iš „Žalgirio“ prašėme tų žaidėjų, kurių prašėme“, – situaciją apibūdino K. Maksvytis.

Rinktinės vyriausiasis treneris K. Maksvytis atskleidė, jog Ado Juškevičiaus vilkint Lietuvos vyrų rinktinės marškinėlius greičiausiai nebeišvysime.

„Ado greičiausiai nepamatysime žaidžiant už Lietuvos rinktinę. Teko su juo kalbėti ne vieną kartą, kadangi palaikome gerus santykius, tad ir pokalbis buvo atviras, be jokių užuominų. Paprasčiausiai dabar Adas ir dėl asmeninių aplinkybių turės skirti daugiau laiko šeimai. Taip pat užsiminė, jog nenori apgaudinėti nei savęs, nei kitų, nebeturi tokios didelės motyvacijos“, – krepšininko sprendimą komentavo strategas.

Lietuvos vyrų rinktinės štabe kartu su K. Maksvyčių darbuosis treneriai Kęstutis Kemzūra, Giedrius Žibėnas, video skautas Tomas Rinkevičius, fizinio rengimo treneris Deividas Rinkevičius. Pirmosios rungtynės Lietuvos rinktinės atrankoje į 2023-ųjų pasaulio čempionatą lauks namuose lapkričio 26 dieną su Bulgarija, o lapkričio 29 d. išvykoje lietuviai susikaus su Čekija.

Kandidatų sąrašas:

Arnas Butkevičius Vilniaus „Rytas“
Arnas Velička Neapolio „GeVi Basket“ (Italija)
Deividas Gailius Klaipėdos „Neptūnas“
Donatas Tarolis Afjonkarahisaro „Afyon“ (Turkija)
Dovis Bičkauskis Oradėjos CSM CSU (Rumunija)
Dovydas Giedraitis Panevėžio „Lietkabelis“
Edgaras Ulanovas Kauno „Žalgiris“
Eigirdas Žukauskas Permės „Parma“ (Rusija)
Eimantas Bendžius Sasario „Banco di Sardegna“ (Italija)
Gytis Masiulis Bilbao „Surne“ (Ispanija)
Gytis Radzevičius Vilniaus „Rytas“
Ignas Sargiūnas Prienų „Labas GAS“
Kristupas Žemaitis Panevėžio „Lietkabelis“
Laurynas Beliauskas Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ (Ispanija)
Laurynas Birutis Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ (Ispanija)
Lukas Lekavičius Kauno „Žalgiris“
Marekas Blaževičius Kauno „Žalgiris“
Margiris Normantas Vilniaus „Rytas“
Martinas Gebenas Bambergo „Brose“ (Vokietija)
Martynas Echodas Venecijos „Umana Reyer“ (Italija)
Martynas Sajus Bairoito „Medi“ (Vokietija)
Matas Jogėla Klaipėdos „Neptūnas“
Mindaugas Girdžiūnas Vilniaus „Rytas“
Osvaldas Olisevičius Emilijos Redžo „UnaHotels“ (Italija)
Paulius Valinskas Alsto „Okapi“ (Belgija)
Regimantas Miniotas Bilbao „Surne“ (Ispanija)
Šarūnas Vasiliauskas Voluntario CSO (Rumunija)
Tomas Dimša Trevizo „NutriBullet“ (Italija)
Vaidas Kariniauskas Vilniaus „Rytas“
Vytenis Čižauskas Kėdainių „Nevėžis“
Žygimantas Janavičius Klaipėdos „Neptūnas“
Žygimantas Skučas Pasvalio „Pieno žvaigždės“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt